Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaki segítsen! Mit tehetnék?...

Fame17 kérdése:

Valaki segítsen! Mit tehetnék? Félek & össze vagyok zavarodva.

Figyelt kérdés
17 éves biszexuális fiú vagyok. 1 éve van azonos nemű párom, ami fél ével ezelőtt kiderült itthon. Ekkor elmenekültem otthonból a páromhoz. (Az ő szülei nem tudtak semmit se.) Három napot voltam oda. Haza menni féltem ezért nyugtatót vettem be mikor mentem haza. Mikor haza értem nem volt semmi, másnap reggel vertek meg nagyon, felhívták párom szüleit és mindent elmondtak. Ekkor támadt öngyilkos gondolatom, amit nem tettem meg, de szüleim bezár attak a pszichiátriára. Majd pszichológushoz jártam. Azt hitték kigyógyultam ebből a „betegségből” de ez nem igaz. Tegnap este kiderült, hogy még mindig ugyan avval a fiúval vagyok kapcsolatba. Este megvertek és ma reggel is nagyon. Nem tudom, mit csináljak. Fél évvel ezelőtt nagyon vertek minden nap. Besokalltam. Mit csináljak? Legközelebb pszichológushoz kedden (09.10.) megyek, amit titokban beszéltem meg vele.

2013. szept. 8. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Ha a történet igaz, akkor nagyon ijesztő. És hogy mit csinálj? Nagyon nehéz innen tanácsot adni ilyen helyzetre. A pszichológus jó ötlet, főleg, ha megérti a helyzetedet, és esetleg segít segítséget keresni: az ugyanis nem elfogadható, ha a szülők a 17 éves gyereküket verik annak szexuális vonzódása miatt. Mi a helyzet a barátod szüleivel? Ők hogy fogadták a dolgot? Mennyi idős a barátod? Oda nem mehetsz tartósabb időre?
2013. szept. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Sok kell még a 18-hoz? Lépj le mielőbb, keress akár alkalmi melót is és albérletet. Bárhol jobb, mint ilyen ideggyenge "szülőkkel". SEMMI BAJ NINCS VELED!
2013. szept. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
És a pszichiátriára hogy tettek be? Ezzel az indokkal? Lehetetlen! Milyen indokot mondtak? Amúgy én megvárnám a 18-at és lelépnék valahova. Nagyszüleid?
2013. szept. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Már ne is haragudj,de senkit nem vesznek fel a Pszichiátriára azzal az indokkal,hogy meleg vagy biszex és bezáratni se tudnak senkit a gondolatai miatt!

A másik,ha annyira megvertek a szüleid akkor ezt az orvosnak látnia kellett és alapból feljelenti a szülőket!

A pszichológus pedig nagyon jól tudja,hogy ebből nem lehet kigyógyulni,kvázi nem alkalmaznak szexuális orientációról való leszoktató terápiát!Vagy ha igen,akkor az egy nagy kókler!

Ha mész a pszichodokihoz akkor mond meg neki,hogy nem neked,hanem a szüleidnek van rá szüksége!

Már ha ez a sztori igaz ugye!:)

2013. szept. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A szüleid nem normálisak, őket kéne bezáratni. Nem tudsz máshová menni? Rokonok, barátok, párod?


Sajnálom.

2013. szept. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3 hónap múlva leszel 18.

Nevelő apámmal és annyumal élek, vér szerinti édesapám biztos nem fogadna el. Nagyszülők se, mert anyám elmondta nekik. A Párom szülei pedig látni se akarnak. Ezért ment titokban a kapcsolat. Pszihiátriára egy éjszakára pedig azért zárattak be mert "veszélyes vagyok önmagamra". A bevett nyugtató miatt.

2013. szept. 8. 13:38
 7/11 anonim ***** válasza:

Én sem tudom elhinni, hogy ilyesmi létezik... Nemi identitás miatt még senkit sem kezeltek pszichiátriai betegként. Azt nem értem, hogy ha bekerültél, akkor a szüleidet miért nem kérdezték már ki a dologról.

Meg kell várnod a 18-at aztán lelépni tőlük.

A szüleid ennyire befolyásos emberek, hogy csak úgy be tudtak csukatni?

2013. szept. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Figyelj,egyenlőre inkább legyél az aki nem akar párkapcsolatot(de látványosan) akkor szüleid megbékélnek.Addig keményen tanulj,hogy legyen munkád és el tudj költözni.Amint elköltözöl légy önmagad nevelőszüleiddel meg közöld csak akkor találkozol velük ha elfogadnak és punktum.

De ha ok nélkül verni fognak már mindenért akkor a helyedben leletet vetetnék és feljelenteném őket,mert még kiskorú vagy,ezt mindenképp tedd meg még 18 éves korod előtt.

2013. szept. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vetess látleletet a sérüléseidről és irány a gyámhatóság! A szüleidet nagyon durván meg fogják büntetni, rólad pedig lehetőség szerint gondoskodnak.


Olyan rokon nincs, akihez mehetnél, aki szeret téged és elfogad? Nagymama, nagypapa, nagybácsik, nagynénik?

2013. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget a pszichológustól. Ő valószínűleg ismeri a jogi megoldásokat. Keress valami munkát, amiből futja saját albérletre. Nincs felnőtt testvéred, unokatestvéred, aki segíthet? Ezek a csoportok biztosan találkoztak már hasonló helyzettel, hozzájuk is lehet fordulni: [link]
2013. szept. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!