Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti meg anyám,...

Miért nem érti meg anyám, hogy diákhitelt kell felvennem az egyetemhez?

Figyelt kérdés

A bátyám születèse után apám egyre többet ivott, mire èn világra jöttem, konkrètan alkoholista volt, de mèg vállalt azèrt egy harmadik gyereket is neki. Aztán elváltak, apám eltünt a süllyesztöbe, mi meg itt maradtunk:három gyerek, egy keresö szülö. Gondolhatjátok, hogy megélni sem könnyü, anyagi támogatásra meg vègkèpp nem számíthatok.


Csináltam egy ingyenes Okj-t,amivel nem tudok elhelyezkedni, nyilván az èrettègimmel sem, pedig egy ève keresek melót, szó szerint elvâllalnèk.


Egyetemre akarok menni, gazdasági szakra, mert ez érdekel, mert nyelvelet beszèlek, mert elèg kitartónak èrzem ahhoz magam, hogy lehetösègen legyen állást szerzezni. Sajna az új 460-470 pontos rendszer muat èpp lecsúszok az âllami támogatásról, fèlretett pènzem talàn 1-2 fèlèvre van.


Anyám egyszerüen nem érti meg, hogy NEM találok munkát, külföld bizonyos okok miatt semmiképp nem játszik, muszáj egyetemre mennem. Ha nem tudom megoldani a késöbbiekben, akkor diákhitelt kell felvennem.

na ez az, ami nem tetszik, de ha egyszerüen miatta nincs semmilyen lehetösègem, mert a semmire szült minket, akkor mit tegyek?


2013. júl. 23. 16:36
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%
Nem várnál esetleg még egy évet és csinálnál egy jobb érettségit és akkor hátha bejutnál államira? Nagyon nem mindegy, hogy hitellel a nyakadban kezded az életed, vagy a nélkül. Ha eddig sem dolgoztál/tanultál, akkor szerintem egy évet igazán ki lehet még bírni. Pláne gazdasági szak miatt, ahol nem a jövő minimál béreseit képezik. Egy tárgyra azért már nem olyan nehéz felkészülni. Addig meg folytatnád a munkakeresést, a szerencse forgandó, sosem tudhatod mikor kapsz egy állást, ne add fel!
2013. júl. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
51%

Igaza van anyukadnak!

Es mi van ha a diplomaval sem talalsz munkat?

Akkor mar a hitelt is torlesztened kell, felveszel meg egy hitelt hogy az elozor fizetni tudd es a tobbi es a tobbi...

Szerintem keress valami munkat, az se baj, ha legalja , a lenyeg hogy ideiglenesen keress penzt, es gyujtosess, es abbol menj egyetemre, ha ez minden almod es ebben latod a jovot.

2013. júl. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
62%
Ha mar elmúltal 18 semmi koze hozta.
2013. júl. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
57%
A diákhitel az egyik legszemetebb dolog amivel átverik az embert, nem ismerek olyat, aki ne bánta volna meg, hogy felvette! A 32 éves férjem még MINDIG azt fizeti!
2013. júl. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mindenböl 85% körüli èrettsègim van, ezeken nem nafyon tudok javìtani, meg az a plusz 10 pont már nem segít rajtam. Egyedül a matekèrettsègit szúrtam el, az igenis kevés lett, ami nagyon lehúzza a pontjaimat. Nem vagyok olyan rossz, hogy egy valószínüsègszámításba belehaljak, de biztos nem tudnèk 70%-ot összeszedni. Van már nyelvvizsgám, emeltem, Okj-m, hiába, mert nem elèg..
2013. júl. 23. 16:47
 6/30 A kérdező kommentje:

De basszus, ha elmondom, hogy eddig is bármit elvállaltam volna, már takarításra, mekibe, minden gyárba jelentkeztem, akkor mièrt kell azt tanácsolni, hogy "dolgozz"?


Most is csak azért diákmelózok, mert be voltam iratkova második Okj-re, mèg a kevés tandíjjal is megérte. Nyilván a diákhitel az utolsó rèmálmom, de nem tudok pènzt szülni.. :/

2013. júl. 23. 16:51
 7/30 anonim ***** válasza:
92%
Azt mondod 1-2 félévre valód van. Akkor menj! És folyamatosan felvételizz újra és újra, előbb -utóbb jobb lesz és van esélyed államin folytatni. Sőt, egy lezárt félév után, ha kiemelkedően jó vagy, és van szabad hely (mert azért szabadul fel), akkor meg lehet pályázni üresen maradt állami helyeket is, ismerősöm így lett fizetősről államis. Mindent megtennék, hogy ne kelljen hitelt felvenni, de ha fel is veszed, akkor sem tragédia, más is kifizette már utólag. Azért igyekeznék, hogy ne kelljen. Dolgoztam/dolgozom egyetem mellett, pincérkedtem, szórólapoztam, takarítottam, ami adódott. Tandíjra nem lett volna elég, szerencsére akkor államis voltam, megélhetésre jó volt. A második sulim már magam fizettem, jobb munkahely melletti több fizuból. Próbálj sakkozni a maradék lehetőségeddel! Egy félév aktív, egy félév passzív, és dolgozol, stb. Az egyetem milyen városban van? Nincs ott több munkalehetőség?
2013. júl. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
87%

hmm lehet h sokáig fizeted de nem magas a törlesztő


én 5 éve fizetem és havi 4600.- a törlesztő részlet - hivatalosan

ok sokára tudom kifizetni ha ezt fizetném

de lehetőség van arra h sokkal többet fizess mint amennyi a törlesztő részlet és akkor hamarabb szabadulsz tőle


mivel én a tripláját fizetem így minden évben mikor kijön az összegzés akkor minden évben kevesebb idő van a végéig :-)

2013. júl. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
70%
azért a diákhitel 2 már annyira nem szörnyű ahogyan írják. gondold át. még van időd bőven munkát keresni. Várj 2 félévet, amire van pénzed ha közben meg nem találsz munkát akkor vedd fel, ha úgy érzed, hogy be tudod vállalni.
2013. júl. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem anyukádnak van igaza. Egy gazdasági szakos diplomával ugyanilyen nehéz lesz elhelyezkedni, ráadásul lehet, hogy csúszol is vele, hiszen a matek érettségi az, ami nem ment jól.
2013. júl. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!