Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmúltam 18 szüleim elváltak,...

Elmúltam 18 szüleim elváltak, édesapám fizeti a gyerektartást 1998 októbere óta, de nem tartom vele a kapcsolatot, most azt szeretném elintézni hogy a gyerektartás nekem jöjjön ne anyámnak . Lehetséges?

Figyelt kérdés

2013. aug. 13. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha elmúltál 18 éves akkor neked gyerektartás már nem jár, csupán rokontartás. Ennek vannak különböző kritériumai (pl. nappali tagozaton tanulj, ne legyél házas vagy élettársi kapcsolatban, stb...).


Ha ezeknek megfelelsz akkor igen, kérheted, hogy te kapd. Legegyszerűbb módja apádtól kérni...

2013. aug. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem még mindig nem.
2013. aug. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18 éves kortól CSAK rokontartás járna, de csak akkor, ha többek közt rendszeresen tartod vele a kapcsolatot, ha nem, akkor érdemtelenség miatt nem jár semmi sem.
2013. aug. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Eleg egyszer megkerdezni. Ha te akarod kapni, irany a birosag, de keszulj fel ra, hogy nem adjak meg, sot az eddigit is megvonjak, mert erdemtelennek szamitasz.

2013. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
próbáltam minél több infót megszerezni erről
2013. aug. 13. 14:07
 6/8 anonim ***** válasza:
10%
Miért kell neked bármilyen tartás, ha elmúltál 18? Főleg, ha nem is vagy kíváncsi sem apádra. Keress munkát.
2013. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Rokkontartási pert kell inditanod de csak akkor jár ha nappalin tanulsz tovább.
2013. aug. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyerektartást csak az eltaró szülő kaphat, a gyerek nem. Mivel elmúltál 18, így gyerektartást már nem köteles fizetni édesapád. Ilyenkor már rokontartás van, aminek mértéke jóval alacsonyabb a gyerektartástól és indokolt esetben jár. Pl. ha középiskola után első nappali iskolát végzel és nem dolgozol. A rokontartás összegébe édesapád is beleszólhat, ott már figyelembe veszik az ő anyagi helyzetét, körülményeit, és indokait.
2013. aug. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!