Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy rendmáni...

Mit lehet kezdeni egy rendmániás, maximalista, emberrel?

Figyelt kérdés

Úgy kell visszafognom magam, hogy ne szóljak vissza, mert úgy feltud húzni.

Azért teszem, mert tudom, hogy úgysem lehet igazam, és a veszekedéshez már nincs kedvem, amikor kígyót békát a fejemhez vág végül...úgyis tudom, hogy ez a vége.


Két centivel arrébb van valami a mosogatóba rakva - cacog, morog, sóhajtozik.

És egész nap bármiféle apróságért ezt csinálja.

Tényleg olyan apróságokról van szó, hogy nem is értem, erre valaki, hogy tudja magát felhúzni, vagy mért foglalkozik ezzel. És ebből elefántokat tud csinálni.

Tényleg rendmániás, és ez nagyon idegesítő, hogy sose lehet neki megfelelni.

Ez egy nap még oké is lenne, ezt hallgatni, mert mondjuk rossz napja van. Csak neki mindig rossz napja van...és már kicsit unom.

Elköltözni még nem tudok, de tervezem.

Viszont addig valahogy ki kéne bírni ezt. (ami csak egy dolog a többi közül).

Tudom, ő már nem fog változni, többek közt azért se, mert nagyon gyenge az önreflexiója, és egyszerűen veszekedős temperamentuma van, többek közt iszonyatosan türelmetlen, és okoskodó.

Már nagyon nehezen viselem, a napi hangulatomat is képes tönkre tenni.


2013. szept. 23. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Messzire elkerülni.
2013. szept. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Az ilyen ember nem érzi jól magát a bőrében, utálja az egész világot, mindent és mindenkit, de legfőképpen saját magát. Én a helyedben igen is megmondanám neki, hogy ide figyelj öreg, tisztelem és elfogadom a véleményed, de én akkor is így teszem a tányért a szekrénybe, és ha nem tetszik, akkor legközelebb csináld meg te. Ezen kívül nem érdekelnek a sértegetéseid, nem vagyok hajlandó hallgatni, szálljál magadba és majd beszélünk, ha lehiggadtál. Tudom, mondani egyszerű, de hidd el, elég csak egyszer erőt venni magadon. Ne hagyd, hogy veszekedésig fajuljon. Igen is mondd meg neki a véleményed, ha meg sértegetni vagy veszekedni próbál állj fel és egyszerűen hagyd ott.
2013. szept. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az enyém pont az ellenkezője. Nem érdekli senki és semmi saját magán kívül. Pszichiátriai gyógyszereket is szedtem miatta, de köszi, ez ne az én utam. Megváltozni nem fog. Sajnos az ember, még ha ragaszkodik is a másikhoz idővel be kell látni, hogy ez nem mehet így egy életen át.
2013. szept. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti.

Már rengetegszer produkáltam birka türelmet, és nem kell félteni, hogy kiállok magamért, olyan higgadtan ami szerintem már vetekedik egy fakír békéjével.

De én ennél türelmesebb, visszafogottabb nem tudok lenni.

Én is emberből vagyok, és konkrétan azt várná el tőlem, hogy mivel ő a szülő, én nem lehetek se dühös, se mérges rá, mert azt úgy éli meg, hogy én nem tisztelem őt, vagy valami tekintély elvesztésnek éli meg.

Pontosan tisztában vagyok vele, hogy milyen önértékelési problémái vannak, és hogy van az élettel, én meg is értem.

De ettől nekem még nem lesz jobb.

Néha az is megfordult a fejemben, amit szégyellek, hogy talán van valami ideg gyengülése, vagy betegség, mert nem tartom normálisnak amit felém produkál, már lassan félek tőle.

És az érdekes az, hogy kifele az emberek felé, nem ez jön le. Mármint akkor kedves, bájos, meg aranyos...és más gyerekeivel például annyira mézes mázos, hogy persze, hogy nem gondolná senki otthon mit vág le. Így 1-2 ember van, aki elhiszi azt amit mondok...ez is nagyon bánt.

Úgyhogy igyekszem minél előbb távol menni, csak nagyon nehéz összehozni, mert nincs sok pénzem, és nem akarok abba a malomkerékbe esni, hogy nem tudok kijönni belőle, mert spórolásra nem marad...

2013. szept. 23. 12:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Elárulnád, hogy kiröl is van szo? Milyen kapcsolatban állsz vele?
2013. szept. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Édesanyámról van szó.
2013. szept. 23. 14:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy hány éves vagy, dolgozol-e, de - pontozzatok le nyugodtan - ha annyira el akarnál költözni, akkor már rég elköltöztél volna. Ha még nem dolgozol és tanulsz, akkor ott a kollégium. Ha meg dolgozol, akkor menj albérletbe, ha arra nem futja, akkor keress bérlőtársat. De ha végképp olyan kevés a fizetésed, akkor valahogy nagy nehezen kuporgass össze 20.000 forintot egy repülőjegyre és irány ki Németo. vagy Anglia bébiszitternek. Ott adnak szállást, sőt befizetnek nyelvsuliba és még valamennyi fizetést is adnak. Kezdetnek nem rossz.
2013. szept. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem fogok pont most elmenni, mikor végre olyan munkahelyet sikerült találnom, ahol jól érezem magam minden tekintetben, és azt is csinálom amit szeretek.

Ha pedig minden jól megy, akkor év elején sikerül elköltöznöm.

Igazából arra voltam kíváncsi, hogy ezt lehet-e még valahogy kezelni.

Ez az " ha akartad volna, megoldottad volna című" mondathoz pedig nem fűznék hozzá semmit. Évek óta tervezem, egészségügyi okok miatt sokkal nehezebben tudtam

összehozni a tanulmányaimat, és bármi mást egyáltalán az életben,és hiába határoztam el izomból, hogy ezt meg amazt akarok, közbe szólt ez meg amaz. De ez lényegtelen is.

Köszönöm a válaszokat.

2013. szept. 23. 15:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Jo regi kerdes. De ivancsi lettem volna mik s azok a maximumok? Mert a mosogatoban valami arrebb van az lehet tenyleg tulzas, de ha fekalias maradt utanad a budi vagy az edenyeket keptelen voltal a helyukre visszarakni, hajad mindig a zhanytalcan maradt es a cuccaid folyton szanaszejjel, akkor mar nem anyd maxialista, hanem te vagy trehany...voltal :-) es joggal is kiakadhatott. Viszont nem irtal mas peldat ezert ez soha nem derul ki. Ha megis olvasod ird meg azota elkoltoztel-e?
2017. aug. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!