Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogadtassam el anyukámm...

Hogyan fogadtassam el anyukámmal az új helyzetet?

Figyelt kérdés

18/L vagyok. volt egy másfél éves kapcsolatom. anyukám nagyon szerette a fiút, sok olyan jó tulajdonsága volt, ami anyukámnak fontos egy emberben, és látta is a srácon, hogy mennyire szeret engem. de a mi kapcsolatunk nem volt már olyan jó, sok veszekedés, kiábrándulás, és jött egy másik srác. szakítottam. anyukám teljesen kiakadt. mondtam neki, hogy van egy új fiú, akit egyszer már látott is. amikor mesélem neki, hogy milyen boldog vagyok a fiúval, azt mondja, hogy csak most vagyok boldog, nemsokára már nem leszek. meg hogy mennyire aggódik, mert az exem lett volna a tökéletes férj, gyerekeim apja, szerinte más nem szerethet úgy soha mint ő. amikor a mostani barátom lemond egy programot velem, (kevésszer fordult elő és mindig nyomós oka volt rá) ilyeneket mondott: hogy lehet ilyen? inkább nem mondok semmit...

mit csináljak? kezdem nagyon unni, hogy meg sem próbálja elfogadni az új helyzetet, és nem képes az exemen túl lépni. magamnak választottam, én így boldogabb vagyok, szerintem sokáig együtt leszünk a mostani barátommal. nem értem, mi baja van... miért ilyen? és mit tegyek?


2013. júl. 30. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért ilyen, mert tényleg nagyon nehéz manapság normális párt találni, de Te találtál egy normális fiút akivel zátonyra futott a kapcsolatod, és most fáj a feje, hogy mi lesz ha ezután nem találsz ilyet, csak olyat aki átver és megbánt mindig.
2013. júl. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért ilyen, mert túlságosan beleélte magát abba, hogy milyen jó, már az elején találtál valakit akivel leéled az életed, és ez milyen ritka.

Mondd meg neki, hogy akárkit választasz is, te leszel vele, nem ő, és személyesen még nem is ismeri. Hogy igazán adhatna neki egy esélyt.

És hogy tudod jól, hogy nem biztos, hogy ő lesz a férjed, az sem biztos hogy a férjed hasonló lesz mint az exed vagy a mostani barátod. A párkapcsolatokban nem arra kell törekedni, hogy minnél jobban hasonlítson az előző kapcsolatra, és nem kell az egyszer már bevált személyiségtípust üldözni, nyitottnak kell lenni.

A párkapcsolat próbája pedig úgyis idővel eljön, ha átmegy rajta akkor hurrá, ha nem, akkor tanulunk belőle, és továbblépünk, és ha ez a kapcsolat mégis zátonyra fut, akkor te fogod viselni a következményeit.

Én ezt mondanám. :)

2013. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem idő kell neki. Nagyon beleélte magát az előzőbe. Mondd neki hogy ne a férjedet nézze a barátaidban, ki tudja még hogy ki lesz a férjed. Még csak ismerkedsz, oké aranyos volt, de neked nem ő volt az igazi, és nem anyukádnak keresel társat, nem az ő szempontjainak kell megfeleljen.

Amúgy nálunk meg pont fordítva volt, én azt szerettem volna épp hogy a leendő férjemet nézzék a páromban, de ők azt mondogatták hogy ki tudja még mi lesz, fiatal vagyok, nem kell magam beleélni.

2013. júl. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És én is egyetértek az előttem szólókkal is, leírták azokat amiket én kihagytam.
2013. júl. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

próbálj javítani a helyzeten, mutasd be neki az új srácot, ha úgy érzed, hogy komoly.

Akkor megláthatja anyud is, hogy nem kell aggódnia.

2013. júl. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy idő után megfog békélni.

Én barátnőm anyukája is ilyen volt, a barátnőmnek is volt egy párja akivel 3 évig voltak együtt. Az anyukája is nagyon kedvelte, mert kedves tisztességes, udvarias srác volt, de a barátnőm dobta őt, sajnos jó oka is volt rá, de nem részletezem mert nagyon nem tudom mivolt.

Amikor ott is kiderült hogy én vagyok az új srác akkor meglett beszélve hogy bemutat majd neki, de csak tiltakozott ellene kb úgy mint a te anyukád. A barátnőm apját már hamarabb megismertem ő nem nagyon kedvelte az előző barátját, de én az apjánál valamiért nagyon bevágódtam, az apja támogatja a kapcsolatunkat, megbízható, normális, kedves srácnak tart, és nagyon tetszik neki a határozott viselkedésem, a hozzá állásom az élethez és tudja hogy nem hagyom magam átverni, félrevezetni plusz szókimondó is vagyok.

Persze eljött az idő amikor az anyukájának is bemutatott hiába túl kellett lenni rajtam, igaz hogy külsőleg nem egy szép fiú vagyok, most sem vagyok az, sőt inkább olyan kövér mogorva embernek néznek sokan,. félnek is tőlem amúgy, legalább is addig ameddig meg nem ismernek.

Az anyukájának bemutatkoztam, kicsit beszélgettem vele, erre pár nappal később megint átmentem, és meglepetésünkre teljesen megváltozott anyukájának a véleménye rólam. Engem is most ugyanúgy kedvel mint a régi srácot, mondta hogy nagyon megbízható embernek tart, kedvesnek és tudja hogy soha nem verném át a barátnőmet.

pedig előtte totál az ellenkezőjét állította rólam pedig nem is ismert.

A lényeg az hogy jó minden kedvelnek a szülei, apja különösképpen bár vele csak 2-3 hetente találkozok. Én szüleim is kedvelik a barátnőmet. Szóval megváltoztak a dolgok.

A lényeg az hogy anyukád legalább adjon esélyt neki hogy megismerjék egymást, a srác odamegy, bemutatkozik, beszélgetnek és akkor már ítélkezhet ha nem jön be neki. De az hogy látta őt egyszer ne a külső alapján ítéljen meg embert.

Barátnőm apja is először csak fényképen látott engem és akkor ő is azt mondta hogy ezzel a brutális emberrel jársz? De amint megismert már más lett a véleménye.

2013. júl. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem várj, nem nagyon tehetsz mást.
2013. aug. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!