Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hány éves korig büntetnétek...

Ti hány éves korig büntetnétek a gyerekeiteket és mivel?

Figyelt kérdés
Pl. 12 évesen elvennétek-e a játékait vagy addig élnétek a büntetésekkel, amíg a szülői házban van?
2013. aug. 20. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Amíg suliba jár (18) addig a csavargásra figyelnék oda !

Majd ha már kitanítattam,dolgozik,azt csinál amit akar .

2013. aug. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
12%

Kb 10-12 éves korig megvonnék tőle vagy játékot, vagy számítógépezést ha arról van szó, elsősorban az iskolai teljesítményével kapcsolatban büntetném, ha nem azt a formát hozza amire képes és amit elvárunk itthon.

Ha idősebb akkor ezt is nézném de emellett a csavargást is, akkor is azt hogy időbe ér haza amit megbeszéltünk, vagy ha késik hívjon fel legalább, ha suli rovására megy akkor elsősorban a csavargástól tiltom el, másodsorban az internettől.

A 17 éves lányommal szerencsére nincs ilyen gond.

Én addig büntetném ameddig tanul, ha már dolgozik de még itt lakik akkor nem, azt csinál amit akar, csak adjon be a kasszába annyit amennyit megbeszélünk, és legyen munkahelye. Ha csak a lábát lógatná itthon a helyett hogy dolgozna vagy tanulna akkor mással büntetném, attól függ mi az amit szeret. De itt még nem tartunk, és nem is fogunk egy darabig, mert jól tanul, és rendőr szeretne lenni vagy ha nem akkor történelem tanár, elsősorban.

Van is hozzá érzéke történelemből, azóta szín 5-ös amióta tanulja. Egyszer volt talán egy négyese általános iskola 8. osztályában egy dolgozatot szúrt el, az sem az ő hibájából, hanem mert 2 hétig nem volt iskolába és rosszul adták le neki a pótolni valót. De szerencsére a tanulással nincs gond, időben hazajár, ha elmegy valahová, normálisan jön haza, nem talaj részegen. Tehát betartja a játékszabályokat szerencsére.

2013. aug. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Talán, ha gondjaink lennének, akkor másképp állnék hozzá.


Egyelőre azonban azt mondom, hogy nem vagyok híve a jutalmazás-büntetés módszereknek. A gyerekek okosak és gyorsan kitanulják, hogy miért mi jár. És azt is kitanulják, hogy hogyan lehet kibújni a büntetés alól, elkerülni azt, miközben ugyanúgy megcsinálják, amit akarnak, csak a hátunk mögött. Szerintem hazugságra nevel a büntetés.


Persze, ehhez eleve olyan "módszert" kommunikációt kell alkalmazni, hogy teljes egészként működjön a rendszer, nem úgy néz ki, hogy na akkor én nem büntetem meg a gyereket és akkor minden rendben lesz, ennél azért összetettebb a nevelés.

2013. aug. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%

A legELSŐ, HOGY MEGHATÁROZZUK A JÁTÉKSZABÁLYOKAT- EZT VÁROM EL, EZT SZABAD EZT NEM. S EZ VÁRHATÓ HA NEM TARTJÁTOK BE.


EZ VONATKOZIK AZ ŐSZINTESÉG ELVÁRÁSÁRA

A NAPI KÖTELESSÉGEK MEGHATÁROZÁSÁRA ÉS BETARTÁSÁRA

A KIMARADÁS IDEJÉNEK MEGHÚZOTT HATÁRAIRA, IDŐBEN A KORUKHOZ IGAZÍTVA.


iGAZ AMI IGAZ, AMIKOR A NAGYOBBIK UNOKÁM 16 ÉVES VOLT AKKOR NEM 11-RE JÖTT HAZA AHOGY MEGHATÁROZTUK HANEM ÉJJEL 2-KOR... ELSŐ ALKALOMMAL FIGYELMEZTETTEM, MÁSODIK ALKALOMMAL VISZONT EGY BAZINAGY FRÁSZT LEKEVERTEM NEKI!

AMIKOR VISSZAKÉZBŐL ADNI AKARTAM A MÁSODIKAT, MEGFOGTA A CSUKLÓMAT ÉS KINEVETETT LENÉZVE RÁM, MERT AKKOR MÁR CSAK A MELLKASÁIG ÉRTEM. "TE ILYET IS TUDSZ MAMI? NEVETETT MAJD MAGÁHOZ HÚZOTT ÉS MEGPUSZILT A 180 MAGAS FIÚ.


EGY A LÉNYEG, HOGY HA MEGBÜNTETJÜK A GYEREKET AZ INKÁBB VALAMINEK A MEGVONÁSA- ZSEBPÉNZ, SZOBAFOGSÁG, NA ÉS MOSOGATÁS PORSZÍVÓZÁSA A LAKÁSNAK.


AMIÉRT VISZONT NAGYON SZIGORÚ VOLTAM, AZ AZ ŐSZINTESÉG ELVÁRÁSA ÉS A TRÁGÁR SZAVAK HASZNÁLATA, MÁR KICSI KORTÓL KEZDVE. AKKOR TELJES MEGVONÁS!


BOCSI HOGY NAGY BETŰVEL ÍRTAM, DE VALAMIRE RÁ PÖTTYENTHETTEM -- ÉN PEDIG NEM ÉRTEK A GÉPHEZ ANNYIRA, HOGY VISSZAÁLLÍTSAM A CSUDÁBA!

2013. aug. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!