Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg szó nélkül meg kellene...

Tényleg szó nélkül meg kellene tennem mindent nekik?

Figyelt kérdés

21 éves egyetemista vagyok, nemsokára végzek. Utána külföldre szeretnék menni, egyrészt az anyagiak miatt, másrészt pedig minél messzebb szeretnék menni a családomtól, ahogy a párom (26) is az övétől. Sosem hagytak nekünk nyugtot, be akarják osztani a keresetünk, beleszólnak a kapcsolatunkba, az életünkbe, mindenbe (anyám pl legutóbb rá akart szedni, hogy lépjek be a párom külföldi bankszámlájára és nézzem meg, mennyi spórolt pénze van). De nem is ez a fő témája a kérdésemnek.

Szóval a szüleimnél élek, a barátom is napi szinten nálunk van, de mivel vendéglátásban dolgozik, igazából a heti 4-5 zuhanyzáson kívül semmi költsége nincs rá anyáméknak, viszont a párom a szabadideje jó részében nekik ugrál, amellett, hogy napi 11 órát elvesz a munkája. Faszedés, festés, gyümölcsszedés, betonozás... valamit mindig kitalálnak. Én most gyakorlatra járok minden nap, egy fillért nem kapok, így a párom a külföldi fizetéséből veszi nekem a ruhát, ételt (kétszeresen speciális diétát kell tartanom, ami nagyon drága), mindent, ami kell nekem, mert anyám egy forintot sem ad már kb 1 éve. Kb 50 ezer Ft-ja a páromnak simán elmegy rám havonta + a szórakozás. Hozzátenném, a szüleim elég jómódúak, simán eltarthatnának még engem így, hogy a gyakszi mellett nem tudok dolgozni máshol. A húgomnak 18 évesen persze veszik a Tom Tailor meg Retro cuccokat, de nekem egy zsemlét nem vennének. Azt mondják, ha a párom ilyen jól keres, fizesse ő. De szerintem ez nem igazságos, ráadásul nagyon nem tudunk így eleget megtakarítani, hogy elmehessünk innen.

Mindemellett folyamatosan dolgoznunk kell itthon, a ház 3/4-ét én tartom rendben, a hétvégéim ezzel mennek el, és így, hogy nyár van, kb hetente más és más munkákat találnak ki. A párom fél 6-kor kel, hazaér 5-kor, utána még gyümölcsszedés már 2 hete folyamatosan, aztán még vacsora sincs itthon, úgyhogy még este 8-9-kor nekem főzni/sütni kell, hogy valami normálisat is együnk. A barátainkkal nincs időnk találkozni, minden este hulla fáradtan esünk ágyba, mert egy vállalkozáson dolgozunk, így heti 3-4 nap erre megy el, a többit anyám beosztja szépen nekünk. Most, a sokadik gyümölcsszedés alkalmával (mikor bunkón odavágták nekem, hogy mehetek megint gyümölcsöt szedni), megmondtam, hogy nem megyek, mert rengeteg más dolgom van. Erre kiakadtak és megfenyegettek, hogy akkor el lehet innen húzni. Ezt kb minden héten 3x elmondják. Kitartottnak néznek minket, pedig a költségek 80-90%-át magunknak fizetjük és rengeteget segítünk. Mégis folyamatosan megaláznak. megérdemlik egyáltalán, hogy ilyen feltételek mellett még segítsünk nekik? A húgomnak semmit nem kell csinálnia, ki van szolgálva teljesen. Mit gondoltok a fent leírtakról?

Egyébként eddig még azért nem léptünk le, mert nyelvet tanulok, mert ahova menni szeretnénk, annak az országnak eddig egyikünk sem tanulta a nyelvét, én 1 éve álltam neki itthon.


2013. szept. 20. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha így is-úgy is a párodnak kell pénzelnie téged, akkor sokkal jobban járnátok, ha inkább diákokkal költöznél össze: nem olyan nagy kiadás, mint saját albi, de megszabadulsz a szülőktől. Ha nem laksz otthon, akkor nyilván az otthoni munkákra se tudnak befogni. Vegyél ki egy szobát valahol, előre tisztázd, hogy a párod időnként megy hozzád, olyankor kicsit többet adja rezsibe, és kész. Más megoldás nincs. Te csak cseléd vagy otthon, és még el se tartanak...Minek kell ez neked?
2013. szept. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Apám egyébként többek között vállalkozó, múltkor a hatóságok megfenyegették, hogy ha nem teszi rendbe a vállalkozását, komoly büntetésre számíthat, erre engem és a páromat akar bevonni az egészbe, hogy dolgozzunk neki ott is esténként, különben azt mondta, többet oda be nem tesszük a lábunkat! Milyen szépen kért meg, nemde?!
2013. szept. 20. 12:09
 3/11 A kérdező kommentje:
Szívesen elvégezném a munkát, ha az anyagi gondokat levennék a vállamról, legalább a diétás élelmiszereket megvehetnék. Nem az a baj, hogy nem akarok segíteni otthon, hanem az, hogy ez már kihasználás szerintem és ráadásul minél többet ugrálunk, annál inkább semmibe vesznek. Múlt héten pl a párom vett nekem egy őszi cipőt 10 ezer Ft-ért, anyám ma megkérdezte,hogy melyikünk fizette, erre mikor elmondtam, hogy a párom, elkezdi: "heh, akkor nem fizetem ki az árát". Sosem fizette ki, kb 3 éve nem vett nekem ruhát-cipőt, az ösztöndíjaimból vettem ezeket. taláb évi 2x, ha a húgommal megyünk vásárolni, kifizeti nekem is a 10-20 eurónyi cuccaimat, de ha a párom is velünk van, elvárja, hogy ő fizessen nekem.
2013. szept. 20. 12:12
 4/11 A kérdező kommentje:
Ráadásul van egy macskám, miatta nem akarok ilyen egyetemistáknak való albérletbe menni. Ő az egyetlen, akit tiszta szívből szeretek a családban, bár mindenki bántja őt, de én szeretném megvédeni, imádnivaló kisállat. Csak akkor akartam elmenni innen -macskástól- mikor végre külföldre költözünk.
2013. szept. 20. 12:15
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is jobb megoldás lenne az albi, a cicát is vihetnéd magaddal, a macskák hamar alkalmazkodnak, és olyan lakótársakkal, akik szeretnék, arany élete lenne :)

Vagy költözz átmenetileg a párodhoz, aztán irány külföld.

2013. szept. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Menekülj, amíg még lehet. :) De én a párod helyében egészen egyszerűen megmondanám hogy lószart nem csinálok nekik. Ha másnak melózok, fizessenek érte. Az hogy a gyereküket támogatják szülői kötelességük. Szóval ennyi az én véleményem. Ne csináljatok semmit, és szarjátok le őket. Aztán amint tudtok pattanjatok meg. Ha olyan jól keres a párod, akkor egyébként biztosan át tudtok költözni egy panelba.
2013. szept. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Hát, a macskád miatt el kell ám viselni sok mindent! Akkor miért panaszkodsz?
2013. szept. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Gyerekkoromban odébbköltöztünk kb 1 km-t a családdal egy másik házba, akkor is volt egy cicám, vittük magunkkal, de a cica depressziós lett és 1 hónapon belül elszökött, azóta sem lett meg. Ezért nem merem a mostanit elvinni (mikor orvoshoz vittem legutóbb, széttörte a műanyag hordozóját, annyira bevadult, hogy elvittük).
2013. szept. 20. 12:26
 9/11 anonim ***** válasza:

ezek bunkók.

velem lehet bunkó az aki megfizeti.

a jelek szerint itt nem "fizetnek" eleget, csak vegetáció folyik.

ha van bármi más megoldás arra hogy tartalékot képezetek az egy évvel késöbbi lelépéshez, akkor azt kell választani.

2013. szept. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy egymásik macska nehezen viselte a költözést, még nem biztos, hogy ez is depis lesz. Egyébként nem értelek, mert azt írtad, külföldre akarod magaddal vinni, ott talán nem lesz depis a macska? Ugyan már, egy idő után hozzászokok az új helyzethez, talán kicsivel több törődés kell neki és kész.

Ha szar az életed, akkor változtass rajta, és ha valóba akarnál változtatni, akkor nem lennének sem kifogások, sem "akadályok". Mindenre van megoldás, ha valaki tényleg akarja. Aki meg nem, az ne is keseregjen...

2013. szept. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!