Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megkaphatom a szülői felügyele...

Megkaphatom a szülői felügyeleti jogot ha októberben betöltöm a 18. -at?

Figyelt kérdés
A kisfiam gyámjai a szüleim, az apuka nem foglalkozott egyáltalán a kicsivel, annyi volt hogy a nevére vette, azóta gyerektartás, láthatás sem volt mert nem élt vele. A kicsi Szeptember 2. -kán tölti a 2 évét. Anyukám 2014. Szeptember másodikáig a kijelölt gyám, tehát a kicsi 3 éves koráig. Ha betöltöm a 18-at októberben és azt szeretném hogy megkapjam a szülői felügyeleti jogot az apuka beleszólhat-e? Mit léphet ez ellen?
2013. júl. 19. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem az apuka gyámsági jogát akarod elvenni hanem az anyukádét aki eddig is eltartott téged és a gyermekedet. Inkább ülj le és beszéld meg anyuddal hogy mi legyen ha betöltöd a 18 évedet.

Mond el neki, hogy 18 évesen lesz annyi kereseted, hogy magadat és gyermekedet el tudod látni.

2013. júl. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a Gyámhivatal dönt, megnézik és ellenőrzik a körülményeidet, van-e lakásod, eltudod-e tartani a gyereket, stb. Egyébként a gyámságot rendszeresen felülvizsgálják.

Apukának ebben az esetben nincs beleszólása.

2013. júl. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Se végzetség, se jövedelem, se lakhatás.....

ohh igen ilyen emberre kell bízni egy 2 évest

2013. júl. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De te nem a kérdésemre válaszoltál :) Attol hogy a szüleim a gyámok te honnan tudod hogy el-e tudnám tartani,tudod írj az olyanoknak az okos dumád aki elveteti lepasszplja stb.mert én vagyok vele egész nap.Amióta megszületett első perctől fogva...Ugyhogy tartsd meg magadnak az ilyen dumáidat ;))
2013. júl. 20. 14:06
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom feltételezte az egyik hozzászóló akire bepipultál hogy 16 éves gyereklányként szültél, és épp hogy betöltötted a 18 évedet, így nagyon sokat te nem tudsz felmutatni. Végül is ha le is érettségiztél akkor csak egy érettségid van. De nincs semmi szakmád, gyerek mellett még munkád sem nagyon lehet, nincs gyakorlatod semmiben, nincs önálló, rendszeres fix jövedelmed. Nincs lakásod, mert feltétezhető hogy a szüleiddel együtt élsz. Nem fizetsz rezsit, lakbért, talán még a gyereknek a szükséges dolgait is az anyukád fizeti helyetted..

Valahol igaza van a kérdezőnek, hogy amíg ezeket nem tudod teljesíteni addig a gyámhatóság nem fog a te javadra dönteni.

Nem rosszindulat,csak egy kívülálló józanabb ésszel fogja fel, mint te, mert te elfogult vagy. (végül is szereted a gyermekedet, anyud mellett ott vagy te is neki)


Amúgy én bár nem vagyok abortuszpárti, de 16 évesen elvetettem volna, mert semmi értelme más nyakába szülni egy gyereket, főleg ha a gyerek apja le is lép..

üdv 23/N

2013. júl. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
javítok.. nem kérdezőnek van igaza hanem a hozzászólónak...
2013. júl. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem egyedül nevelném,van egy 23 éves barátom,van keresete,és amíg én nem dolgozok,ő lenne a kicsi gyámja hogy együtt tudjunk élni.Jövőre menne Oviba addigra lenne munkahelyem,keresetem ..
2013. júl. 20. 14:54
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Mért adnák a nagymama helyet a gyámságot egy vadidegen 23 éves fiucskának.

Szerinted mi a célja egy 23 éves fiúnak hogy megd'gja a barátnőjét és még sok lányt aztán bulizon, drága márkás dolgokat vegyen magának,

vagy hogy napi 8 órában gürizen kifizesen egy albérletett, eltartsa a barátnőjét a 2 éves dackorszakos gyerek hisztijét halgasa,

gondolod 18 évesen tapasztalat, végzetség nélkül, kisgyerekes anyaként csak úgy kapkodnak utánad a munkáltatok,

nem biztos hogy a kicsit felveszik az oviba

ha összejön az első félévben gyakran lesz beteg ki lesz ilyenkor vele.

A 23 éves pasid 1000 % hogy nem

anyud gondolom dolgozik azért vagy te a lúrkóval

maratsz te és így gyorsan kirugnak és sajna a mai helyzetben csoda kell ahoz hogy bármilyen melót találj.

Arrról már ne is beszéljünk mekkora az eélye annak hogy újra teherbe esel ha összeköltözöl a pasival.

2013. júl. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

18 évesen nagyon bután gondolkodol (nem sértésnek szántam)

Azért mert van egy friss kapcsolatod és a barátod 23 éves, dolgozó ember még nem jelenti azt hogy a gyámja lehet a gyermekednek. Mivel a gyámhatóság a tényeket nézi, a gyermeket tartja elsőnek szem előtt , és nem azt hogy te éppen kibe vagy szerelmes, kihez akarsz odaköltözni.

A barátod mivel nem a törvényes férjed, így esélyt sem kap a gyámsági joghoz.

A gyámhatóságot messze nem érdekli hogy a barátod dolgozik és mennyit keres. Ő nem tartozik a "családba" Ha egyszer a törvényes férjed lesz akkor figyelembe fogják venni, de addig nem. Így marad a kérdés: Te mint édesanya el tudod tartani a gyermekedet? Van hol laknotok? van fix kereseted?? Ezeket old meg előbb..

2013. júl. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az "okos" hozzászolásokat..:) Ahogy betöltöm a 18-at megkaphatom a szülői felügyeletet..:):)

Gyámügynél a nő,a saját szavaival mondta!!!!:)

Sőt,még a barátom is lehetne a kicsi gyámja,ha visz igazolólapot a munkahelyről.:)Elsősorban anyukámat kérdeznék,mivel azt mondta a gyámügy hogy anyán múlik mit mondd :)És anya nem lenne ellene...És ...oviról:Már most mehetne,felvennék bölcsibe,miért ne vennék fel oviba? Ugyanmár..Nem kell ennyire lemondani mert fiatalon szültem..:) köszi...legalább tudom hogy itt se kell többet kérdezni,ahogyan ott mondták..:))

2013. aug. 9. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!