Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő képes utálni a...

Egy szülő képes utálni a gyerekét? Vagyis csak az egyiket? Ilyenkor mi a teendő? Ki a hibás?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, 17 éves. Van 2 testvére, 1 bátyja és egy kisöccse.

A lányt máshogy kezelik, máshogy viselkednek vele.

A 2 fiú megkap mindent, laptopot, tabletet, új telefont, a lánynak pedig még mindig egy régi "nagymama" telefonja van, miközben az igazi nagyanyjának egy 60ezres vadiúj mobilja.

A kisöccse 5 éves, a bátyónak nem kellett mégse a tab miután megvették neki, ezért azt megkapta a kisfiú..Nem is a 17 éves lány, akinek lehet, hogy kelhet, hanem egy 5 éves gyerek..Számítógépezni nem engedik, holott az 5 éves gyereket igen.

Ha fesztivál van a városban, nem engedik el, pedig nincs is messze a lakhelyüktől. Mindig ő vigyáz a testvérére, a bátyja szabadon bulizik, utazik.

Most lett egy fiúja, de attól is tiltják.

A lány el szeretett volna menni táborba, de nem engedték, mert, hogy a fiúra költötték a pénzt és ezt vágták a fejéhez: "szerencse, hogy nem tudsz elmenni"

Miért viselkednek így vele?

Annyira nem rossz tanuló, 4es az átlaga és tényleg megcsinálja, amit mondanak neki.


2013. júl. 22. 23:02
 1/7 anonim válasza:
Sok szülő ilyen, ha elvakítja őket a pénz, a túlzott anyagiasság. Ilyenkor már az embert tárgynak nézik. Nem érdekli őket, hogy amit csinál, az nem jó. Mert ami jó a szülőnek, az nem feltétlenül jó a 'gyerek' számára. Hiszen nem vagyunk egyformák, a célok, vágyak, tervek eltérőek. Sőt, az érzelmeink is eltérőek lehetnek.
2013. júl. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2 esetben tudok ilyet elképzelni. Fiús szülők, mindig is fiú gyerekeket akartak, a lánnyal nem tudnak mit kezdeni, és a fiúkra koncentrálnak, a lány meg majd kezd magával valamit. A másik, hogy nem is tervezték egyáltalán, csak becsúszott gyerek, akit akkoriban a hátuk közepére sem kívántak, mégis megtartották. Szóval tervezték a bátyót, aztán jött utána a 2. gyerek, de nem is akarták, na de egye fene, mégis örökre rányomta a gyerekre a bélyegét az, hogy senki nem akarta őt. Aztán később megint szerettek volna egy gyereket, ugye ő a pici, ő a minden. Ezeket tudom elképzelni. Sz*r helyzet, nem is értettem sose, hogy tehet ilyen szinten különbséget egy szülő a gyerekei közt, pedig nagyon gyakori példa sajnos. És vagy ebből adódik, hogy valamelyik gyerek teherként jött a világra, vagy abból, hogy egy bizonyos nemű utódra vannak beállítódva a szülők, a másik nemű csak szálka a szemükben.
2013. júl. 23. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A ferjem aztmondta nem akar a fiunk utan masik gyereket. Aztmondja ha lany lenne nem tudna szeretni.. sztem ez nem igaz de biztos ami biztos nagyon vigyazok h ne csusszon be. Apam azert hagyta el anyamat mert 9 honapig fiut vartak es en meg lany lettem..ebbe o belebetegedett..alkesz lett. Ment az ez nem az en gyerekem meg a stb..5 eves voltam mikor megjelent az eletembe es 10 mikor meghalt. Csak 5 eves koromba kerte a dns tesztet. Elotte nem is erdekeltr mert o kijelentette hogy neki nincs lanya. Persze miutan kiderult hogy az ove vagyok ugyanugy lesz.rta a fejem. Valahol a vilagba van egy ocsem. O orokolt mindent.
2013. júl. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En mar 27 vagyok, de a gyerekkorom nagyon rossz volt.Van egy noverem, akit anyam 17 evesen ferjhez adott(fel testver).Azan apamtol elvalt,mar en se kellettem neki 11 voltam.Aztan lett a hugom mas hapsitol, a mai napig nem kivancsi ram sem a gyerekeimre.Alkoholistak, agyilag elmaradottak, orulhetek hogy csak lelki serult lettem nem pedig fogyatekos.Bar a lelki resze sem egyszeru.Vannak ilyen emberek, akik gyerek vallalas helyett inkabb tartottak volna kutyat,macskat vagy inkabb halat.Sajnalom a lanyt, majd ha felno megteremt maganak mindent.Nem tud csinalni semmit, a hiba nem benne van.Esetleg a szulonek el lehetne mondani hogy igazsagtalanok vele,de nem hiszem hogy erne valamit.
2013. júl. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, ja es azt is elmondta hogy en csak becsusztam az elso randin,de apam nem engedte hogy elvetessen.Es ezt maga anyam mondta nekem, mintha csak arrol beszelt volna hogy mit fozott tegnap.Undorito.
2013. júl. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
énis középső gyerek vagyok és velem is ez a helyzet de nem ilyen szinten...... vagyis règebben ilyen volt de egy csúnya összeveszés után rmajdnem mindwn rendbe jött....... de addig én jártam nyáron dolgozni... pénzt gyűjteni stb...... és amit vettem a pénzből sokkal jobban megbecsültem..... szerintem ez a barátnőd javára válhat mert lehet hogy a testvérei majd idővel megszokják hogy minden az ölükbe pottyan és a lány mindent meg fog becsülni és többre fogja vinni az életben ......
2014. márc. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk tesóm az etalon, én meg az, aki nem olyan mint ők, ezért fura. Már elmúltam 30, de még mindig mindenbe belekötnek, bármit csinálok rossz, bezzeg a testvérem....
2014. márc. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!