Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon lelkifurdalásom van!...

Nagyon lelkifurdalásom van! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A barátnőm nagyon rossz anyagi helyzetben van,mert az apa elvesztette munkáját...a családja annyira kifutott a keretből,hogy nem volt pénz hó végére kajára.(van egy 5 éves kisfiú tesója is)én meg nagyon sajnáltam őket,és vettem nekik kaját,meg a kisfiúnak ami kellett,ruhát,cipőt.szégyellték láttam de-gondolom a pici miatt-elfogadták.Én anyának azt mondtam h új telefont akarok,előlegezze meg(egy hét múlva névnap)...telefon persze sehol,anya meg kérdezősködik...igyekszem visszatenni a pénzt,elmentem diákmunkára(délelőtt pénztáros vagyok)emiatt lógtam is és elmentem orvoshoz,aki bevette hogy beteg vagyok,kiírt igy megyek suli helyett melóba.de sz idő szorit anyunak meg azt mondtam h még keresgélem a telit(50ezret kell visszatenni)félek h agyonüt a hazudozásom miatt.kikészülök lassan,ráadásul csak 4 órát dolgozom,h ne legyen anyának feltűnő merre vagyok:(éjszaka több lenne a zsé,de oda nem mehetek mert kiskorú vagyok...a barátnőméktől nem várom a pénzt vissza,van elég baj ott úgy is:(válaszokat várok!egy 17 éves lány

2013. júl. 9. 00:16
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon aranyos vagy,hogy segítesz,de nem neked kellene megoldanod a barátod családjának a problémáit.Igazából úgyis segíthettél volna,hogy elhívod a kicsit is meg a barátodat is vacsorázni vagy ebédelni hozzád,szerintem ezt még anyud is díjjazta volna.De így,hogy eléggé durván mozog alattad a léc..:S:( Így nagyon rossz lehet!!

Vald be anyudnak,hogy mi a helyzet..reméljük anyud nem házsártos,és számbaveszi azt is,hogy te csak segíteni akartál.És segítettél is,nem keveset!!!Kevés ember csinálja ezt ma már.


17/L

2013. júl. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
95%

szerintem mond el az igazat


én elsőre biztos kiakadnék

de inkább azon h ennyire nem bízik bennem a lányom h nem kér tőlem segítséget hanem kvázi meglop és hazudik


utána megpróbálnék én is segíteni nekik, feltéve ha tudok és engedik


szép dolog amit tettél csak az nem ahogy tetted !!!!


de én nem az anyukád vagyok szal azt h ö hogyan reagálna azt neked kell tudnod ....

2013. júl. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
64%
ja 39 és 3 gyereke :-)
2013. júl. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
köszi nagyon kedves vagy:)de az a baj h anya nem megértő:(haragudna az tuti biztos.hát tudom h nem nekem kell megoldani...de csak azért barátnőm a lány,h ha tudok segítsek neki.lehetek még én is így,bár mi nem állunk rosszul,de nem is vagyunk milliárdosok...nekem anya ügyvéd,de már az se tetszett neki hogy ez a lány a barátnőm(mellesleg ált suli óta,merth nem jó se neki se nekem h ennyire eltérő "környezetből"származunk...
2013. júl. 9. 00:31
 5/51 A kérdező kommentje:
nem akartam én meglopni:(de nem adott vna,ez biztos,mert mikor menhelynk akartam adni a névnapi zsé egy részét is azt mondta h mindenki maga másszon ki amibe belemászott...:(am nem vagyok egy teréz anya de szeretek adni másoknak,amit anya nem tolerál.mondta neki se segített senki...tisztelem én mert igy van.de most arról tehetnek pl ezek az emberek?
2013. júl. 9. 00:35
 6/51 anonim ***** válasza:
100%
Szüleid helyében elsőre valszeg én is bosszus lennék, de egyuttal örülnék is neki, hogy iylen jó lelkű a láynom, nagyon szép dolog az iylen önzetlen segítség.
2013. júl. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy te nem úgy gondolkozol, ahogy az anyukád. Ő is kerülhet még rossz helyzetbe, akkor viszont lehet, hogy már mást mondana. (Isten őrizz, hogy ez megtörténjen, de érted mire akarok utalni ezzel.)

Hogy elkerüljük a családi balhékat (kapásból 2 családdal...), én talán azt mondanám, hogy elhagytam a pénzt. Emiatt is nagyon kiakadna az anyukád, de legalább nem lesz belőle hatalmas botrány.

2013. júl. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%
Hol van ilyenkor suli ahonnan ki kel írnia a dokinak? Amúgy szerintem jobban jársz ha bevallod. Lehet, haragudni fog, de legalább már nem lesz rajtad nyomás. Ha összegyűlik a pénz akkor meg visszaadod és kész.
2013. júl. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
45%

KAMUKÉRDÉS.


1 -"elmentem orvoshoz,aki bevette hogy beteg vagyok,kiírt igy megyek suli helyett melóba"

JÚLIUSBAN SULI?!


2 -"Én anyának azt mondtam h új telefont akarok,előlegezze meg"

"anyunak meg azt mondtam h még keresgélem a telit"

PERSZE, ÉS AZ ÁLLÍTÓLAG ZSUGORI ANYUKÁD, AKI ÜGYVÉD, ÚGY ADOTT ELŐLEGET, HOGY AZT SE TUDOD, MIRE. EBBE BELEBONYOLÓDTÁL, LEGKÖZELEBB LEGYÉL KREATÍVABB.

2013. júl. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
69%

A júliusban suli dolgot én sem értem, de a másik egyszerű:


elkérte már a pénzt, de az Anyukájának azt mondta, hogy még keresgél a telefonok között, hogy melyiket is vegye meg.

2013. júl. 9. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!