Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig szokták eltartani a...

Meddig szokták eltartani a gyereket a szülők?

Figyelt kérdés
Érettségi után azonnal munka, vagy lehet egy kicsit még pihenni? Szerintetek mi a normális? Van olyan, hogy valaki főiskola mellett dolgozik?
2013. júl. 17. 22:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ milyen a család anyagi helyzete, ez mindenkinél változó.
2013. júl. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%
24 éves elmultam tanulok, de még szüleim tartanak el, nem lenne időm dolgozni, de mikor tudok elmegyek dolgozni keresek néhány 10 ezer forintot csak nincs időm.HA érettségi után kap időt a gyerek, szerintem elkallódhat :)
2013. júl. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Eléggé rossz, vannak testvérek.

Ismerős miatt írtam ki a kérdést, mert míg nálunk teljesen természetes az, hogy a fiaim elmentek dolgozni, addig ott az anya sír, hogy a fia nem hajlandó, viszont az ételt elvárja. Sajnálom szegény nőt.

2013. júl. 17. 22:16
 4/19 anonim ***** válasza:
48%

Manapság a rögtön munkába állással vitatkoznék :) Van aki nem talál félévig sem munkát szakmáján kívül, nemhogy szakirányú munkát

Tehát amíg munkát keres a fiatal, addig bőven pihen

2013. júl. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ha a szülő megengedheti inkább ne dolgozzon tanuljon !!! Fog majd meg eleget .. Persze ha nincs választás akkor muszáj . De nem elvárás . Szerintem ...
2013. júl. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Család és gyerekfüggő.


Ha normális a család, van anyagi bevétel, ami nem okoz érvégést ha a felnőtt gyerek nem dolgozik, de a felnőtt gyerek tanul, igyekszik más módon segíteni a családot akkor akármeddig is el tartják a szülők.

Van olyan amikor a szülők is épp hogy megtudnak élni, rengeteg adósság nyomja a vállukat, akkor ők bármennyire szeretnék nem fogják tudni eltartani a felnőtt gyereküket.

Van olyan is amikor képesek lennének a szülők eltartani a gyereket, de nem teszik, mert a gyerek egy semmirekellő mihaszna, aki csak lelejmolná a szülőket..


Hogy mi lenne a normális? Ha normális család van, ahol mindenki kiveszi a részét a megélhetésért. A szülők dolgoznak, támogatják a gyereket, a gyerek tanul,és igyekszik a saját kis ellátását maga biztosítani diákmunkával

Rengeteg olyan főiskolás és egyetemista van aki iskola mellett dolgozik..

2013. júl. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%
Azét aki manapság èrettségivel munkát kap, a két kezét összeteheti. Hozzáteszem, szerintem ilyenkor a gyerek van a legnehezebb helyzetben, mert nem ö akart szegény körülmènyek kõzé..
2013. júl. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem 24 éves koromig tartottak el, ameddig elvégeztem a fősulit. Aztán rögtön elköltöztem otthonról. Szerintem körülbelül 18-25 év közé kéne tenni azt az időpontot, amikor elköltözik az ember otthonról, de ez ugy sajnos több mindentől függ. Sokan nem azért élnek otthon sokáig, mert annyira élősködni szeretnének a szüleiken, hanem egyszerűen nincs más megoldás.

Mondjuk ha elkezd dolgozni a "gyerek" suli után, akkor szerintem az lenne a normális, ha kajába beadna otthon, másra nem kell. Ha ennél többet kér a szülő, maga alatt vágja a fát. Ugye azért mire felneveli a gyerekét az ember, ott van kábé 50 éves, ha nem több. Akkor már szeretne kicsit lazítani, várja, hogy kirepüljön a gyerek, de ha nem hagyja spórolni a gyereket, az életben nem fog megszabadulni tőle. Persze azzal a feltétellel nem kell beadnia semmi mást, ha nem veri el a többi pénzt hülyeségre. Így pár évig még félig eltartja a szülő a gyereket, mert fizeti rá a számlákat, de a kaját, szórakozást, fogyóeszközöket (kaja, tisztálkodási szerek), azt már a gyerek veszi meg magának. Igazából ha valaki akar dolgozni, akkor talál melót. Nem álom melót, lehet, hogy csak szr lapátolás marad, de ha nincs más, el kell vállalni. És ha nagyon spórol az ember, félre lehet tenni... mármint azokra gondolok, akiket még felesbe a szülő tart el. Ha az én gyerekemnek nagyon kevés lenne a fizuja, akkor még kajára se kérnék, had spóroljon, meg próbálnám esetleg rávenni, hogy keressen jobb melót, végezzen el valami tanfolyamot. (De én eleve teszek félre a gyereknek az elindítására)

2013. júl. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én főiskolás vagyok és anyámtól egy rossz szót nem kapok h még nincs melóm.

A húgom viszont most végzett és neki már fizetnie kell mert van melója.


Nekem azért nem kell mert az életem iskola időszakban abból áll h H-P suli SZ angol tanár és V pihenhetek tehát nekem erre nincs módom, illetve időm. És nem is engedné h dolgozzak mert leromlana az átlagom , elveszne az ösztöndíjam.


Azonban szerintem minden megbeszélés kérdése ha nem kívánnak elköltözni akkor ajánld fel nekik h marhatnak egy általad mondott összeg fejében amely fedezi a számlákat kaját... a rájuk eső részen.


Szerintem ez egy demokratikus megoldás.

2013. júl. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nagy marhaság az, hogy főiskola mellett dolgozzon. Jó, dolgozzon esetleg hétvégente, bár abból sok pénz nem jön össze, de hogy készül a zh-kra, ha suli után, délután rögtön munkába áll? Akkor mondom azt, hogy dolgozzon hétvégén + tanuljon jól, hogy kaphasson ösztöndíjat, így valahogy el tudja tartani magát. Na meg aztán nyáron ne csavarogjon, menjen dolgozni, és azt a pénzt rakjátok a bankba, nehogy másra elköltse, így a tanulmányai ideje alatt tud hova nyúlni.
2013. júl. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!