Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan neveljem a gyermekem,...

Hogyan neveljem a gyermekem, hogy később az iskolában ne lehessen célpont?

Figyelt kérdés

Magamból indulok ki. Engem végigcsúfoltak az alapiskolában. Csupán középiskolában nyílt ki a szemem és szedtem össze a bátorságot, hogy kiosztjam a többieket. Ezek után már én is népszerű voltam.

Viszont félek, hogy ugyanez fog történni a gyermekemmel. Őt is csúfolni fogják. Nem akarom, hogy végigbőgje azt a sok évet, ahogy én tettem. Hogyan előzhetném meg ezt?



2013. júl. 26. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nehéz kérdés, én is gondolkodtam rajta.

Szerintem a legfontosabb, hogy legyen önbizalma. Az egy védőpajzs.

Nekem nem volt így találtak rajtam fogást.

Mindenkinél próbálkoznak, sok mindenbe bele tudnak kötni a gyerekek.


Én azt tanítom neki, hogy senkinél nem rosszabb és azt, hogy nem az számít mit mondanak, hanem az, hogy ki mondja.

2013. júl. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Adsz neki annyi önbizalmat hogy könnyen vegye ezeket az akadályokat
2013. júl. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy mindig tudja, hogy semmivel sem kevesebb a többieknél, és ne hagyja magát bántani! Mondd meg neki hogy igenis vágjon vissza, ha piszkálják, vagy ami még jobb: csak nevesse ki őket! A fontos az, hogy tudja hogy ezeket a sértéseket nem szabad felvenni, mert aki kötekedik, az csak egy idióta.
2013. júl. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Neveld úgy, hogy legyen önbizalma. Korának megfelelő döntési helyzetek elé állítani, biztosítani neki a sikerélményt.

Bántani azokat szokták, akik félénkek és ez látszik is rajtuk. Ha egészséges önbizalma van, akkor nem fog felmerülni ez a probléma.


De az "oszd ki őket" mentalitást ne neveld bele, mert eléggé tirpák, eszköztelen megoldás. Vannak diplomatikusabb módszerek is. Középiskolában még nem számít, de ha rögzül, felnőttként nehezen fogja sokra vinni kakaskodós természettel. Magasabb pozíciókban alapelvárás anyázás nélkül megoldani a konfliktusokat. Ha valakinek csak ez van az eszköztárában, az hamar ki fog hullani a csúcsra tartók közül.

2013. júl. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Öbizalom, szerintem ez a legfontosabb. Így is kóstolgatni fogják, de lepattannak. (Ez természetes, így alakul ki a csoportban a hierarchia.) Esetleg... hát, nyilvánvalóan "hátrányos helyzetűre" ne neveld, ne erőltess rá nem hozzáillő stílust, ne akard, hogy másnak lássa magát, mint aki. Mi mást tehetnél?
2013. júl. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
igen, az önbizalom nagyon fontos. ez az, ami nekem nem volt. hogy tudnám elérni, hogy a gyerekemnek egészséges önbizalma legyen? :D
2013. júl. 26. 13:25
 7/12 anonim ***** válasza:
Feladatokat kell neki adni, amiket meg tud oldani. Megdicsérni érte. Sokszor mondani neki, hogy okos.
2013. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Dicsérd, akármit csinál, és olyan önbizalma lesz, hogy csak na!
2013. júl. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az önbizalom szerintem is egy kulcs. Ez nagy részben tényleg a szülőn múlik. Nekem nagyapám volt olyan hogy semmi nem volt neki elég jó, mindenbe bele tudott kötni. Dicsérni soha nem dicsért, ellenben ha hibáztam azt hánytorgatta. Éppen elég volt vele egy nyarat elviselni.
2013. júl. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy van önbizalmad és mivel tőled tanul elsősorban a gyerek, ezért jobb, ha a magabiztosságot tanulja el a mimózaság helyett: nekem anyám ugyanilyen volt fiatalként, mindig őt szívatták, sőt, apámat is sokszor kiközösítették, úgyhogy én dupla lúzerséget kaptam. Viszont elég verekedős voltam, úgyhogy nem nagyon szívattak, csak nem fogadtak be.
2013. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!