Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felelem. Hogyan nyugodjak meg?

Felelem. Hogyan nyugodjak meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lehet az en helyzetemben ez normalis de hogyan nyugodhatnek meg? Tudjatok nekem sokan meghaltak anyum 35 evesen, ocsem 5 evesen, a nagyszulok neveltek es ok is meghaltak mar. :( Van csodas ket gyermekem hala a jo Istennek egeszsegesek. Tudom minden szülő aggodik stb, de en mintha tripla jobban. Ha csak elvagjak az ujjukat mar kesz kivagyok es a legrosszabbra gondolok kepes vagyok kombinalni is.. Mindig arra gondolok, hogy hiaba felnonek ugyan ugy fogok aggodni sot jobban mivel mar nem a szarnyaim alatt lesznek! Mindig azon kattogok mivan veluk mi lehet majd veluk.. Ugy felek, hogy oket is elveszitem :( Hogy nyugodjak meg?

2013. szept. 14. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom amik veled történtek. Esetleg pszichológusnál jártál már?? Talán ő segíthet neked a legtöbbet ebben az ügyben.. Amúgy meg érthető a félelmed. Remélem minden megoldódik és csodaszép életetek lesz! :)
2013. szept. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne gondolkozz nagyon előre. Mert akkor már attól is félni fogsz, hogy a Nap felfalja a Földet, és mi lesz akkor veletek? A napi dolgokat old meg jól...
2013. szept. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
koszonom a nyugtato szavakat! Tudom hogy a manak kell elni, csak nem konnyu!
2013. szept. 14. 20:30
 4/9 anonim ***** válasza:
meg fognak halni a gyerekeid. ahogy te is. tudom, hogy tudod, de hátha így kimondva más. szerintem ez az egyetlen ok, ami oda vezet, hogy nincs értelme aggóni.
2013. szept. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
kösz!
2013. szept. 14. 20:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Igaza volt annak, aki durván leírta. Előbb vagy utóbb meghalsz te is, a gyerekeid is, a párod is, a barátaid is. Mindenki. Nem elkerülhető. Felesleges ezen gondolkodni. Meghalhatsz holnap is, de 60 év múlva is. Miért jó rágódni ezen minden nap? Elütheti a gyerekedet egy autó a zebrán, de az is lehet, hogy majd 105 évesen, végelgyenülésben hal meg. Azt te már úgysem fogod tudni. Én sosem voltam egy rossz dolgon rágódós ember, az egész életed tönkreteszed ezzel. Meg a gyerekeidét is. Menj el pszichológushoz, mert ez nem normális, ahogy te gondolkodsz.
2013. szept. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A sok rosszat majd kárpótolja az élet, ahol a legjobban fájt, ott segít majd, én hiszek benne, hogy a gyermekeid hosszú és egészséges életet fognak élni. De ehhez te is kellesz, mégpedig úgy, hogy hagyod őket élni!
2013. szept. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szerintem ezek után, amiken átmentél, teljesen érthető reakció. Egy anya attól a pillanattól, hogy megszületett (mert anya is születik onnantól, amikor benne élet fejlődik), félti és óvni akarja, mindentől megvédeni a csemetéjét. Ez természetes. Ha nem így lenne, az a gond. De: tudnunk kell ezt a helyén kezelni. Nem plüssállat, nem hal az akváriumodban, nem kutya, hogy pórázon vezetve arra mehet, amerre a gazdi mondja és a zebra előtt leül. Azt teheted, hogy elmondod neki, ha kell, ezerszer, hogy ha majd ő egyedül közlekedik is, meg kell állni az út előtt, és ne csússzon hason le a csúszdán, és ne rohanjon be a mozgó hinta elé, stb stb.. tehát továbbadod a szabályokat, és Te teszed is ezt -feltételezem az írásodból.

Nem zárhatod burokba, az az önbizalmának is rosszat tenne, erre figyelj és arra, hogy

önmagukat életképesnek érezzék, még ha fáj is: majdan nélküled is akár..

Értek veszteségek, írtad, de ha ma borult volt az ég, nem veheted készpénznek, hogy akkor holnap sem süt ki a nap! .Természetes reakció ezen ne agyalj, hogy mennyire gáz, ha így gondolkozol..


Legyen hited, segíteni fog. Ha a gyerekeid is ezt látják rajtad, akkor annál többet ember nem adhat a gyerekének.

2013. szept. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm szépen! Természetesen tényleg úgy van ahogy irtad, elég önállóak, és tanitom öket sokmindenre! Köszönöm a biztatást!
2013. szept. 15. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!