Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tinilányok! Adnátok tanácsot?

Tinilányok! Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

30as nő vagyok, páromnak vannak nagylányai. Előző házassága tönkrement, de a látszatot fenntartották, a lányok nemigen érzékeltek ebből semmit (semmi veszekedés vagy hasonló nem volt). Mi most együtt élünk, szeretnénk a nagylányokkal is - de ők hallani sem akarnak rólam.

Szerintetek hogyan segíthetném, hogy jól alakuljon velük a kapcsolatom?

Vagy hagyjam, majd ők közelednek, ha akarnak?


2013. júl. 25. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Szia! :)

Na, ez nagyon rossz helyzet. Én magamból kiindulva tuti nem fogadnálak el (bocsi, ez van), de, ha mondjuk jó fej lennél, tehát nem mutatnád előttem, hogy az apámat ki akarod sajátítani, valószínűleg rövid idő alatt megenyhülnék.:)) Semmikép ne erőltesd a jó pofizást, az a legrosszabb. Azonban, ha megvolt az első vacsi vagy egy családi program, akkor próbálj közelíteni feléjük. Ha ez nem tetszik nekik, akkor csak várj, hátha az idő segít. Te mindent megtettél.:)

Persze, ez a én véleményem, lehet, hogy kicsit így gonosznak tűnök, de akár egy ilyen helyzetből is lehet jó. Remélem jól alakul a kapcsolatod a lányokkal és az apukájukkal is.:)

14/L

2013. júl. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesek a lányok?

Egyébként hagyd. Legyél velük mindig kedves és rendes. Idővel valószínűleg elfogadnak majd. Nyugodtan kitalálhatsz közös programot, ahol párod is ott van. De ha nem akarják, ne erőltesd. Gondolom időznek nálatok is, majd rájönnek, hogy kedves vagy és nem akarsz nekik rosszat.

2013. júl. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, az OFF-ért.

ÉN nekem is elváltak a szüleim, de én szívesen megismertem anya új párját, és apáét is szívesen megismerném, ha arra kerül a sor.

Az a fontos, hogy boldogok legyenek, ha nem együtt - akkor Külön- külön.

De azért hiányzik az a régi, Érzés !! Mert valahogy, jobb volt akkor.

De nem értem miért ilyen ellenszenvesek a lányok, hány évesek pontosan ?

Bemutatkozni sem szerettek volna ? (vagyis úgy értem nem is találkoztál velük személyesen még??? , mert akkor szerintem várj velük, mert ha ilyen érzékenyen élték meg ezt, akkor nem érdemes erőltetni a dolgokat)

-15 éves lány.-

2013. júl. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

13 és 15 évesek - ami ebből a szempontból nagyon nehéz korszak, tudom jól (azért emlékszem még én is) :)

2013. júl. 25. 17:04
 5/12 A kérdező kommentje:

Azért is vagyok tanácstalan, mert nekem is elváltak a szüleim, de én nem voltam ennyire tüskés.

Sajnos egyáltalán nem kíváncsiak rám (csak az egyik, valamelyest - ő beleegyezett egy közös nyaralásba pár hét múlva) - bármikor, amikor felmerült, hogy találkozzanak-e velem / szeretnének-e, rövid és igen velős "nem" volt a válasz.

Természetesen türelmes és megértő vagyok (és leszek is) velük, szeretném, ha jó lenne a kapcsolatunk.

2013. júl. 25. 17:09
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

1. válaszoló vagyok. Miért lettem lepontozva? :((

Eddig 100%-ig hasznosak voltak a válaszaim, most pedig már kevesebb...én csak leírtam, amit gondolok, úgy gondolom normális stílusban.://

2013. júl. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a szuleim egyutt elnek, de mar midnkettejuknek van mas parja. Megmondom oszinten, en orulok neki, hogy mindketten ratalatak a boldogsagra, de az, hogy egyutt is eljek valamelyikukkel az mar nem menne.

Muszaj eroltetni ezt az osszekoltozest?

2013. júl. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne akarj először is az anyjukként viselkedni.

Utána ne akarj görcsösen jóban lenni velük. Rápróbálhatsz arra, hogy menjünk el ide oda. /kirakatokat nézni stb/ De majd alakul.

2013. júl. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

1: abban biztos lehetsz, h nem én pontoztalak le - de majd megszokod, régi gyakorisként mondhatom: egy csomóan vannak, akik benéznek 1-1 kérdéshez és el sem olvassák, csak értékelgetnek. Nem kell vele foglalkozni.


7: azért "muszáj" összeköltözni, mert külföldön élünk és jó lenne, ha a lányok is velünk laknának, külföldi iskolában tanulhatnának (na és persze a nyelvet ezáltal). Ez egy hatalmas lehetőség nekik is, és csak így megvalósítható.


8: Neked is köszönöm a válaszod, természetesen nem akarnék pót-anyjuk lenni, csak egy baráti viszonyt szeretnék kialakítani.

2013. júl. 25. 18:30
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Megint első vagyok!

Igen, valahogy gondoltam, hogy nem te pontoztál le, hanem valamelyik válaszoló/olvasó. Igazából hozzájuk szól a kérdésem, és köszönöm, hogy te normális hangnemben válaszoltál! Sok sikert a kapcsolatotok mielőbbi javulásához! :)

2013. júl. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!