Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális? (Kérdésed túl...

Ez normális? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Anyám 6 után nem enged el sehova csak a mamámékhoz, csak akkor maradhatok kint 6 utánig, ha korábban megyek el... Voltam házibuliban és 6ra mentem segíteni a barátaimnak a készülődésben.. Anyám kitalálta, hogy legkésőbb fél 9re legyek itthon (tudta, hogy a szomszéd faluban lesz és azt is tudta, hogy mikor jönnek buszok... így nem hogy fél 9re, de 8ra hazaértem.. mert 7kor indult így buszom... ) vagyis csak egy órát lehettem a barátaimmal és nem lehettem ott a bulin... Ha elmegyek valahova akkor egyből jönnek a kérdések.. ami nem is lenne gond akkor, ha a következők nem lennének mindig köztük :"Hova mész? Mikor mész? Fiúval vagy lánnyal mész? Hány éves? Hogy hívják? Van barátja/barátnője? Mi akar lenni? Hol tanul? Hova járt általános iskolába? Hova akar menni továbbtanulni? Milyen tanuló? Milyen nyelvet tanul? Mik a szülei? Diplomásak a szülei? Hogy hívják a szüleit? Merre mentek majd?" és ez már egy kicsit idegesít... Ha nincs barátnője a fiúnak és erről tud is, akkor kitalál mindenféle ürügyet, hogy ne mehessek...Ha van barátja a lánynak, akkor egyből mondja, hogy mekkora egy ribi... Nekem is van barátom és anyám folyton piszkál, hogy meséljek róla... És a fenti kérdések nagyját felteszi... És csodálkozik, hogy semit nem mesélek róla meg semmiről és senkiről... Egy barátomról meséltem neki meg mutattam egy képet is róla... Anyám reakciója a következő volt: "Hát lányom a helyedben azért ennél többre becsültem volna magam"... Legjobb barátnőmet is mindig lehülyézi, csak azért, mert szakközépbe jár... És mert sminkel és barátja van, mindig mondja, hogy "Ez se ért semmihez, csak ahhoz h vakolja a képét meg pasizzon"...

Az helyett, hogy örülne neki, hogy a barátaim nem cigiznek, isznak vagy drogoznak, vagyis hogy nem keveredtem rossz társaságba, inkább szidja őket... Orvosnak készülök és mindig megkapom tőle, hogy úgyse fog sikerülni, mert hülye vagyok mindenhez...

Tegnap voltam egyik barátomnál és utána egyből mentem a moziba (kevés alkalmak egyike, amikor elenged viszonylag sokáig, de csak azért mert nem tudtuk, hogy mikor kezdődik a film, de már korábban megígérte, hogy megnézhetem.. haverommal mentem, ő tudta, hogy mikor kezdődik).. Le volt merülve a telefonom és a film legvégére ki is kapcsolt, így hazasétáltam, haverom hazakísért.. Ma reggel arra ébredtem, hogy anyám mondja, hogy az volt a szerencsém, hogy ő már fent volt, amikor hazaértem, vagy "két akkora pofont kaptam volna, hogy a fal adta volna a másikat"... mind ezt azért, mert nem tudtam felhívni.. és akkor kiakadt mert amikor 10kor hívott, akkor még kicsöngött a telefon...Az már nem érdekelte, hogy később még kikapcsolhatott... Most ezért piszkált vagy egy órán keresztül és 1 hét szobafogságot kaptam...

15/L (nemsokára 16)



2013. júl. 9. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Teljesen normális, bően gyerek vagy még.
2013. júl. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
A jövőbe vetett hited rombolása és a barátaid nyers kritizálása nem normális. Az, hogy hova mehetsz és meddig maradhatsz, illetve azok a dolgok, amiket kérdez, teljesen normálisak. Azért 15 (bocsi, majdnem 16, mint ha lényeges lenne), még nem felnőtt kor! A tinikor _eleje_. Tudom, hogy felnőttesnek érzed magad, de nem vagy az.
2013. júl. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ööö 15 éves lányka vagy még, nem felnőtt. Teljesen normális az, ahogy szabályoz, ahova elenged és amikorra haza kell érned.

A telefonodra jobban ügyelj, hogy mindig legyen feltöltve. Én is halálra tudom aggódni magam, ha a fiam telefonja nem csörög ki (tudom, paranyu).

És az is normális, hogy komolyan érdeklődik az ismerőseidről. Még ha szerinted sok is a kérdés.


Ebben a világban nagyon féltem én is a fiam, meg kell mondjam.

2013. júl. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De miért várja el, hogy bízzak benne és akármit is elmondjak neki a barátaimról, amikor nem tud mást, csak leszólni őket... és ha én kérdezem meg h hova megy meg h mikor jön haza (mert h akk csinálok vacsit, ha vacsorára hazaér, meg mamám is megszokta kérdezni hogy hol van, mit csinál stb..) akk elkezd ordítani h semmi közöm hozzá, hogy képzelem, hogy megkérdezem..
2013. júl. 9. 12:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Te most azt kérdezed, hogy hogyan mesélj neki bármiről is, ha ez meg az van. Az az igazság, hogy be kellett volna avatnod őt már az elején a dolgokba. Természetesen nem mindenbe, mert vannak olyan dolgok, amelyek tényleg MAGÁNügyek, de ha látta volna, hogy bizalommal fordulsz hozzá, kérdezel tőle, kikéred a véleményét, akkor lehet, hogy most nem kérdezősködne.
2013. júl. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért ott még tényleg nem tartasz, hogy te vagy akár mamád számonkérje tőle, hogy ő hova megy. Nagyon tévedsz, ha úgy állsz hozzá, hogy anyukád a barátnőd, akivel csacsogsz, imádja a haverjaid, elenged akárhová akármikor, és hasonlók. Ő a szülő, te pedig gyerek vagy. Ez nem egyenlő leosztás és nem is lesz az, amíg fel nem nősz. Te szót fogadsz, ő meg korlátoz. Ez erről szól.
2013. júl. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!