Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyissam fel anya szemét...

Hogy nyissam fel anya szemét az új barátjával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

4 hete költözött hozzánk,mindenbe beleszól.Eddig sem rajongtam anya pasijaiért,de elviseltem mindegyiket,mert jófejek voltak (már amennyire) és nem szóltak bele a dolgaimba..De ez az ember egy tahó.

Nem illik anyához,ezt mindenki látja.

Folyton beleszól abba,hogy mit veszek fel,mert szerinte túl kihívóan öltözködöm az iskolában,nem kéne sminkelnem magam és hogy látja,hogy napközben is Facebookozok és netezek,ezt hagyjam abba.Azzal is baja van,hogy éttermekbe kajálok a barátaimmal,hogy hétvégente anya addig enged el,ameddig maradni akarok valahol és hetente-2 hetente elmegyünk moziba is.

Azért is összeveszett anyával,hogy mi az,hogy anya elintézte,hogy ne kelljen bejárnom tesire,amikor semmi bajom és hogy ezzel csak azt tanulom meg,hogy akinek pénze van,az bármit megtehet.

Mindenbe beleszól és ezekhez semmi köze nincs.Nem akarom,hogy beleélje magát ebbe az egészbe és azt akarom,hogy anya rájöjjön,hogy ez a kapcsolat egy nagy tévedés,semmi más.

De mit mondjak/tegyek,hogy ez neki is feltűnjön?

A legjobb barátnőm szerint az lenne a legjobb,ha azt mondanám anyának,hogy a pasi megütött vagy hasonlók.

15L



2013. szept. 13. 14:11
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
80%
Nos az írásodból lejön,hogy egy elkényeztetett leányzó vagy,és anyukád ebben nagyban hozzájárult.Sok mindenben igaza van anyukád barátjának.Tényleg nem kell egész nap a gép előtt ülni,főleg nem iskola időben,mikor van tanulnivalója az embernek.Miért kell neked étteremben enni a barátokkal?Miért nem tudsz otthon a családoddal?Ha tényleg nincs semmi egészségügyi problémád a a lustaságon kívül,akkor igen is jót tenne a mozgás is.Egyébként pedig ahhoz semmi közöd,anyud kivel van együtt.Ha meg megteszed,amire gondoltál,és kiderül az igazság,egy életre elásod magad anyukád előtt.Ezt akarod?
2013. szept. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
88%

A barátnőd szerint hazudj a saját anyukádnak azért, hogy ne kelljen megbeszélnetek egy problémát? Szép barát! Gratulálok hozzá!

A pasi meg lehet, hogy nem úgy kommunikál, ahogy neked megfelel, de semmi olyat nem mondtál, amiben ne lenne igaza. Fájhat az igazság, de ettől ő még nem lesz szemét. CSak végre valaki határokat is szabna neked, nem csak ügyelné a növekedésed.

2013. szept. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
90%
Ez nagyon csúnya dolog lenne, ártatlanul megvádolni valakit ocsmány dolog.
2013. szept. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
87%

Szorít a gyémántcipő hercegnő?

15 évesen ennél egy kicsit több eszed lehetne. Azt akarod, hogy felnőttként kezeljen, tehát ne szóljon bele a dolgaidba, azonban úgy gondolkodsz mint egy óvodás.

Egy kis szigor nem fog neked ártani. Anyud jól választott, legalább egy kicsit valaki gatyába ráz.

Jobban tennéd ha hallgatnál új apucira, ahelyett hogy hisztizel.

Nem fog a károdra válni, ha 15 évesen nem nézel ki úgy mint egy sarki k.va, és az sem, ha suli időben nem netezel. Az se fog a károdra válni, hogy a tornaórán részt veszel, no meg az se hogy időbe hazaérsz.

Hiszti helyett komolyodnod kéne. Tanulj, hogy önálló életre képes légy, mert a kötelességedet nem tudod, csak sipítozol a "jogaidért".

2013. szept. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
66%

megértem ha zavar téged hogy egy idegen most beleszól mindenbe.azt is megértem hogy idegesít,hogy eddig senki sem korlátozott semmibe sem,-és most jött valaki aki igen.


de azért 1-2 dologban igaza van.minek a smink még? (a bulikon kívűl)

én tényleg ha nincs semmi bajod akkor miért nem jársz torna órákra? és 15 évesen még valóban nem hagynám én sem hogy addig maradj ki éjjel ameddig akarsz.

2013. szept. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
78%
Egyrészt édesanyád dönti el, h mihez mennyi köze van, másrészt amit leírtál 1-2 dolgot érzek csak túlzásnak a részéről, egyébként egy teljesen normálisan, felnőttként gondolkodó férfi képét írtad le, aki úgy látszik már most felelősség teljesebben nevelne, mint a saját édesanyád.
2013. szept. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Nem a gép előtt ülök,van a telefonom net...Azokon az órákon mit csináljak,amiken elunom az életemet?Malmozzak vagy mi?

Azért eszek étterembe,mert anya csak azóta főz hébe-hóba,amióta a pasi itt lakik és inkább a barátaimmal vagyok,mint azzal az emberrel.Anya sose főzött előtte,én ehhez vagyok szokva és nekem jó így.

Mozgok eleget szerintem (esténként elmegyek futni vagy futópadozok,hétvégente teniszezek és úszni is szoktam),de a tesi tanár gyűlöl és tavaly is csak piszkált egész évben.

Szerintem van közöm ahhoz,hogy kivel kell egy házban élne...

Nekem van apám,ez az ember nem az.Ő csak egy átmeneti állapot anya életében,ennyi.

Bármit mondhat,úgyse lesz az.

2013. szept. 13. 14:26
 8/39 anonim ***** válasza:
84%
Jaj de cseszett nagy problémád van! El vagy kényeztetve! Az a te bajod!
2013. szept. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
78%
Nem tetszik, hogy az elcseszett nevelésed próbálná valamelyest helyrehozni. Persze joga nincs hozzá, de az sem normális, ahogy 15 évesen anyád kezel. Az meg, hogy hazudj, amit a nagyokos barátnőd kitalált, hát gratulálok, nagyon érett viselkedésre vall...
2013. szept. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
81%
Hát nem csodálom,hogy a tesitanárod nem kedvel,elég otromba stílusod van.Mi az,hogy netezel az órán,mert unatkozol?Középiskolás vagy,már nagyon közel a pályaválasztás,de gondolom hidegen hagy,mert majd kerítesz egy gazdag pasit aki eltart.Én meg remélem,hogy nem átmeneti állapot ez a pasi,mert úgy néz ki mellette anyukád is kicsit háziasabb lesz.Jót fog tenni neked is egy kis rend és fegyelem,mert nagyon el vagy kapatva.
2013. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!