Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a gyermekem...

Mit tegyek, hogy a gyermekem anyja végre belátóbb legyen?

Figyelt kérdés
Már többször írtam ki ide kérdést gyermekelhelyezés témában. Kaptam hasznos tanácsot is, sajnos nem vált be, úh már teljesen kikészülök a helyzettől és a tehetetlenségtől. Azért írok ide, hogy hátha segít, ha kiírom magamból. Kb. 3 évvel ezelőtt a cég, ahol dolgoztam, 350km-re odébb költözött, és hívtak magukkal engem is. Mivel jó állás volt, úgy döntöttünk közösen, hogy maradok a cégnél, költözöm velük én is, és majd a párom a gyermekünkkel jönnek utánam. Közben úgy alakult, hogy szétmentünk, így ők aztán nem költöztek, én viszont a munka miatt nem mentem vissza, mert rengeteg adósságot halmoztunk fel, amik terhe az én vállamat nyomta. A gyerektartást kezdettől fogva fizettem. A láthatás eleinte úgy oldódott meg, hogy amikor hétvégén tudtam menni (max. havonta egyszer), akkor hol ismerősöknél, hol rokonoknál aludtam, és arra a pár napra el tudtam hozni a lányom. Közben lett egy kapcsolatom, így szerettem volna, ha a lányom a téli szünetben már eljön hozzánk, és nem nekem kell mások nyakán tölteni ezt az időt. Ebbe az anyja már nem ment bele, kijelentette, hogy ilyen messzire nem hozhatom magammal a gyereket, és be is adta a gyermekelhelyezés iránti kérelmet. A gyermeket természetesen nála helyezték el, a bírónő rövidre zárta a történetet, hiába mondtam, hogy a kéthetente hétvégét nem tudom megoldani, ő mégis ezt határozta meg, de még a telefonos kapcsolattartást sem szabályozta. Így aztán teljesen az anya jóindulatára vagyok bízva, mikor, mennyi időre engedi el a lányom, mert szerencsére azt nem tiltották meg, hogy elhozzam magamhoz. Eddig maximum két hétre engedte el hozzám, holott ő volt, h 3 hétig kint volt külföldön, és én ezt csak utólag tudtam meg. Most nyáron elhoztam volna 4 hétre, és ebbe eleinte bele is ment, majd minden kifogással tolja az elhozatal idejét. A gyámügyön sem tudtak semmi jóval kecsegtetni. Sorry, h ilyen hosszú lett, köszi annak, aki elolvassa, és megírja a saját véleményét, tapasztalatát.

2013. júl. 13. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt értem, hogy az anyánál lett elhelyezve a gyerek, de a láthatás akkor nincs szabályozva?
2013. júl. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ülj le nyugodt körülmények között a gyermeked anyjával és próbáld megbeszélni vele a láthatást illetve mond el neki, hogy miis az, amit szeretnél.

Szerintem biztosan megtudtok eggyezni.

2013. júl. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A bíróság a láthatást szabályozza, és ha te 2 hetente elhozhatod a kislányt, attól még a szünetben nálad lehet hosszabb időre. Tehát a szünidőt szabályozza a bíróság, fele az anyukát illati, fele az apukát, ugyanúgy érvényes az ünnepekre, pl Karácsony, húsvét.Mi is úgy oldottuk meg, hogy Karácsonykor Szenteste nálam van, de 26-tól az apjával.

Érdeklődj a bíróságnál. amúgy nem értem, miért nem lehet nálad akár több hétig a kislány nyáron...elég hosszú a nyár, jut neki is és neked is idő.

2013. júl. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kéthetente hétvégét ítéltek, ami a 350 km-es távolság miatt nem kivitelezhető, hiszen vonattal egy nap az oda-vissza út. Nyáron kétszer két hetet ítéltek, amit én egyszerre szeretnék megkapni, az utazás hossza és költségei miatt, de ebbe az anya nem egyezik bele. Próbáltam vele megbeszélni, de nem érti meg, hogy 20-30e Ft az utazás, az anyagiakba pedig nem száll bele. Ő azt akarná, hogy gyakrabban vigyem el rövidebb időkre, de ez majd az iskola alatt nem lesz megoldható, főleg, h sose tájékoztat arról, mikor vannak a szünetek.
2013. júl. 13. 12:03
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Én megmondanám, hogy oké akkor visszaköltözök igaz így kérek is időpontot a gyerektartás összegének csökkentésére mert jelentősen kevesebb fizetésből kevesebbet is kell majd fizetnem.
2013. júl. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A minimálbéremből a maximum adhatót ítélték meg fixen, ami a fizetésem kb. 30%-a. Ennél kevesebbet nem hiszem, hogy kereshetnék még... Amikor munkanélküli voltam, ezt akkor is ki kellett fizetnem.
2013. júl. 13. 12:08
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Miért váltatok el?
2013. júl. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Voltam hasonló helyzetben. Én a "gonosz anya" volnék.Köztünk csak 120 km volt, de az apa munkaidőbeosztása miatt volt lehetetlen az efajta láthatás. Így aztán sokszor volt hogy én utaztam le a gyerekkel, hogy láthassa, hiszen az övé is.Én sem adtam oda neki csak úgy, mivel azelőtt sem vett részt a gyermek gondozásában, nem ismerte a szokásait, nem tudott főzni, em keresett annyit, hogy kettőjüknek befizzessen valahová, sőt neki még tartásdíjat se kellett fizetnie,mert nem kértem.A lakása általába rendetlen volt, a kutya a macska a rém rendetlen anyja.....szóval nem szerettem volna abba a környezetbe engedni. Az új barátnőjét nem imertem, de nem láttam még olyan mostohát aki hajlandó lett volna a partner gyermekének az igényeit előbbre helyezni az önös érdekeinél.Talán ha már nagyobb lesz a gyerkőcöd és a mamájának is lesz új párja talán akkor már enyhül a póráz.
2013. júl. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Csak mert Nálatok így van, az még nem jelenti azt, hogy nálunk is ez a helyzet. A gyámügy volt kint környezettanulmányt végezni, és gyermeknevelésre alkalmasnak találták a helyet. De ha anyuka nem hiszi, tárt karokkal várom, nyugodtan megnézheti, de nyilván, nem fogja venni a fáradtságot ezért, pláne hogy pénzébe is kerülne eljönni ide. Én tudok főzni, viszont anyuka 2 éves kora óta a mekibe viszi kajálni a lányunkat. Ráadásul annak idején a való világot, most az éjjel-nappal budapestet nézik a gyerekkel, és nem érti, ez engem miért zavar...
2013. júl. 15. 08:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi újság veletek Kérdező?
2014. dec. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!