Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza van apukámnak, hogy nem...

Igaza van apukámnak, hogy nem adja ide a kocsiját?

Figyelt kérdés

Lány vagyok és most nemrég lett meg a jogsim. Apu pedig nem akarja ide adni a kocsiját, hogy vezessek:( Pedig olyan jó lenne. Nagyon szeretek vezetni és szerintem jól is megy:) Jó lenne néha kocsikázni kicsit. Vagy most is például a barátnőmmel leugrani Siófokra strandolni vagy valami. Most is itthon van apa és nem is kell neki egész nap a kocsi és mégse adja ide:( Azt mondja az nem nekem való kocsi:( De nem értem miért. Meg azt se értem miért kellet erőltetni, hogy csináljam meg a jogsit. Mert ő erőltette. Megszerettem vezetni erre meg nem adja ide:(


Szerintetek igaza van, hogy nem adja ide vagy ide kellene adnia? Ti megkaptátok a szüleitek kocsiját mikor meglett a jogsitok?


2013. aug. 10. 12:17
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
82%

Hónapokig csak úgy, ha mellettem ültek...mindig nekem kellett vezetni ha mentünk valahova, hogy gyakoroljak..


elsőre csak úgy adták oda egyedül ha pár km-re a környékre mentem...

azután pedig elköltöztem, nem kellett már a kocsi, meg alapból sem szeretek vezetni, pedig már sajátom is van

18 évesen már meg volt a jogsim...

2013. aug. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
88%
Azt hiszem igaza van, ha melletted lenne vezetés közben, biztosan odaadná, de igy egyedül és még Siófokra akarnál menni, igy gondolom félt.
2013. aug. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
8%
Akkor kérd meg édesapádat, ha ennyire ráér üljön be melléd. Vagy akkor minek kellett a jogsi? Azért, mert kocsmázik és jó, hogy valaki hazavigye? Próbáld meg vele megbeszélni, hogy ha nem gyakorolsz kiesel a rutinból és az balesetveszélyes. Menjen veled legalább pár körre. Feleslegesen erőltette akkor rád a jogsit, ha nem vezethetsz...
2013. aug. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
80%

Anyukam kocsijat vezethettem amikor meglett a jogsim, apam kocsijan maximum gumit cserelhetek a mai napig is, pedig mar 6 eve vezetek minden gond nelkul:)


Az meg hogy "szerinted jol megy" a vezetes eleg szubjektiv, apukad lehet hogy nem igy gondolja. Menjetek el egyutt vezetni es ha latja hogy tenyleg jol megy akkor lehet hogy odaadja, ha van egy kis penzed felajanlhatod neki azt is hogy kotsz egy CASCO-t a kocsira, vagy kerd meg hogy vegyen neked valami 300ezres Golf-ot amin megtanulhatsz rendesen vezetni.


Egyebkent pedig apukad melle allok az ugyben, nem tudom milyen autoja van, de en is feltem az enyemet, egy rossz mozdulat (vagy szimplan csak valami idiota az uton) tonkrevaghatja hosszu honapokra. Lanykent, kezdo jogsival en sem gondolom ugy hogy a "leugrunk strandolni Siofokra a baratnommel" jarhato ut lenne, a legjobban nem is az autot feltenem hanem teged.

2013. aug. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
81%

ja azt kihagytam, hogy igaza van

bár siófok nem tudom tőletek mennyire van, de elsőre én sem adnám oda a gyerekemnek ha fiú, ha lány akkor sem. Lássam, gyakoroljon, majd utána...


első

2013. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
84%
A jogsim megszerzése után fél évig csak úgy vezethettem, hogy anyukám mellettem ült, aztán kisebb távokra városon belül odaadta, hogy pl. menjek el bevásárolni stb. Kb. 2 éve lehetett meg a jogsim, amikor először hoszabb távra megkaptam. s én ezzel egyet is értek...az első fél évben többször kellett még anyumnak figyelmeztetnie dolgokra, pedog én is azt gondoltam, hogy jól megy.
2013. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
76%
siófokra megy vonat is :)
2013. aug. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
27%
Lepontozás látom megy...
2013. aug. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

"Azért, mert kocsmázik és jó, hogy valaki hazavigye?"


Ne a saját proli környezetedből indulj ki!


"ha van egy kis penzed felajanlhatod neki azt is hogy kotsz egy CASCO-t a kocsira"


Van rajta Casco!

2013. aug. 10. 12:39
 10/37 anonim ***** válasza:
60%
Nekem mikor meglett a jogsim, a barátom (igaz nem az apám) azonnal odaadta a saját autóját, amivel elmentem vidékre a testvéremékhez, egyedül. Előtte persze mentünk egy kört városon belül, hogy megnézzem, de mivel nekem tényleg jól ment, és azt mondta biztonságosan vezetek, így azonnal odaadta. Én mindig egyedül mentem, így hamar meglett a rutinom. Kiesel a gyakorlatból, most kell beülni és menni menni menni amíg friss a jogsid.
2013. aug. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!