Talán ezért ilyen anya?

Figyelt kérdés

Soha nem enged sehová, suli után is 10 percem van hogy hazaérjek, ami röhejes, mivel minimum 15 perc, mert gyalog járok, és mivel dolgozik ezért munkatársát küldi nálunk, hogy ellenőrizze, hogy hazaértem-e már. Futva járok haza, hogy ne kapjak ki. Itthol kitakaritok, szinte mindíg egymagam, etetem a háziállatokaz, mosok, főzök, mindezt tanulás mellett. Felhoztam, hogy egyik barátnőm lejönne, és elkezdett velem ordibálni, hogy ide bizony nem jöhet hozzám senki, mert egyből kidobja és én se merjem kitenni a lábam a házból. Nemrég megtudtam, hogy mama nagyon szigorúan fogta anyát, nem engedte ő sem sehova,ezért nem is voltak barátai. Megfordordult a fejembe, hogy talán ezért nem enged egy kis szabadságot, mert ,,irigyli" hogy én mehetnék és vannak barátaim. Kérlek adjatok pár tanácsot, ez így már nem mehet tovább.

16L


2013. szept. 19. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Vannak anyák akik nem tudják elengedni a gyereküket, mert féltik stb.

A Te esetedbe nem tudom mi lehet anyud baja, de hogy valami nincs rendben az biztos. Ha tényleg minden úgy van, ahogy írod, akkor cselédnek használ. Ez alapján gondolom azért nem akarja hogy eljárj otthonról, mert akkor az ő kis kiszolgált kényelmes élete véget ér. Neki is meg kéne fognia a fakanalat meg a partfist. Szerintem állj a sarkadra, mert rabszolgája maradsz egész életedre. Ez nem azt jelenti, hogy folyton menni kell, és nem kell otthon csinálni semmit.

A saját dolgaidat rendbe teszed, a többit meg letojod. Kaját nem főzöl, eszel hideget.

Sok sikert. Biztos lesz belőle konfliktusotok, de jobb előbb mint akikor amikor már teljesen megutálod.

2013. szept. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Igen, valószínű azért ilyen. Neked arra kell nagyon figyelned: te ne legyél majd ilyen. Mert sajnos az ember, ha nem elégé figyel, belecsúszik egy idő után a szülei hibájába: és megy a hibás kör, mókuskerékként. Tehát Te ne. Amint megteheted (sajnos még 2 év minimum) el kell költöznöd..
2013. szept. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Nézd Kérdező, amíg tűrsz és megfelelni igyekszel, addig ez pont így fog tovább menni... bizony, meg kell tanulnod "nem"-et is mondani, annak tudatában, hogy ez az első időkben lehet, hogy rosszabb lesz mint a tűrés és megfelelés... a szabadságot nem szokták ingyé adni, azt ki kell harcolni mindenkinek saját magának.

Apukád?

Emlékszem, én anno egy hasonló (bár messze nem ilyen durva) vitában egyszerűen ultimátumot adtam, hogy bemegyek a gyámügyre, és kérem a gyermekotthoni elhelyezésem, mert még ott is nagyobb a szabadság... akkor hevenyen kitört a hisztéria tőle (melyik szülő szereti, ha a gyereke ultimátumot ad neki), de a következő hónapokban sokkal inkább nyugtom lett...

2013. szept. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)

apukám és édesanyám között megromlott a kapcsolat és apa most jelenleg munka miatt van távol, kéthetente egyszerjön haza:) de tervezgeti a költözést és már a válópert is beadta, és beszélgettünk, azt mondta, hogy nem hagy itt engem, kérni fogja a bíróságot, hogy nála helyezzenek el:) az a baj, hogy már nem értem anyát, 4en vagyunk testvérek, és csak velem viselkedik így. A két húgomat és az öcsémet mindíg babuzsgatja, szeretgeti, normál hangnemben szól hozzájuk még akkor is ha elszúrnak valamit, amit persze mindíg az én nyakamba varr és rajtam tölti ki a dühét. A másik meg tesóimhoz jöhetnek bárkik, nem zavarja, sőőőt...és apa mindennéljobban hiányzik, rettenetesen szeretethiányos vagyok, és kevés, hogy kéthetente egyszer láthatom, pedig tudom, hogy ez egy átmeneti helyzet. Alig várom, hogy végre elmehessek apával.

2013. szept. 19. 12:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
le tudnád írni őszintén hogyan viselkedtél anyáddal az elmúlt időben? Például hogyan beszélsz vele meg ilyesmi. Nem hiszem, hogy ok nélkül ilyen retorziók lettek hirtelen, miközben a többi testvérednél ezt nem tapasztalod.
2013. szept. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kicsi korom óta ez megy, mindíg tisztelettudóan viselkedtem vele, ezt a környezetemben élők is tudják tanusítani, mindíg is tudtam mi a kötellességem, megcsináltam mindent, soha nem beszéltem vissza, egyetlen egy alkalom sem volt, hogy ne végeztem volna el a házimunkát, tanulmányi átlagom 4,6-4,8 volt mindíg is és most is arra törekszem, hogy maximumot kihozzam magamból. Megkaptam már tőle azt is, hogy bár csak ne születtem volna meg, ő nem is akart csak apa erősködött, hogy ne vetessen el, úgy hogy ez is állhat a problémák hátterében.
2013. szept. 19. 12:52
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
Neharagudj,de én mint anya,igaz csak 2 gyerekes nem tudom elképzelni azt,hogy az egyik gyerekemet szeretem,imádom mindent megadok neki a másikkal meg úgy viselkedjek,mint te állítasz.Főleg ha igazak amiket állítasz magadról.Bár ha igaz akkor szerintem veled van valami baj,mert én még sose láttam,hallottam olyan tiniről aki mindent megcsinál otthon.Nekem ez a mosok,főzök,takarítok,állatokat etetek túl sok.Elhiszem,hogy segítesz,de ennyit kizárt!Szerintem próbálj meg úgy viselkedni,mint egy normális tini lány,lázadozz egy kicsit.
2013. szept. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!