Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Maximalista és zsarnokoskodó...

Maximalista és zsarnokoskodó szülővel hogy lehet együtt élni?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, de még nem érzem magam eléggé érettnek ahhoz, hogy elköltözzek itthonról. Természetesen amyagi hátterem is kevés még ehhez. Tovàbbtanulok, de ugyanabban a városban, ahol jelenleg is lakok. Ez azt jelenti, hogy a szüleimmel kell még egy darabig éljek. Apukám egy tipikus maximalista, az egész gyerekkoromat áthatotta, azaz érzés, hogy soha semmi sem jó amit csinálok, vagy hogy ez nem elég, ennél még több kell. Emellett még rengeteg érzelmi zsarolást is átéltem, ha más volt a véleményem mint nekik akkor azt kaptam, hogy "vajon hol rontottuk el a nevelésed?". A szüleim a régmúlt rabjai, nem engedik, hogy együtt aludjak a baràtommal akivel lassan 3éve együtt vagyok. Pedig bíznak benne, és sueretil is. De nem illik együtt aludni házasság előtt. Szerintük. Én még nem érzem magam házasságra alkalmasnak, temészetesen majd egyszer az egyetem utàn, de előtte még a tanulásra szeretnék koncentrálni. A szüleim szeretnek zsarnokoskodni, megmondtàk, amîg a házukban élek, azt teszem amit ők mondanak. A koleszt vagy albérletet pénzkidobásnak gondoljàk. Ami mondjuk igaz is, de így már megőrülök.18 évesen nem gondolom magam nagylànymak, csak egy kis szabadságot kérek. Olyan nagy baj ez? A szép szó nem segít. Próbálom elmondani nekik mit érzek, hogy gondolom a övetkező pár évet, mi a célom, de a következőket kapom: ha ennyire utálsz itt lakni akkor költözz el, de segíteni nem fogunk, mi úgy neveltünl, hogy szeresd a családodat stb.. Szóval mit tehetnék? Mi a legjobb megoldás?
2013. jún. 16. 09:31
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*szeretik
2013. jún. 16. 09:33
 2/17 anonim ***** válasza:

En meghallgatnam a szuleid verziojat is.

Egyebkent gondolom a szexet megoldottatok mar ottalvas nelkul is, nem?

2013. jún. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Meghallgattam a verziójukat nem is egyszer.. Megoldottuk a szexet, de én nem a szex miatt szeretnék együtt aludni vele. Ott akarok lenni amikor felébredek és őt pillantom meg először vagy ölelkezve elaludni és ösdzebújva felkelni ilyenek..
2013. jún. 16. 09:51
 4/17 dickharta ***** válasza:

tűrnöd kell még pár évig! ha már 18 at kibírtál.

amúgy meg,ha mégis elköltöznél, úgyis segítenének anyagilag! nem hagynák,hogy nélkülözz.. azzal csak riogatnak.

2013. jún. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Megertelek, de ha ok ezt nem engedik, akkor meg egy kicsit varnod kell, pont annyit, amig osszekoltoztok. A szuloknek megvan a maga vilagnezete, es nevelesi elve.

Megjegyzem, en sem szeretnem, hogy a 18 eves lanyom egyutt aludjon a baratjaval, eljon annak az ideje is majd. Ha mindent ki akarsz probalni, mi ujdonsag marad az egyutteles idejere?

Az erzelmi zsarolassal meg a maximalizmussal nem tudok mit kezdeni, probalj meg mielobb sajat labra allni.

Ok, hogy te meghallgattad a szuleid verziojat, mi azonban nem ismerjuk.

2013. jún. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Aludjatok egyutt egy vasarnap delutan.
2013. jún. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nehéz úgy véleményt mondani, hogy nem ismeritek a másik fél történetét. Nem azzal van gondom hogy nem engednek egyutt aludni, eddig is kibirtuk ezutan is kifogjuk. En csak tanácdot kértem, hogy ilyen szülőknél mi használ, mivel még kb 5évig minimum boldogítjuk egymást. Az egyuttalvásos dolov csak példa volt, nem itt kell leragadni. Tanacsokat kérnék, hogy mi a teendő oilyen szülőtípusokkal. Behódoljak, csinàljam amit mondanak, es ne legyek boldog? Vagy álljak ellen és küzdjek, de maradjak boldog?
2013. jún. 16. 10:06
 8/17 anonim ***** válasza:
Nezd, amig a szulokkel elsz, az o keresetukbol van eteled, ruhad, lakhatasod, addig beleszolhatnak. Amint a sajat labadra allsz, akkor mar nem. Ennyi a kulcsa az egesznek. Keress munkat, vegyetek ki ketten egy kis lakast, es maris aludhattok egyutt. Ez miert nem megoldas?
2013. jún. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Van munkàm, gyűjtögetek albérletre, de ebből az összegből ruhát veszek, kajàt stb.. Amióta dolgozok (diákmunka) szüleim szerint megtudom már venni a fontosabb dolgokat, így pl ruhàra nem adnak pénzt és a kajáról is magamnak kell gondoskodjak ,+ idézet apámtól: mivel a lányunk vagy és szeretünk ezért a telefon szàmládat mi fizetjük. Szóval próbàlok gyûjtögetni, de ebből jó sok lejön. Es egyetem mellett dolgozni macerás, nem tudom, hogy tudnék-e dolgozni mellette, attól függ hogy megy a tanulás.
2013. jún. 16. 10:23
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem feltetlenul maceras. En is dolgoztam reszmunkaidoben, es az egyik legerosebb egyetemet vegeztem el negyes feletti atlaggal.

Azt semmikepp nem tanacsolom, hogy allandoan konfrontalodj, ha mindenkepp otthon maradsz. Abbol csak rossz sulhet ki.

2013. jún. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!