Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy depressziós anyát mivel...

Egy depressziós anyát mivel segítheti a gyereke, ha a kapcsolatuk nagyon rossz?

Figyelt kérdés
Úgy értem, rengeteg a konfliktus és a gyerek teljesen elhidegült tőle annak hatására, hogy folyamatosan azt érezteti vele, hogy ő rossz, közli vele, hogy csalódott benne. Hogyan segíthetne mégis úgy a közepes depresszión, hogy nem kell színészkednie?(pl úgy, hogy odaül és vigasztalja)
2013. júl. 18. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Nehéz idősebb korban. Én most adtam fel nemrég anyunál. Mert nála amikor jó kedve volt okés volt minden, de ha valaki megsértette, mindhármónkra megsértődött. Ilyenkor jön a lelki zsarolással annak a gyerekének is aki nem is csinált semmit, hogy felnevelt, stb stb. Amit ugye megkérdőjelezni nem tudsz, bár a minőségét igen, mindenki saját lyukát ássa amibe belekerül, csak az a baj, hogy szülőként sokszor húzza magával a gyereket is.
2013. júl. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben voltam gyerekként, bár a viszonyunk jó volt, a depresszió pedig igen súlyos.


Szerintem próbáljon meg a gyerek beszélgetni vele, igyekezve, hogy a konfliktus témák ne nagyon jöjjenek elő, vagy ha igen, azokat civilizáltan meg lehessen beszélni. Nem kell színészkedni, de nem érdemes a régi sérelmeket előhozni, ha sejthető, hogy nem tudják értelmesen lekommunikálni. Érdemes kérdezgetni, meghallgatni a problémáit, az érzéseit, ha hajlandó róla beszélni, besegíteni neki amiben lehet, illetve ha sikerül eljutni odáig, hogy anyuka végre elismerje, hogy problémája van, finoman rá lehetne beszélni hogy kérjen szaksegítséget, jó példákat felhozva másokról akár, ha elítéli a segítségkérést (sokan sajnos makacsul nem hajlandóak). Ezen kívül nehéz mást tenni, de a legfontosabb mellette lenni, biztosítani a támogatásról, még akkor is, ha elmérgesedett a viszony. A depressziósok szörnyen nehezen kezelhetőek lehetnek, egy szint után szinte elviselhetetlenek a hozzátartozóknak, de ki kell bírni kifakadás, vádaskodás, agresszió nélkül - még ha nem is látszik elsőre az eredmény vagy még fel se fogja, ez segít neki a legtöbbet és ha elindul a gyógyulás útján, hidd el, hálás lesz.

2013. júl. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. És az a véleményem, hogy ha meg semmi nem segít és mindig megtalál, gondolok itt belédköt mikor pedig próbálod csinálni amit mond, sttb stb. EGyidő után el kell döntened, hogy játszod e ezt a szerepet, vagy kilépsz onnan saját érdekedben. Mindenki saját poklát csinálja, nem szabad, hogy a lekötezezettség miatt magával húzzon, főleg, ha próbáltál neki segíteni benne de elutasította vagy még támadóan is lépett vissza feléd. Nekem ez volt amikor segítséget mondtam neki hogy kérjen, utána úgy mondta vissza nekem, hogy más mondta, hogy képen vágott volna, mert ő már úgy adta tovább, hogy azt mondtam, hogy bolond. Akkor így hogy segíts? magától nem fogja fel, akkor haláláig játszad a játékait? És addig veled mi lesz?
2013. júl. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!