Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem képesek még akkor...

Miért nem képesek még akkor sem lemondani a cigarettáról a szülők, ha már a gyerekek is éheznek?

Figyelt kérdés

Sok olyan családot láttam már TV-ben, 2-t élőben is.

Hónapok, vagy akár évek óta nem tudják se a hitelt se a számlát fizetni, panaszkodnak, hogy éheznek, semmire sincs pénz, fűteni se tudnak.

És (eddig) kivétel nélkül mindegyik kezében ott lógott a cigaretta. És sokszor láttam, h nem otthon töltik, hanem megveszik a 700-800 FT-os cigit, hetente akár többször is.


Erre akkor hogyan van pénzük?

Én eléggé békés természetű vagyok, de a kezemet törném szilánkosra, ha bagoznék miközben a gyerekem éhezik.


Mi a véleményetek?


Mert szerintem az "ennyi örömünk hadd legyen az életben" kifogás itt nem állja meg a helyét.


Miért nem képesek még ilyenkor sem arra, hogy letegyék a cigarettát?



2013. szept. 6. 22:37
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, h egyik család sem volt cigány.
2013. szept. 6. 22:38
 2/17 A kérdező kommentje:
És mindegyiknek volt kb 3-4 gyereke.
2013. szept. 6. 22:39
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Mert függők. Ugyan ez az alkohollal is.
2013. szept. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Ha olyan egyszerű lenne leszokni a dohányzásról senki nem cigizne.Ha a gyerekem éhezne én sem vennék cigit,de az biztos,hogy mennék csikkezni:D
2013. szept. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
A függőség mellett az is játszik, hogy az nem adózott bagó, hanem ukrán csempészáru feleannyiért.
2013. szept. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ha függő...akkor sem veszi észre, hogy a gyerekei elől bagózza el a pénzt?
2013. szept. 6. 22:45
 7/17 Kócos boszorkány ***** válasza:
87%
Ugyanezen vagyok kibukva én is. A szüleim inkább párizsis zsemlét meg zsíros kenyeret ettek minden nap a munkahelyükön ahelyett, hogy a cigi árából rendes kaját vettek volna. Mai napig nem tudom őket leszoktatni róla, pedig nem egy betegségük van már tőle. Mégsem hallgatnak senkire, a cigi az kell. :-(
2013. szept. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
én azt a következtetést vonom le ebből, hogy nagyon más ott az élet, mint amit én el tudok képzelni.
2013. szept. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
Egyszerűen mert primitívek. Nekem is a tesómék szarul élnek, mégis bagóznak... apám rákban halt meg, a halála napjáig szívta... én is függő voltam, de leszoktam, már 7 éve nem dohányzom. Undorító dolog és felesleges is. Én elítélem a dohányosokat és szégyenlem magam, hogy egykor közéjük tartoztam.
2013. szept. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

900 ft lett néhány napja az a cigi amit a férjem szív (szívott). Már nem vette meg, sajnálja a 30 ezret cigire. Pedig nem éhezik a gyermekünk. De ha összegyűjtjük pár havi cigi árát elmehetünk nászútra. Úgy sem voltunk még.

Ő önként lemondott a cigiről. El sem tudom képzelni más miért nem teszi.

Barátnőm anyukája özvegy. A 3 lánya árvaellátásából, és az özvegyi nyugdíjából tartotta fenn magukat. 100nmes családi ház, szén tűzeléssel télen. Néha barátnőm jött ruhát kérni tőlem, mert már mind elhordta és az anyja nem tud neki miből venni. De a cigit ő sem tette volna le. Most is szívja, a gyerekek rég felnőttek, elmentek. Dolgozni már nem tud, mert beteg lett, van egy élettársa ugyan aki keres, de épp csak kijönnek. Cigiről eszük ágába sincs lemondani.

2013. szept. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!