Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak hogy a szüleim...

Mit csináljak hogy a szüleim idegenek előtt is állandóan csak beszólnak?

Figyelt kérdés
2013. szept. 13. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Szólj vissza te is olyat, amitől nem tűnsz bunkónak, de leégeted vele a szüleidet mások előtt. Legközelebb biztos nem fognak piszkálni mások előtt is!
2013. szept. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Például miket mondanak, mivel sértenek meg mások előtt?
2013. szept. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennél rosszabb nincs. Ha az ember mellett már a saját szülője sem áll ki, akkor ki fog?

Próbálj beszélni velük, hogy neked ez mennyire rosszul esik. Ne szólogass be, azzal csak az ellenkező hatást váltod ki.

2013. szept. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos sokmindent nem tudsz tenni. A szülök többsége nem figyel oda mit mond, és attól, hogy neki vicces, vagy aranyos még másnak rosszul eshet.

Talán mikor mondanak valamit, gondold végig, hogy mi lett volna a helyes, hogyan kellett volna hozzád szolniuk... Aztán ezt jegyezd fel és mond el nekik legközelebb. Kérdezd meg tölük, hogy nem érzik-e ezt úgy hogy ciki lenne, hogy neked ez nem esik jól.


Aztán figyelj oda ha majd neked lesz gyereked. Gondold végig mi bántott és ne kövesd el ugyan azt a hibát.


Gyerek koromban anyukámék is fünek fának meséltek nekik vicces történtete, nekem már kínosat. Sokszor még 10 év múlva is egy kisgyerekes dolgomon nevettek és beszélték ki mindenkinek.

Nagyon rossz volt.

Lányom 3 éves és beindult a vicces dolgokat csinálok idöszaka. Elöször én is elmeséltem mindenkinek, de láttam rjata, hogy feszélyezi, így most már csak akkor mondom el ha megengedi. Pl oviban csinál valamit akmi vicces, akkor mikor apukája haza jön együtt mondjuk el. Mikor a nagyit hívjuk fel akkor megkérdezem, hogy elmondhatom-e...

2013. szept. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!