Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitévő legyek, hogy anyám...

Mitévő legyek, hogy anyám elengedjen Szegedre tanulni/élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyám és apám rég elváltak, de még mindig cseszegetik egymást, nagyrészt anyám apámat, de fordítva is szokott lenni..

Hiába mondom neki ne tartsák a kapcsolatot mindenhol azt hallom hogy a másik hülye, f*sz, stb.

Már nagyon elegem van ebből. Idén találtam egy sportot ami tetszik, bár elég kevés helyen űzik, ahol lakom, ott pont igen. ( A Lo Man Kam-féle Wing Chunról lenne szó )


Nos, régi vágyam lenne koleszba menni, a fenti okok miatt pedig valahova messzire. Szeretnék egy kicsit tapasztalatokat szerezni az önálló életben is, és szeretném magam felszabadítani a folyamatos bilincsekből.


Jelenleg szekszárdon lakom, és SZEGEDre szeretnék menni. Mindenki más támogatna, csak pont az nem, aki jelenleg a hivatalosan bejegyzett gondviselőm - az anyám. Sehogy sem tudom rávenni, mindig elkezd velem kiabálni, márpedig én szeretném megvalósítani ezt az álmom. Nagyon vágyom a koleszes életet, az új várost, új embereket... És Szegeden van is olyan minőségű oktatás, amivel tudok kezdeni valamit.

Nos.. most egy kisebb gimnáziumba járok egy kisvárosba, ahol még van egy évem. - az idei.

Aztán mennék el 9.-be Szegedre.


Mit tegyek?

( Szüleim keresnek elég jól ahhoz, hogy az anyagiakban ne legyen gond.. )

Tényleg szeretnék elmenni innen, jó messzire. Szegeden megtapasztalhatnám az önálló életet, és folytathatnám talán az egyetlen igazi hobbimat, amit szeretek csinálni.


14/F ( jövőre már 15. )


2010. szept. 5. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:

igazából fogalmam sincs, de azért írok valami hülyeséget :) : nem tudom milyen suliba akarsz menni szegeden, de ha valami jóba, akkor mondogasd, hogy hú milyen menő suli az meg ilyesmi :D amúgy melyik suliba mennél?

na jó, bocsi, hogy fárasztottalak :D

2010. szept. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, én nem a kérdésedre válaszolok, csak megjegyeznék valamit.

Nagyon szépen, következetesen írsz, pedig még csak 14 éves vagy.

Céltudatosnak, értelmesnek tűnsz.

Remélem sikerül valami megoldást kiokoskodni, drukkolok neked!

Sajna amíg a gyámod nem támogat ebben, nagyon rosszak az esélyeid, őt kéne meggyőzni, de te ismered, neked kéne rájönnöd, hogy hogyan.

2010. szept. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mivel gimis vagy, ha jól gondolom, akkor mondjuk ha jók a jegyeid akkor átvetetheted magad a Deákba, vagy ha nagyon jók akkor a Ságváriba, és mondhatod azt anyudnak, hogy azért akarsz oda járni meg ott érettségizni, mert ott jobban tanítanak és több esélyed van az SZTE-re bejutni, és akkor majd szerzel egy jó diplomát és megkönnyíted a saját meg anyud életét is és önálló leszel és megláthatja anyud, hogy milyen okos, értelmes gyereket nevelt és mindenkinek dicsekedhet. Amúgy a kolesz havi 10ezer körül van , plusz utazás, kaja, stb, szal kalkuláld bele ezt is.

Vagy még, ha Szegeden is van efféle sport mint amit te űzöl, akkor az is jó indok lehet, hogy Szegeden jobban, többet tudsz edzeni, stb.

Más miatt nem enged el szerintem anyud.

2010. szept. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én hasonló okok miatt jöttem el anno otthonról, egyébként vicces, mert én is szekszárdi vagyok :), és meg sem álltam Pestig. Eredetileg Pécsre akartam menni, de az nem győzte meg a szüleim, mert minek menjek oda, nincs ott annyival jobb oktatás. Ezért lett Pest.

Sima gimibe nem engedtek el, ezért zeneművészetibe mentem. Imádok zenélni és ezt tudták. És elengedtek, azért hogy a későbbi karrierem támogassák.

Mi a hobbid? Milyen szinten űzöd? Van benne tehetséged? Mert ha igen, akkor ezzel szerintem meg lehet győzni a szülőket, hogy mindenképpen azzal szeretnél foglalkozni és sajnos Szekszárdon nincs erre lehetőség, de ha érettségi után állsz neki, akkor már gyakorlatilag nem lesz esélyed rá.

Viszont ilyen "ki akarom magam próbálni a független életben"-jellegű dolgokat ne mondj anyukádnak, mert egy anya ezt szeretné a világon a legkevésbé, ezzel az indokkal tuti nem fog elengedni.

2010. szept. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Esetleg beszerezhetnél a sulipszichológustól egy szakvéleményt, hogy ez jót tenne neked, a fejlődésedet szolgálná.

Aztán megpróbálhatnál leülni tárgyalni anyuval. Mondja el, mi aggasztja, hallgasd meg, értsd meg. Aztán nyugtasd meg! Mondd el, amit hallani akar.(pl. hogy a koleszban tanárok vigyáznak rád, rend van, napi szoros időbeosztás, szilencium, többet tudnál tanulni, konyhásnénik főznek rád, csak ott csak az a suli az igazán jó suli, keress hozzá statisztikai bizonyítékot a neten, pl. hányat vettek fel tavaly egyetemre)

Melyik suliba mennél?


Ha ez sem elég, valamiféle sztrájkba foghatsz. pl. Csak a legszükségesebb kommunikáció.

Ha ez sem elég, kérd apád segítségét. Hogy kérje az elhelyezésedet nála, és engedjen. Vagy kérje a bíróságot, hogy helyezzenek koleszba. Szintén pszichológusi szakvéleménnyel.

14 fölött meghallgat a bíró téged is. Te is beadhatsz keresetet.

Nevelési tanácsadóban kérj segítséget!

2010. szept. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, a Ságváriból vagy a Deákból van esélyed jó egyetemre jutni. Mondd ezt, és használd a"törött lemezt" : mindig csak ismételgesd: pl. biológus szeretnék lenni, csak innen tudok bejutnia szegedi egyetemre. - erre ő elmondja, amit akar, mire te: igen, megértelek, de én "biológus szeretnék lenni, csak innen tudok bejutnia szegedi egyetemre." stb, stb. Ez a törött lemez technika. Egyszer megunja, és tárgyalni kezd.Még van fél éved a jelentkezésig.
2010. szept. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A szegedi Radnóti a 16. az országos listán. Vagy gyere Győrbe, a Révai a 3. a listán, nagyon jó, nagyon szeretjük.

[link]

2010. szept. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2010. szept. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát, a sulit még nem igazán döntöttem el! ( Értsd: még nem néztem utána ). Igen itt jobban tudnám érvényesíteni a hobbimat, mert Szegeden van a legfőbb központja annak a stílusnak, amit én űzök.

Nagyon jókat írtatok.. bíróságig nem szeretnék azért elmenni, de megteszek minden tőlem telhetőt, hogy elmehessek Szegedre!

Győrre is gondoltam sőt, Debrecent is fontolóra vettem... de ezt a stílust csak Szekszárdon és Szegeden oktatják.


Jöhetnek még ötletek! :)

2010. szept. 5. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!