Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a gyerekekne...

Hogyan mondjam el a gyerekeknek, hogy nem helyes amit tettem?

Figyelt kérdés
Nálunk volt tegnap a feleségem családja és itt volt az öccse is akivel kezdettől fogva utáljuk egymást. Mindig direkt felhúz a hülyeségeivel meg az okoskodásával, nem beszélve arról, hogy a magánéletünkbe is bele szól. Vitatkoztunk és elszakadt a cérna. Én meglöktem, ő megütött és szépen összeverekedtünk. Ezt mind a két fiam látta (2 és 4 évesek) amit már csak utólag vettem észre. Kicsit megijedtek és nem tudják, hogy most mi történt meg azt vettem észre, hogy kicsit tartanak tőlem vagy nem is tudtam. Máshogy viselkednek azóta. Mondtam nekik, hogy nem rájuk haragszom és hogy ők nem csináltak semmit csak az mondott csúnya dolgokat de nincs semmi baj. Azt hiszem nem hatottam meg őket. Azt még hozzátenném, hogy a nagyobbik fiammal az oviban voltak problémák (verekedés) ezért nem tehetett neki jót, hogy most ezt látta. Régebben sose látott tőlünk ilyet. Tudom, hogy helytelenül cselekedtem és nem megoldás az erőszak. Hogyan beszéljem ezt meg velük?

2013. szept. 16. 18:05
 1/4 anonim válasza:
Ulj le veluk beszelni es reszletesen magyarazd el nekik h rosszat cselekedtel es az ilyet nem szabad,meg persze lassan kerulj hozzajuk kozelebb h tudjak h nincs mitol feljenek es h nem bantod oket. de vegulis gyerekeknel ez normalis reakcio, egy ido utan elfelejtik viszont mivel te vagy az ugymond egyik peldakep probalj ugy viselkedni h tobb ilyet ne lassanak mert az ilyenek karosithatjak a szemelyiseget.
2013. szept. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
részletes és hosszas magyarázatnál fölöslegesebb nincs 6 év alatt(főleg a két évesnek) Ezt mondanám, mikor együtt a család, rövidem: Tegnap megharagudtam Lacira, mert rosszat mondott, és megütöttem. Hibáztam, nem szabad ilyet tenni. Megbántam és bocsánatot kérek tőle -(és ezt tedd is meg)A szöveg rövid, de igaz legyen.
2013. szept. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A masodik nagyon jol mondja, ez a helyes megoldás.
2013. szept. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 DeAnn ***** válasza:
ilyen kicsi gyerekeknek tényleg felesleges a magyarázat, valószínűleg nem is értenék, amit mondasz. biztosan félnek tőled, mert látták "mire vagy képes" szerintem is el fogják felejteni idővel, de addig is próbálj meg minél több időt tölteni velük, legyél gyerek, az esti fürdésnél, ha tudsz legyél ott, játssz velük, altasd el őket, mesélj nekik. olyasmi meséket keress, amiben hasonló a történet, mint amit leírtál, tedd tanúságossá! akár ki is találhatsz egyet :)
2013. szept. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!