Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bunkóznak a szüleim? És...

Zgodan kérdése:

Miért bunkóznak a szüleim? És miért állnak minden dologhoz olyan furcsán, mint egy átlagos másik családnak a családfői? Különleges nézetek vannak nem pozitív értelemben. Én már nem tudom mit tegyek, ha szolok vagy próbálok beszélni velük nem lehet.

Figyelt kérdés
A szüleimmel mostanában igen megromlott a kapcsolatom. Mondhatni hogy ez nem egy új keletű dolog(pár éve van ez így). 4-en élünk egy családban ketten a szüleim én (19) meg egy idősebb tesóm ő (27) éves. Mind a ketten ugyan azt látjuk. Eléggé kötekedőek lettek, leszólnak minket hogy nagy szamarak vagyunk és nem ér a bőrünk semmit sem. Azért nem értem őket mert nincs igazuk. Otthoni életben mindent megcsinálunk tesóm is én is. Már dolgozok.. mondjuk nem teljes állásban hanem gyakorlatozok de legalább van keresetem amiből tudok hazára adni. Tesóm ugyanugy hazára keres...azért nem költözött még el tőlünk..mert sajnál minket bár nem mondja...de ő általa van szinte mindenünk...mint anyagiakban mint mindenben. Házimunka megvan én mosok...sokszor főzök takarítok ( itt jegyzem meg, hogy fiú vagyok) Édesanyám tróger lett. nem ad a tisztaságra. Én takarítom az egész lakást fürdőtől a wc-ig stb...ablakot pucolok, függönyt mosok, mosogatok, vasalok.amit ő csinál az semmi, felszínes takarítás csak kisöpör azt is csak ott ahol a papok táncolnak...a szobájában vastagon áll a pókháló, a por a szekrényeken.És ha megszoljuk azt mondja hogy fáradt. Az tény hogy nagyon dolgos emberek mind a ketten. De akkor is szülőként anyaként neki meg kellene ezeket csinálnia, nem azt mondom hogy mindig ő csinálja....mert 4en vagyunk a családban kiveszi mindenki a részét. De az nem állapot hogy mindent én meg a tesóm csinálunk. Haverokat nem merünk hozni mert olyan csúnyán néznek rájuk, hogy észre vették már ők is hogy nem szívesen látott vendégek..meg is mondták hogy azért nem jönnek mert a szüleinken azt vették észre hogy nem bírják őket. Egész nap fekszenek. A Családunkban mindenki észrevette, hogy ők ilyenek...nem is tartják senkivel a kapcsolatot ( persze tesóm meg én igen) Ha családbol valaki feltéved anyámék vekszenek az ágyban behívják őket a szobába és ott beszélgetnek. (Milyen vendéglátás ez??) Azért nem is jönnek mások mert ez szerintem nagyon megalázó....mesélhetnék még de fölösleges...csak az életkedvem megy el.
2011. dec. 23. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát ez abszolút szívás. Nem irigyellek az biztos. Viszont talán hamarosan ki tudsz szakadni ebből a körből. Sajnos vannak ilyen nihilista emberek. Csak azt nem, tudom minek vállalnak családot? Nálunk apám viselkedik hasonló módon, mondjuk azért nem ilyen súlyos. Megváltoztatni nem nagyon tudod őket. Csak az elköltözés, saját élet kezdése segíthet.
2011. dec. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazad van, régóta jászok a gondolattal, de úgymond megvan kötve még a kezem, meg félek is a "nagy világtól" főleg ebben a kilátástalan helyzetben amiben vagyunk mármint az ország van anyagilag meg munkahelyileg. Félek egyedül nem tudnám eltartani magam. Most azon leszek, hogy levizsgázzak a szakmámban és próbálok valami ismerős által kimenni külföldre dolgozni..távol innen. Ebben bízok és ebben reménykedek. Sok minden más lett. Amit tudok az előző testvérem nem ebben nőtt föl, csak sajna én már elég késői gyerek vagyok....idősebb emberek meg már nem úgy állnak a "gyerekneveléshez meg a család eltartáshoz" mint egy fiatalabb. Kezdenek visszafejlődni... azért köszi a válaszodat, megerősítetted a gondolataimat.
2011. dec. 26. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!