Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim arra próbálnak...

A szüleim arra próbálnak rávenni, hogy menjek mezőgazdasági növényvédő szakmérnöknek, de én azt se tudom mi az. Csak azt szajkózzák, hogy ezzel nagyon jól lehet keresni. Hogy magyarázzam el nekik, hogy ezzel nem lehet jól keresni?

Figyelt kérdés

2013. júl. 23. 08:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Ha azt sem tudod, hogy mi az, akkor honnan tudod, hogy jól lehet-e vele keresni vagy sem?
2013. júl. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Egy agrárdiploma valóban nagyon sokat ér manapság. Rengeteg helyen elhelyezkedhetsz vele, és jó fizu van belőle.
2013. júl. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Először nézz utána, hogy mi az, mit lehet vele kezdeni. Csak mert a neve nem tetszik, attól még lehet jó.
2013. júl. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Azt mondják,mindenkinek,akinek földje van, hektáronként fizet majd nekem,mert egy EU-s szabályozás szerint nekem kell elismerni,meg megmondani,hogy milyen növényvéső szereket használhatnak, nekem kell úgymond szinte receptre felírni ezeket a dolgokat, mindezt 17 ezerért minden hektár után.
2013. júl. 23. 09:27
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Nézz utána,okleveles képzés,ha egy kicsit se érdekel ne tanulj 5-7 évig olyat ami nem érdekel.
2013. júl. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Elsőnél a pont. Ha azt se tudod, mi az, akkor az a minimum, hogy tájékozódsz felőle, aztán keresel érveket ellene, de felkészületlenül ne bocsátkozz vitába.

Másrészt meg nem a szüleid választanak pályát, hanem te. Bármit mondanak, a saját érdeklődésed, képességeid alapján kell döntened. Azonban be kel bizonyítanod, hogy tudsz felelősségteljesen dönteni. Úgyhogy irány a gugli, nézz utána, mi is ez a szakma.

2013. júl. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Azt csinálom, nézek utána, de nem találom azt,amit ők mondanak.
2013. júl. 23. 09:31
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az másodlagos, hogy mennyit keresnél vele, ha nem érdekel a szakma, akkor kár magadra erőltetni. Keress szüleid segítségével olyan továbbtanulási lehetőséget, amely mind a kettő fél elképzelésének megfelel.
2013. júl. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem se a fizetés a fontos, mert hiába mész erre a szakra, ha nem érdekel és nem tanulsz rá, mert nem érdekel.


Menj olyanra, aminek van haszna (ne régésznek, meg filozófusnak, hanem mit tudom én villamosmérnöknek ha azt akarod) de olyan ami érdekel. Ez a legfontosabb.

2013. júl. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Hát kettes nekem agrárdiplomám van, és az az igazság, ha újrakezdhetném, nem ezt csinálnám, attól függetlenül, hogy szerettem tanulni.


Mivel más agrármérnökkel dolgozom, tudom mi a helyzet, és nem mondhatnám, hogy egy főnyeremény ez a szakma. Mi még jó helyen vagyunk, nincs okunk panaszra, de szénné így sem keressük magunkat. Nem sok lehetőség van az biztos. Esetleg külföldön bejöhet az élet, de minimum anyanyelvi szinten toljad a nyelvet különben mehetsz takarítani, mint az évfolyamtársaim.

Növényvédő szakmérnökök is vannak a munkatársak között, és nem, nem igazán bombázzák őket kiváló ajánlatokkal.


Magáncégnél területi képviselőnek mehetsz (teljesítmény bér mondanom sem kell), vagy esetleg közraktárhoz, de már van elég szakmérnök ehhez. Meg még a közszférában tudsz elhelyezkedni, vagy talán a kutatásban. Egyik sem a kánaán.


Szerintem a szüleidnek ez most bekattant, de fogalmuk sincs semmiről.


Műszaki területek hasítanak mostanában. PL. villamos mérnökök, gépészek, informatikusok (főleg szoftverfejlesztés területen). A közgazdasági irány ugyan sz@rásig van emberrel, de az legalább többfunkciós, sok mindenre jó. Orvosi is okés, bár közgyógyban nem fizetnének túl, de magánpraxisban szépen hozhat az is. A vegyészek is keresettek újabban.

2013. júl. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!