Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3 gyerekkel elviselnél mindent...

3 gyerekkel elviselnél mindent, csak hogy ne kerüljetek ki az utcára? Szerintetek meddig lehet így élni? Meddig lehet bírni? Vagy van más kiút segítség nélkül is? Kérem aki tudja a választ, az írjon. Nagyon tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, 3 kisgyermek anyukája.

10 éve vagyok a párommal élettársi kapcsolatban. Jelenleg Gyeden az 1 éves kislányommal. Nem mondom, hogy én tökéletes vagyok, mert ez nem igaz és azt se hogy csak a másik a hibás. Azt viszont bizton állíthatom, hogy családcentrikus vagyok és mindent a családomért teszek,mint minden normális ember. A baj az hogy az utobbi években boldogtalanok lettünk együtt. Párom nem szeret, nem támogat semmiben. Ugyan dolgozik,de van hogy eltelik 2 hónap is,mire ad haza pénzt. Míg az én összes pénzem viszi a bank a lakás + személyi hitel miatt, addig mi azt se tudjuk ő éppen mikor mennyit keres! Nem hajlandó elmondani sem. Nekünk éppen csak vajaskennyére meg teára futja hónapok óta, de ez is csak azért van,mert nem adom fel összes rezsinket, hogy legalább ezt tudjunk enni :(:(:( Szerencsére a gyerekek esznek a suliban minden nap főtt ételt, de én már nagyon elvagyok keseredve. Nem erről volt szó. Neki tartozása van, így csak az én nevemre került a lakás, de nem azért mert ezt így akartam,hanem ő akarta így a tartozása miatt. Hiába ajánlom fel neki, hogy vegye át tőlem a fele hitelt, s fizesse a felét, nem akarja. Nem hajlandó jóformán semmire. Nem járunk sehova, nem mozdul ki velünk az utcára, nem vigyáz a kislányomra, míg én elmennék orvoshoz stb. Nem ilyen ember volt és hiába kérdezem van-e valakije, tagadja.Tudom, hogy ki kéne lépnem ebből a kapcsolatból,de nekem nincs segítő testvérem, nincsenek segítő szüleim. Senkim sincs akihez mehetnénk. Egyedül pedig nem tudom kifizetni a hiteleket és mellette megélni a 3 gyerekkel. Mit tegyek? Meddig türjek? Már a nyugtató se segít rajtam. Hogyan lehet ebből kimászni?

Ha nem lennének a gyerekeim felvenném pár db ruhámat és elmennék akárhová, csak már nyugalmam és békém legyen. De nem tehetem meg. Ti mit csináltatok ilyen helyzetben?


2009. nov. 16. 15:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Én csak arra vagyok kiváncs: minek szültél neki egy harmadik gyereket? Nem hiszem hogy egy éve romlott meg a kapcsolatotok... Akkor pedig te is eléggé hibás vagy. És elmenni jobb mint itt maradni és éhen halni és végignénzi a gyerekeidnek hogy gyógyszerfüggő leszel...
2009. nov. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Családsegítő központoknál esetleg kapnál valamit.
2009. nov. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

és hova menjen egyedül minden segítség nélkül? 3 gyerekkel?

azt nem lehet valahogy megoldani, hogy ő menjen el, és Ti maradtok a gyerekekkel? mert ahogy olvastam a Te neveden van a lakás, meg a hitelt is Te fizeted! Biztos nem tetszene neki az ötlet, de ez a Te lakásod! Nehogy már, fizeted itt a lakást és még ti mentek el...

2009. nov. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem voltam ilyen helyzetben, de kérdésem és javaslatom lenne. Előszöris, nagyon jó, hogy a neveden van a lakás, lehet hogy akkor sem adni pénzt a hiteltörlesztésre, ha neki is része lenne benne. Ez egy jó alap. Kérdés, hogy mekkora érték a lakás és mekkora a hitel. A bankban mindenképp meg lehet érdeklődni, hogy csökkentheted-e a havi törlesztőt szerződésmódosítással, pl futamidő meghosszabbítása (tudom, hogy ez nem túl fényes kilátás, de a mostaninál talán jobb, és sajnos valószínűleg egyszeri díja is van, de akkor is egy lehetőség). Másodszor meg lehet próbálni eladni a lakást, ebből visszafizetni a hitelt és venni egy kisebb lakást (még ha kell is hozzá másik hitel, akkor is már úgy kötheted meg a szerződést, hogy kisebb havi teher legyen). A kedves párodat pedig, szépen el kell küldeni! Nagyon remélem hogy zokszó nélkül elmegy. A leírásod alapján most sem támaszkodhatsz rá semmiben, olyan mintha ott sem lenne, csak még rá is főznöd kell, meg gondoskodni róla. Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagytok, főleg egy egy éves picivel. Írd meg, ha döntöttél!
2009. nov. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
15:54-es vagyok, most látom hogy írtad hogy egyedül nem tudod fizetni a hitelt meg mellette meg kell élni... nincsenek ilyen helyzetre segélyek? Egyedülálló anyának három gyermekkel csak jár valami!
2009. nov. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%

Én is csak azt tudom kérdezni amit az első: 30 éves vagy 3 kisgyerekkel, akkor mint a 3 gyerek őtőle van, mert ha valamelyiket is 20 év alatt szülted volna (mert 10 éve vagytok együtt) akkor az már nem kisgyerek. De miért szültél neki ha ilyen rossz a helyzet?

És elképzelni sem tudom hogy együtt élek a párommal aki dolgozik ugyan de nem ad haza pénzt....

Én a következőt csinálnám: abbahagynám a hitel fizetését, árverezzék el a fejetek fölül a házat, ha marad pénz akkor az a tiéd mert a te neveden van a ház, és köss eltartási szerződést egy idős párral, és költözz oda. Jobb ötletem nincs...

2009. nov. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ennél még az is jobb lenne, ha szakítanál vele, hiszen úgysem segít neked semmiben. Egyedülálló szülőként több családi pótlék jár, kérhetsz segélyt a polgármesteri hivatalban. Biztosan adnak egyedülállő szülőnek, három gyerekkel. Akár havi rendszeres segélyt is utalhatnak, csak pár ezer forint, de az is valami. Aztán a párod gyerektartásra kötelezik, tehát onnét is kapnod kell valamit, egyébként megbüntetik.

Be kell menned a bankba, megkeresned az igazgatót, és elmondod neki, hogy segítségre van szükséged, mert megváltozott az élethelyzeted. Elhagyott a férjed, jelenleg mivel gyeden vagy, nem tudod ezt a törlesztőrészletet fizetni, segítsen megoldást találni. Van hitelvédelmi program is, be szeretnél kerülni. Azt hiszem ez a neve. Van lehetőség csökkenteni a törlesztőrészletet, akkor onnét is maradna meg pénzed. Kérheted a polgármesteri hivatalban az ingyenes gyermekétkeztetést, akkor a picúrok után sem kell az ebédet fizetni, ott is megmarad valami. Meg kell még keresned a helyi családsegítőt, ő is tud tanácsokat adni, még az államtól is kérhetsz ezen indokokra hivatkozva segélyt, ők segítenek ebben. A polgármesteriben tudják hol van családsegítő, és aki a munkatársa. Minden követ mozgass meg, ennél minden jobb lehet. Van még egy lehetőség, ingyenes jogi tanácsadás, akár a neten, akár a családsegítőn keresztül. Az ügyvéd megmondja merre indulj, hogy ettől az embertől megszabadulj. Így nem lehet élni, inkább egyedül, de boldogan!!!Sok sikert!

2009. nov. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lakás kizárólag a te neveden van, akkor kirakhatod, nem neked kell menned három gyerekkel. A lakás a tiéd.

Egyébiránt fentebb már leírták: menj bíróságra, követelje gyerektartást! A polgármesteri hivatalban kérhetsz átmeneti szociális segélyt, gyermekvédelmi segélyt (ezt kötelességük megadni, mivel egyedülálló anyaként három gyereket nevelni annyit jelent, hogy a gyerekek többszörösen hátrányos helyzetűnek számítanak), lakásfenntartási támogatást (ezt akkor adhatják - nem kötelező -, ha az egy főre jutó jövedelem a családban nem éri el a minimálbér felét. Nálatok teljesen nyilvánvalóan nem éri el.). Emeltesd meg a családi pótlékot, egyedüláló szülőnek több jár gyerekenként.

Lesz itt pénz, csak ügyesnek kell lenni... Ettől az élősködőtől meg, akinek csak a lakásod kell, szabadulj meg mindenképp!

2009. nov. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki tanácsát!

Nos, akkor mondom. Volt elötte is gond kettőnk között, DE ilyeneket azért nem csinált, mint amit fentebb leírtam. azért nem volt ennyire durva a helyzet egészen addig amíg nem született meg a 3. baba.

Lakás törlesztésének csökkentésére nincs mód,mert a fészekrakó program keretében vettem fel a hitelt, ezzel utasítanak el az OTP-be sajnos.Váltani bankot nem tudok,mert mivel Gyed-en vagyok, nem veszik jövedelemnek!

Segélyt kértem, kaptam 5000 Ft-ot a 3 gyerekre és magamra. Több mint a semmi,de nekünk sajna az éhenhaláshoz is kevés. Kiköltözni nem akar,ha bíróságra megyek,akkor kitekeri a nyakamat. Kerek perec megmondta.Az a helyzet, hogy félek tőle, mi van ha éjjel meg is teszi..........rettegésben vagyok, ezért kell a nyugtató és naponta 20-szor van hasmenésem az idegtől. Anyaotthonban voltam már, írjak nekik kérvényt, de csak lehet hogy 1-2 év mulva mehetnénk be,mert annyira tele vannak. Ja és akkor is csak 1 évig lehetünk bennt.

Az árverezéssel az a baj, hogy az egész lakás hitelből van, és most jár le csak a kamatom! Tehát a tőke törlesztését csak jöbő nyáron kezdem meg. Ha elárverezik, akkor áron alul megy el, és rajtam marad ugyanugy 2-3-4 millió hitel. Most őszintén, mit csinálok én 3 gyerekkel majd 1 fizetésből, ami 60.000. ft albérletben,hogyha mellé még a bank felé is lessz ennyi tartozásom?????? Albérlet minimum 35-40.000+ a rezsi is kb 50.000 havonta. és akkor miből fizetem a hitelt, no meg a kaja????? Miből??? Most se hivatalosan dolgozik! Így nem tudnak vonni tőle gyerek tartást se. Az egy dolog hogy gyűlik, de nekünk napi megélhetési gondjaink lennének, erre kell megoldás. Csak nem találom meg egyedül.

2009. nov. 16. 19:16
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom vallásos vagy-e? Amúgy ha nem , akkor is megpróbálhatsz segítséget kérni a római katolikus egyháztól. Tudom furán hangzik, de nekem elég jó tapasztalatom van-e téren. Ha véletlenül debreceni vagy környéki vagy,akkor tudok segíteni étellel.

A plébániától pedig nem fognak üres kézzel elkergetni.

Próbáld meg. Mifelénk állást is adtak már nem egy családnak, stb...

2009. nov. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!