Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utazhat e egyedül 12 éves...

Utazhat e egyedül 12 éves gyermek Németországből magyarországra? Kell-e gyt-t fizeni a az apának ha nála nyaral a gyerek 2 hétig

Figyelt kérdés
ELváltam, én nevelem a 12 éves fiamat. A közös lakást mindketten elhagytuk Ő onnét 200Km-re én 1000 Km-re költöztem a gyermekkel. Az apuka közölte, ő nem igazán tud jönni a gyerekért, de szeretné elvinni a nyári szüneteben 2 hétre. Rakjam fel a kisfiút a munkásokat szállító kisbuszra vadidegen közé majd ő várja Budapeste. Normális gondolkodás? Németországból Magyarországra utaztassak így egy kisgyereket. S mellékesen közölte fizessem a gyerek oda-vissza útját mert neki nincs pénze, és abban a hónapban ne várjak gyerektartást sem, mivel nála lesz a gyerek. Ebben a helyzetben mit csináljak?

#utazás #nyaraltatás alatt gyerektartás
2013. júl. 9. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Utazással kapcsolatosan: háát, én sem raknám fel nyugodt szívvel a gyereket a buszra egyedül. Esetleg nézz utána, hogy van-e olcsó repülőjárat, ami mellé lehet assistance szolgáltatást kérni. Azért úgy tudom, fizetni kell, de számoljátok ki, hogy mi az olcsóbb: ha egy felnőtt hozza-viszi a gyereket busszal, vagy repülővel hazaküldeni és fizetni, hogy kísérjék.


Az utazásról viszont úgy tudom, a te költséged, általában ez a megállapodás (nálunk is ez van, én fizetem az utazás költségét).

Gyerektartás viszont jár neked, azt nem csökkentheti csak úgy, ráadásul 2 hétig, nem is egy teljes hónapig lesz nála a gyerek, szóval ha rendes vagy, akkor a felét nem kell elkérned.... de a teljes hónapot nem tarthatja vissza.

2013. júl. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
kva nagy felelőtlenségnek tartanám a szülő részéről.
2013. júl. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én sem raknám fel ilyen buszra, repülni meg nem repülhet egyedül 16 éven aluli ha jól tudom, de 14 éven aluli tutira nem.

Nem tudom hogy kinek kell gondoskodni a szállításról? Neked vagy az apukának? Bármelyik is, vagy repülővel kíséritek el, vagy elviszitek kocsival, más nem nagyon van.

2013. júl. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez a repülős dolog az elszaporodott pedofilok ellen van, pedig én 7 évesen már csomót repültem tök egyedül. (persze ez régen volt)
2013. júl. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
4: 7 évesen egyedül???? nehezen hiszem. 20 éve a volt főnökömnek intéztem a levelezését, a gyereke rendszeresen utazott Anglia és Magyarország között, mindig kérték hozzá az assistance szolgálatot. Amikor mi utaztunk, akkor is láttam már párszor gyereket, akiket a reptéri alkalmazottak kísértek, átadták a stewardessnek, akik az utazás alatt figyelték és személyesen adták át az érkezés helyén a reptéri alkalmazottnak, aki kikísérte. nem tudom mikor utazhatott (és kóvályoghatott egyedül a reptéren) egy 7 éves gyerek.
2013. júl. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

1. Ha a "busz" alatt 7-8 személyes kisbusz értendö, ami háztól házig viszi az utasokat, akkor semmi gond sincs vele. (A legtöbb munkásokat szállító busz ugyanis ilyen.) Ha a 12 éves gyereket te a lakásod elött beülteted a kisbuszba, és az apa lakása elött adják át neki, akkor szerintem mindenképpen rendben van a dolog. (Mellesleg a soförök is vigyáznak a gyerekre út közben)


2. Ha te költöztél el a gyerekkel külföldre, akkor a láthatás költségeit (utiköltség oda-vissza) neked kell fizetni. Még akkor is igy lenne, ha az apa eljönne a gyerekért és vissza is vinné, akkor még az apa útját is ki kell fizetned, meg ha közben szükséges, egy-egy éjszakai szállást is.


3. Viszont a gyerektartás akkor is jár, ha a gyerek az apjánál van, azt nem tarthatja vissza. A gyerektartás ugyanis minden hónapban jár neked, és nemcsak akkor, amikor nálad van a gyerek.

2013. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%

Repülő! Ha elmúlt 12 éves, akkor biztosan repülhet egyedül (van, ahol kisebb korban is), és kérni lehet mellé légiutas-kísérő szolgáltatást.


Semmiféle kisbuszra ne tedd fel egyedül, mert ahhoz még nagyon kicsi, hogy 1000 km-t megtegyen egy rakás idegennel összezárva, kísérő nélkül.


Az utat fizesd, de a gyerektartás az jár neked arra za időre is, amikor nála van a gyerek, mert a láthatás nem egyenlő azzal, hogy a gyerektartáshoz fűzűdő jogaid (neki pedig a fizetési kötelezettsége) megszűnik. Senkit nem érdekel, hogy mennyi pénze van és miből fizet - a jog az jog. Felnőtt ember, majd megkeresi az árát.


Én is külföldön élek, és mostanában nagyon erősen ránk szálltak a honi rokonok, tarhálni. (Nem jártak sikerrel, természetesen.) Csak szólok: csak azért, mert te külföldön élsz és jobban megy neked, mint az exednek otthon, a jogaid még a jogaid! nem kell erőn felül költezened azért, hogy a exférjed láthassa a gyerekét. Majd ha látni akaraja, akkor összeszedi a rávalót. Ne tedd ki a gyerekedet annnak, hogy az exed játékszere legyen.

2013. júl. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Egy munkásbuszra, tele idegennel, amiről állandóan a baleseteket lehet hallani, SOHA nem raknám fel.Ráadásul 1000 km-re?? Kedves apuka észnél van?

Amúgy meg, ha te költöztél 1000 km-re akkor ezt neked kell megoldani, a te dolgod és a te költséged. Gondolom nem a volt férjed kérte, hogy a világ végére menj.

Azt sosem értettem, hogy ha van közös gyerek, a gyerek miatt miért nem lehet meggondolni, hogy milyen messzire költözöm. Ezeket a dolgokat is figyelembe kéne venni!

2013. júl. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy felelőtlen szülő. Nem engedem egyedül utazni a gyerekemet. Még akkor sem ha kisbuszról van szó, és háztól házig megy. Tudhatná az apa is hogy nehezen viseli a hosszú utat, kevereg a gyomra. A gyermektartást meg nem hajlandó kifizetni az adott hőnapra, sőt az utóbbi időben a megállapodásban szereplő időpontot sem tartja be . Nincs pénzem-re hivatkozva. 10-e helyett 25, 27 a dátum amikor küldi.
2013. júl. 10. 12:23
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

" A gyermektartást meg nem hajlandó kifizetni az adott hőnapra, sőt az utóbbi időben a megállapodásban szereplő időpontot sem tartja be . Nincs pénzem-re hivatkozva. 10-e helyett 25, 27 a dátum amikor küldi."


Ha nem fizet, akkor jelentsd fel, akkortól letilttatják a fizetéséböl. A bíróságot nem érdekli a "nincs pénzem", fizetnie kell.

2013. júl. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!