Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lesz a következménye ha...

Mi lesz a következménye ha felnövünk?

Figyelt kérdés

kedves válaszolók!

Anya ma feszülten jött haza a munkájából. én a nappaliban gépeztem , és elkezdett velem ordibálni,Mert a párna rosszul állt.Én be akartam menni a szobámba de anya követett és mondta hogy nemenjél be én meg megkérdeztem hogy miért nem szabad? És erre nekemjött verte a fejemet, a hátamat , de már ököllel és nagyon fájt. A kezemmel védtem a fejemet ,és tiszta kék-zöld-fekete foltos most a kézfejem. nagyon fáj.

Nem ez volt az első alkalom anya gyermekkorom óta ver , és nem merek szólni senkinek. Egyetlen megmentőm apa , mert amikor itthon van és anya ordítozik velem egyből lecsitítja, ha pedig anya azt mondja most megverlek apa válással fenyegetőzik.

Nem élünk rossz körülmények között , nem vagyunk kissebbség , és nincsen anyagi problémánk.

Anya mégis ordibál velem ,pedig tényleg nem vagyok rossz. iskolában kitűnő vagyok minden év végén. Tehát szerintem semmi oka nincs rá hogy megverjen... rajtam vezeti le a feszültséget és ha sírok mindig csúnya jelzőket használ rám. Apa pedig folyton dolgozik.


Én annak örülök ha nem vagyok itthon,mert szó szerint félek anyától.Nekem az édes otthon nem édes otthon, inkább maga a pokol.A barátaimnak sem mondok erről semmit mert félek mit gondolnak.


tehát azt szeretném kérdezni.. lehet ennek valamilyen következménye ha felnövök? lesz valami bajom?


Előre is köszönöm.



2013. szept. 8. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősömet fakanállal verték gyerekkorában, szellemileg visszamaradott lett. Ez nem játék.

Apukád tud arról, hogy amíg nincs otthon, hogy bánik veled anyád? Ha nem, szólj neki, és kérd meg, hogy csináljon valamit, ez így nem mehet tovább. Esetleg az iskoládban beszélgess a gyermek- és ifjúságvédelmi felelőssel, vagy a védőnővel, esetleg az osztályfőnököddel. Ők tudnak segíteni a jogi háttér biztosításában.

A színes foltokat nem látja rajtad senki? Ha valaki legközelebb észreveszi, mondd el neki őszintén, mi történik veled!

Van testvéred? Ha igen, őt/őket is bántja?

Anyukád nem szokta megindokolni, miért bánt? Dolgozik? Ilyen feszülten ér haza munkából, vagy miért ilyen?


16/L

2013. szept. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Persze,te is verni fogod a gyerekedet mert ilyen volt a családi példa.
2013. szept. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kéne ezt tovább hagynod..az iskolába szólj az osztályfőnöködnek és ő biztos fog neked segíteni..azért mert az anyukád attól még nincs joga verni téged..mindenképp kérj segítséget, mert ez nem fog magától megszűnni..remélem megfogadod a tanácsunkat és kérsz segítséget..
2013. szept. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Vagy pont nem, mert azt látta a kedves kérdező, hogy ez neki is fáj(t), és nem jó, nem vezet semmire.

Első voltam.

2013. szept. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennek már most is van következménye, és később is lesz. Ezek lelki problémák, pl. bizalmatlanság, sokszor olyan dolgok, amikről te nem is tudod, hogy emiatt vannak. Ha rosszul talál el, akkor akár hosszabb távú fizikai hatásai is lehetnek, de erre nem nagy az esély, ha már eléggé nagyok vagytok. Viszont ez ennek ellenére tarthatatlan, mindenképp beszélj apukáddal. A legjobb az lenne, ha elválnának, és ti nála maradnátok.
2013. szept. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

De még mennyire, hogy lesz következménye. Ajánlok egy könyvet, hogy lásd, milyen káros következményei lehetnek, és ha ennek a tudatában vagy, akkor már most is tudsz ellene küzdeni: Susan_Foward-Mergezo-szulok1.pdf

Linkelni nem engedi, de ha ráguglizol, meg lesz.

2013. szept. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az már rég megdőlt , hogy a szülő után veszik a példát. Aki ilyet él át pl. mint én is az pont hogy próbálja ellenkezőleg csinálni, aki így is a rosszat teszi abban alapból benne van , lényegtelen hogy mit tettek vele.
2013. szept. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
17:57 ez nem ilyen egyszerű. Vagy átveszi a rossz példát, vagy pont ellenkezőleg csinálja és áteshet a ló másik oldalára. Egyéb dolgokban meg hasonló nagyságrendű hibát követhet el. Ezt látom az unokatesómon is, marhára nincs jóban az apjával, de a viselkedése mégis gyakran teljesen olyan. Ez ösztönös. Néhány dolog, ami az apjában bosszantotta, azt elutasítja és másképp csinálja.
2013. szept. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7, #8

Mindkettőtöknek igaza van részben, de igen, amit a nyolcas említett, az gyakoribb. 4-5 ilyen ismerőst simán tudnék mondani. De van ellenpélda is. A nagypapám nagyon sokat ivott, nyilván úgy is viselkedett. Apukámat 20 éven keresztül soha nem láttam részegnek. Nem arról van szó, hogy soha nem iszik, de csak ünnepekkor, és tudja hol a határ. Szóval ez egy soktényezős játszma.

2013. szept. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!