Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudok megélni csak...

Icsiro kérdése:

Hogyan tudok megélni csak mezőgazdasági gazdálkodásból?

Figyelt kérdés

Férjemmel munkanélküliek vagyunk, 50 évesen. Édesanyám után pénzt örököltem és egy Budapesttől távoli faluban házat és telket vettem. Úgy hittem, hogy 6 ezer négyzetméteres jó minőségű termőföldön való növénytermelés, valamint állatok tartása (tyúkok, kecskék, és sertés) ellát élelemmel, a felesleg eladása pedig fedezni fogja a rezsit, beleértve az állatok részére vásárolt terményt is. A termékek háztól való eladása nagyon esetleges. Utána néztem, hogy őstermelői igazolvánnyal lehetne máshol értékesíteni, de annak kiváltása esetén adózni kellene, amit a bevételünk nem tesz lehetővé, mert ha elosztom az eddigi értékesítéseimből befolyt összegeket, az egy nyugdíjminimumot sem tesz ki havonta. És közüzemi számlák azok jönnek!!!

Hogyan tudnám kiváltani az őstermelői igazolványt, hogy annak felhasználásával úgy tudjam értékesíteni a dolgaimat, hogy értelme legyen a munkánknak.



2013. júl. 2. 18:19
 1/1 Fanny1885 válasza:
Csak egy bizonyos összeg felett kell adózni és egyébként is sok mindent le lehet írni belőle. Valamint sokféle támogatást lehet igényelni. Pl terület alapú,üzemanyag stb...
2013. júl. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!