Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha kiderülne,...

Mit szólnátok, ha kiderülne, hogy gyereked a tudtod nélkül venne nagyobb értékű tárgyat (laptop, telefon pl. ) saját pénzéből, de egy szót se szólna róla ( se arról, hogy akar venni, se arról, hogy megvette)?

Figyelt kérdés

És természetesen a gyerek még a szülői házban lakna.


Csak normális válaszok jöjjenek, ha kérhetem. Előre is köszönöm.


2013. aug. 20. 22:35
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
95%
Azt, hogy még nagyon kamasz, és azt akarja, hogy az ő életébe senki ne szóljon bele. Szerintem a legjobb, ha pozitívan közelítesz hozzá. Dicsérd meg, hogy milyen jó döntést hozott, de tett hozzá, hogy máskor avasson be, mert lehet tudsz segíteni neki a választásban, esetleg máshol olcsóbban megvenni. A lényeg, hogy érezze, bízhat benned.
2013. aug. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
93%
Egészségére, az ő pénze! Az pedig hogy ilyen dolgot SEM mond el a szüleinek, ez sokat elárul róluk...
2013. aug. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
96%
Én elgondolkodnék azon, hogyan tanítottam meg kommunikálni. Két nagy gyermekem van, négy unokám. Ha olyat tesznek, amit nem értek azonnal, keresem a saját mulasztásom, a nevelésben!
2013. aug. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
96%

és miért ne vehetne a saját pénzéből amit akar. Miért te bemutatod neki a legújabb cipődet?

Örülök neki hogy ennyit sikerült félretennie és nem az én fülemet rágja hogy vegyem meg neki. Ő ezért megdolgozott vagy összespórolta.


Hogy nem mondja el? az a ti hibátok.

2013. aug. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
15%

Nem derülhet ilyen ki, mert a gyerek mindig odaadja ill.. beadja a közösbe a kispénzecskéjét-magától, önként.


De ha lenne saját pénze sem tenné meg, mert mg van az az ősbizalma, hogy rendszerint hozzám fordul és engem kér meg arra ha bármit is kell venni, hogy kisérjem el, segitsek neki. A gyerek 15 múlt.

2013. aug. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
95%

Büszke lennék rá, hogy ilyen életrevaló gyerekem van.


Másrészt elgondolkodnék rajta, hogy mit szúrtam el a szülő-gyerek kapcsolatunkban, hogy még ezt sem mondja el nekem.

2013. aug. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
91%
A saját pénze, azt vesz amit akar. Örülj, hogy nem cigit meg piát vett abbol a pénzböl, mint a kamaszok nagy része. Annak meg hogy nem szolt, biztos oka van. Én egy kicsit magamba néznék.
2013. aug. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
91%
azért az se normálus, ahol a 15 éves a szülőnek adja a pénzèt.
2013. aug. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
68%

"azért az se normálus, ahol a 15 éves a szülőnek adja a pénzèt."


Hagyjad, náluk a vadkapitalizmus dívik... :D

2013. aug. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
94%

Saját pénzből normális cuccot vett - ez teljesen rendben van. Hány éves amúgy?


Azért jó lett volna, ha megbeszéljük előtte, hogy hátha kell segítség, hogy melyik a jobb, hol olcsóbb, stb... Azon elgondolkoznék, hogy talán bennem van a hiba, hogy nem fordult hozzám bizalommal. Amúgy én is utólag mondtam meg mindent otthon, mert anyukám mindent úgy kritizált és semmi véleményem nem lehetett mellette. Pl. kellett nekem cipő, még otthon laktam 20 évesen, de már dolgoztam, a saját fizetésemből vettem. Eljött velem, mert én úgysem tudok cipőt venni. (szerinte) Levettem egyet a polcról, mutattam neki, csak rávágta: ez ronda! és ment is tovább. Másnap visszamentem, megvettem. Utána látta, azt mondta, hogy miért nem szóltam, hogy az tetszik... Szóltam... Jaaa, nem tudtam hogy komoly..

2013. aug. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!