Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudok velük beszélni, mit...

Nem tudok velük beszélni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A barátnőm szüleiről lenne szó, tanácsra van szükségünk, hogy hogyan oldjuk meg a szülők-lánya konfliktusokat.

A probléma az, hogy:

1. Van egy huga, aki nagyon csökönyös, nyávergós, és ha a bnőm nem csinálja azt amire kéri a huga és elkezd nyafogni a kislány, akkor apuka, anyuka felkapja a vizet és lekiabálják a bnőm fejét. A múltkori eset: Már desszertet eszi a család összes tagja egy asztalnál, mikor a kislány elkezd nyáverogni a bnőmnek, hogy társasozzon. A bnőm nemet mondott és ezt 10-15x eljátszották. Apa felüvölt, sütemény repül a kezéből, hogy a bnőm "mindig csak a saját érdekeit nézi és elege van, felrúgja a jó kis rendszerét".

Illik megjegyeznem, hogy elvileg nagyon könnyen felkapja az apa a vizet.

2. A bnőm 17 éves és nem engedik el hozzám aludni vagy azt sem engedik, hogy én aludjak nála. Hogy tudnánk ezt megoldani?

Történt egy eset, hogy javaslatomra irt levelet anyukának és apukának a bnőm, ugyanis higgadtan nem tudnak leülni beszélgetni, mert folyton veszekednek ha bármi szóba kerül. 4 oldalt irt össze és oda akarta adni anyjának vhogy igy történt:

- anya gyere le! Gyere le légyszi!

- mi az?

odanyújtja a levelet

- nem kell nekem levelet irogatnod, hagyjál békén a hülyeségeiddel.

erre a bnőm elment otthonról és sirt.

később SMS-t kapott a bnőm: "nem tul sok amit művelsz? Ha akarsz valamit ne irkálj hanem beszélj normálisan!!"

Amikor én ott vagyok akkor sem tudnak egymáshoz szólni egy normális szót sem. Valójában mindig a szülők kezdik...

Mit tegyünk? Kerülnénk a gyámhatóságot és a hasonlókat.



2013. aug. 2. 00:04
 1/2 anonim válasza:
Semmilyen témáról nem lehet velük beszélni? Vagy van olyan gyenge pontja valamelyik félnek, amivel meg lehetne őket puhítani? Egyszerűbb úgy beszélni, hogy jókedvük van.
2013. aug. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kompromisszumok!!! Komolyan, én kompromisszumokból építettem fel a kamaszkoromat.
2013. aug. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!