Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valószínűleg hibás a HDD-m,...

Valószínűleg hibás a HDD-m, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nagy valószínűséggel hibás a merevlemezem bizonyos szektorai.

Most erről a gépről írok, de tegnap amikor be akartam kapcsolni, akkor az istenért nem töltött be.

Fekete képernyő, csak a nyíl és a homokóra látszódott mellette, de nem akart tovább menni. Hiába indítottam újra, és újra mindig szar volt, aztán valamikor ilyen jött elő, hogy valami ellenőrizni kell a lemezkonzisztenicát, meg sípolt is néha a vinyó. De sosem töltött be az egész rendszer. Még csökkentett módban sem. F8, F12 boot beállításokat is próbálgattam, mind hiába...(mondjuk azokhoz annyira nem is értek)


Mi lehet a gond?


2012. nov. 9. 18:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

És mi a fene az a lemezkonzisztenica?


Illetve még ilyen is előjött a fekete képernyőn a lemezkonzisztenica ellenőrzésének a végénél:


"Meghatározhatatlan hiba történt:(766f6c75....) valami ilyesmi számok és betűk.

Egyszer eljutott a kék képernyő "üdvözöljük üzenetig, de ott megint leállt.

És mondom, csökkentett módban sem volt jó. Ma viszont valamiért elindult.

Mit tanácsoltok? Netán a boot beállításoknál kell valami?

2012. nov. 9. 18:26
 2/12 A kérdező kommentje:
Amúgy Dell laptop, windows 7-tel...
2012. nov. 9. 18:27
 3/12 anonim ***** válasza:

Na látod: ""Meghatározhatatlan hiba történt"


Vagy is még a gép sem tudja a hiba okát, akkor szerinted mi honnan olvassuk ki. A csillagokból. Annyi biztos hogy haldoklik a vinyód, tehát ki kell cserélni. Ennyi...

2012. nov. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Másfél éves a laptop, és most jó...egy Format C lehet segítene? Nem hinném, hogy vinyó csere kellene, ha csak néhány szektor hibás, akkor egy újratelepítés remélem megoldaná a problémát.
2012. nov. 9. 18:32
 5/12 Karesz6969 ***** válasza:

Próbáld meg először rendszer lemezről javítani.

Ha nem megy formatáld le. Nem vagyok biztos benne, hogy annyira szektorhibás, hogy kidobó lenne. 1 próbát ez szerintem megér.

Amikor fent van az új rendszer- ha eljutottál idáig - a Hard Disk Sentinel program megmutatja mennyire jó vagy rossz a merevlemezed.

2012. nov. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nem biztos hogy a HDD a hibás.

az hogy a konzisztenciát ellenőrizni kell az lehet az miatt is hogy a rendszer nem megfelelően állt le. tehát azért mert betöltés alatt újraindítottad a rendszert

ha hibás szektorok lennének a HDD-n azt nyilván a rendszer is képes megszámolni és jelzi.

azt javasolnám hogy telepítsd újra a windowst és ha sikerül működésrebírni akkor dobj föl egy HD sentinelt ez megmondja majd hogy a vinyód-e a hibás

2012. nov. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Illetve még ilyen is előjött a fekete képernyőn a lemezkonzisztenica ellenőrzésének a végénél:


"Meghatározhatatlan hiba történt:(766f6c75....) valami ilyesmi számok és betűk. "


Ezek szerint a gép nem tudja javítani a HDD hibáit. Szerintem még is csak haldoklik az a vinyó...

2012. nov. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"rendszer nem megfelelően állt le."


Ez lehet, mivel nincs a gépen reset gomb, így a power hosszani lenyomásával kapcsolom ki, ha lefagy. De ettől még nem lehet az, hogy egész nap szar volt tegnap...

Esetleg töredezettségmentesítés ????

2012. nov. 9. 18:37
 9/12 A kérdező kommentje:

18:35


Remélem nem... :) Nem akarok nagyon 20 ezret kiadni egy laptop hdd-ért mostanában...

2012. nov. 9. 18:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez sajnos nem azon múlik, hogy akarod-e. Ha a konzisztenciát nem tudja helyreállítani a gép akkor rossz szektorok vannak a HDD-n. Ezek - ezek szerint - szoftveresen nem javíthatók, tehát a formázás sem fogja. Ha fel tudod tenni az oprendszert és hajlandó lesz elindulni akkor a HDDsentinel talán megmondja, mire számít6sz...
2012. nov. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!