Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti engeditek a gyerekei...

Szülők ti engeditek a gyerekeiteknek hogy káromkodjanak?

Figyelt kérdés
Illetve korhoz kötitek?

2013. júl. 10. 23:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Ez meg milyen kérdés? Mégis mit mondanának nekik? Hogy 'jól van gyermekem, elmúltál 16, most már mondhatod, hogy xy'???? Alapvetően egy normális szülő nyilván nem engedi, de azok kívül, hogy rászól, mégis mit tudna tenni ellene?
2013. júl. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Igazából pont erre gondoltam vagyis a rászólásra,szídásra stb..

Egyik ismerősünk akár egy pofont is lekerít ha meghalja a lányát káromkodni.

2013. júl. 10. 23:54
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Hány éves gyerekről van szó?


Amúgy én is ismerek egész piciket is akik úgy elküldenek bárkit, hogy csak pislog az illető. xD


Én is elkerekítettem néhány dolgot kis koromban is, és manapság is, de ez hangulat, illetve társaság függő.

Sokan például ki sem néznének belőlem hogy mit tudok produkálni, ha bepipulok. :D

2013. júl. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Korhoz kötni?

Gyerek vagyok és szoktam káromkodni, ők is hallják. Persze ezt nem úgy kell elképzelni,hogy minden második szavam, de ha beverem a lábujjam had ne zengjek ódát a kis szekrény sarkához.

Régebben is káromkodtam, néha kicsúszik.


Tesóm szokta elvetni a sulykot, főleg ha nem úgy jön össze valami mint ahogy akarta, akkor anyám rá szokott szólni, hogy legyen szíves és hűtse le magát.

18/l

2013. júl. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 éves vagyok, lány, alapból nem szoktam csúnyán beszélni max. ha nagyon feldúlt vagyok, de olyankor nem szólnak rám.
2013. júl. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
19 éves lány vagyok, kiskoromban szóltak érte, bár akkor nekem is csak kicsúszott néha 1-2 dolog. Ők nem káromkodósak, viszont az ismerőseim, barátaim, a környezetem igen, így rám is ragadnak dolgok. Meg persze a szüleim is szoktak néha, ha valamin nagyon felhúzzák magukat. Előttük én sem szoktam gyakran, és csak úgy a semmiért sem, igazából. Viszont volt már, hogy valaki nagyon felidegesített, és miközben meséltem a sztorit a szüleimnek, az illetőt elküldtem melegebb éghajlattal az édesanyjával együtt baromi csúnyán. Röhögtek rajta, hogy én ilyet is tudok, valamint nyugtattak a szitu miatt. Kiskoromban elintézték egy rászólással, nem voltam az a lázadó típus, aki csak azért is anyázott, mert a szülei azt mondták, hogy ne.
2013. júl. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Rám mindig rám szóltak fiatalabb koromban, de kb. 16-17 éves korom óta nem szól semmit anyum, ha káromkodok. Ez nálam társaságtól és hangulattól is függ, régen azért nagyon durván káromkodtam. Még tinédzser koromban esett meg velem, hogy egy idős néni mellettem állt a buszon, én meg éppen barátnőmnek panaszkodtam vlmiről, a néni pedig beszólt, hogy de csúnyán beszélek. És igaza volt, akkor elgondolkodtam, hogy vissza kellene venni. 16 éves koromban meg éppen öcsémnek mondtam a magamét egy abc-ben, mert megbuktunk mindketten jogtalanul egy vizsgán, és a bácsi hátra fordult a sorból, hogy ilyen szép lány hogy beszélhet ilyen csúnyán :) De utána tök jót beszélgettünk a bácsival. Ezeket csak azért írtam le, mert vicces sztorik. Szerintem ha nem irdatlanul mocskosul beszél, akkor olyan 16-17 éves kortól már nem kell rászólni, csak ha valami nagyon csúnyát mond.
2013. júl. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

12-13 éves,de tényleg nagyon rondán beszélhet mert a pár nem olyan hogy csak úgy pofozgatnák..

panaszkodnak rá.


Nekem anyum mindíg azt mondta hogy 15éves koráig egyáltalán nem káromkodott de útána már nagyon.

2013. júl. 11. 00:12
 9/21 anonim ***** válasza:
61%

3as vagyok.

És mit mondott az a szegény gyerek hogy lekevertek neki eggyet.


Nem tudom én ezt a nagyon "prűdséget" sem szeretem.

Pl. egy pocsék, fársztó nap után egy B+ simán elfér.

De amikor egy mondaton belül csak az "a, és" a kivétel az már zavaró lehet. ;P

2013. júl. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Én 20 éves vagyok, mikor kicsi voltam az iskolában hallottam káromkodást, azt otthon is mondogattam mert tetszett, a szüleim természetesen rámszóltak, de nem pofoztak meg érte vagy hasonlók. Mára már leszoktam róla, néha-néha kicsúszik ha épp valami bajom van, de egyébként nem káromkodok.

Az unokatesóim 11 és 7 évesek, iskolában hallják a káromkodást, de ha otthon csúnyán beszélnek rögtön megy nekik a pofon. Ez szerintem nagyon rossz nevelési forma, mivel ugyan a szülők úgy tudom nem tudják, de a gyerekek a hátuk mögött nagyon csúnyán beszélnek.

Szerintem ha rászól a szülő a gyerekre az elég, mást úgyse nagyon tehet, a verekedés meg nem használ.

2013. júl. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!