Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A férjem veri a gyerekeinket!...

A férjem veri a gyerekeinket! Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést tette fel nekem egy ismerősöm. Szinte mindenki egyetért azzal, hogy a testi fenyítés nem használ a gyerekeknek, sőt! Anyukák vitatják meg fórumokon, hogy mi az ami még "belefér" a testi fenyítésben, ki az, aki egyszer-kétszer már rácsapott a gyerek kezére, fenekére... De mit tegyen az az anyuka, akinek, bár maga ellene van, a férje rendszeresen alkalmazza a testi fenyítést? "Nem önkényesen, nem a saját kedve szerint, de nálunk szigorú szabályok vannak, ha valamelyik fiam négyesnél rosszabb jegyet hoz haza, az már mehet is a férjem dolgozószobájába. Ha egy szabályt tudatosan megszegnek, nincs magyarázkodás, már indulhat is a büntetésér... - mesélte nekem az anyuka. - Én tehetetlen vagyok, eleinte megpróbáltam védeni őket, de olyan kioktatást kaptam a férjemtől, hogy el se tudom mondani. Próbálom rejtegetni a hibáikat, de valami mindig van, és a szívem szakad meg. A nagyobbak megpróbálják méltósággal viselni a fájdalmat, de a legkisebb, még csak hat éves, olyan rettegéssel várja haza az apját, ha vaj van a füle mögött, hogy megszakad a szívem érte. De mit tehetnék? A férjem dolgozik, én otthon vagyok a fiúkkal, a ház az ő nevén van. Látszólag minden rendben van az életünkkel, a barátaink gyakran mondják, hogy rólunk vesznek példát, de nem tudják, milyen árat fizetnek a fiaim a jólneveltségükért!

Ti mit válaszolnátok egy ilyen panaszra?



2013. szept. 25. 10:25
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
93%

azt most nem részletezem az ilyen emberrel mit csinálnék.


szerintem a legjobb megoldás, ha boldog boldogtalannak elmondják, hogy veri a gyerekeket a csávó, had égjen a feje.


mondjuk ha 6 éves gyereket ver, akkor rálehet küldeni a családsegítőket is szerintem. rothadna meg az ilyen.

2013. szept. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
95%

Megkérdezném, hogy a ház csak a férj nevén van, vagy ténylegesen is az ő saját tulajdona = még a házasság előtt szerezte?

Vannak nagyszülők, akikhez lehetne költözni?

Van végzettsége az anyukának, dolgozott valaha?

=

magyarán, kipuhatolni, hogy milyen esélyei vannak, hogy ő kapja meg a gyerekeket egy válás esetén.

Ha nem tudja eltartani őket, hiába válik el a férjétől a bántalmazás miatt, nem biztos hogy megkapja a gyerekeket.


Főleg, ha a férj kívülről tényleg mintaapa, nincs tanú a bántalmazásra, a gyerekek nem mernek esetleg tanúskodni...


Ha én lennék ilyen helyzetben, akkor minden erőmmel azon lennék, hogy kiszabadítsam a gyerekeket ebből a pokolból.

Munkát keresnék, félretenném a pénzt, majd ha megvan, dobbantanék a barom férj mellől.

2013. szept. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
96%
következő verés után látlelet,feljelentés,majd válni,elperelni amije csak van és még láthatást se kapjon.
2013. szept. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 csiborro válasza:
93%
Jól meg kellene verni az ilyet,meg menjen a kocsmába ott verekedjen nem egy gyerekkel..
2013. szept. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
97%

minden lehetőséget felkutatni hogy lehet a gyerekekkel megszabadulni ilyen embertől. Én nem hiszem hogy aki végignézi azt hogy a gyerekét verik tud még "szerelemmel" nézni a férjére.

Menekülni innen! Még hogy példakép mindenkinek, ja a látszat az fontos, ott nem villog azzal h üti vágja a gyerekeit..képmutató sz.rházi. Bocsánat de aki a magánál gyengébbek bántja, az a szememben nem ember.

(igen egy legyintéstől még egy gyereknek sem lett baja, én is kaptam életemben 1-2 pofont de nem 6 évesen , és ma azt mondom megérdemeltem mert igazuk volt az én érdekemben történt, de sosem kellett rettegjek a szüleimtől, lehet h volt kiabálás ha rossz jegyet kaptam, de sosem vertek volna egy négyesért..)

2013. szept. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim válasza:
90%

Attól, hogy a nő nem dolgozik, a férfi a kenyérkereső, a gyereknevelésbe akkor is mind a kettejüknek ugyanannyi a beleszólása! Az anyának nem szabad olyasmit is eltűrnie ami nem tetszik neki, határozottabban kéne fellépnie a férjével szemben! Netán fél tőle, hogy őt is megpofozza, mint a gyerekeit?! Akkor fel is út, le is út.


Az apa meg nemnormális, meggyűlölteti magát a gyerekeivel.

2013. szept. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
94%
elválnék tőle, nem tudnék együtt élni egy ilyen undorító emberrel.
2013. szept. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
44%
Összevissza írtál. Te gyerekeid vagy a szomszédé/ismerősé? Ha a Tieid, miért nem fogod és viszed el egy-egy nagyobb verés után látleletre azt a szerencsétlen gyereket és jelented fel a férjecskédet? Távolságtartási ellene és társai. Ja és aznap beadni a válást? Egy gyereknek még mindig jobb egy "csonka családban" ahol nem éri lelki se tesi bántalmazás. Hidd el Téged (de bármelyik anyát aki ezt hagyja) utálni fogja a gyereke! Tapasztalat. :(
2013. szept. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Amíg az édesanya nekem nem mesélt erről, még maga előtt is titkolta, hogy szerinte valami nem stimmel a családban. Most nem részletezem, hogy mi vezetett odáig, hogy ezt felismerje, de csak mostanában kezdett gondolkodni azon, hogy túlzás, amit a férje elvár a gyerekektől. És tőle. De szerinte a gyerekei ennek ellenére tisztelik az apjukat (hát erről lehet vitatkozni szerintem), mert minden más tekintetben jó példával jár elől: nem iszik, nem kocsmázik, keményen dolgozik a családjáért, kirándulni viszi őket, barkácsol velük, stb, stb. Attól fél, ha a férje elveszítené a tekintélyét, akkor azzal nagyobb sebet okozna a fiainak, mint amit így kapnak. Szerintem, ahogy én látom, ő sose fog elválni és sose fog segítő szervhez fordulni mert az évek alatt felépített kép omolna össze a barátok előtt, a család előtt, a falu előtt... és szerinte ez a gyerekeknek rosszabb lenne, mint a szigorúság, amiben élnek. A nőnek van tanítónői végzettsége, de egy napot se dolgozott a szakmájában, sorban jöttek a gyerekek. Minden tekintetben a férjére van utalva. És a férj szinte úgy kezeli őt, mintha ő is egy nevelni való gyerek lenne, mert nagyon fiatalon vette el feleségül. És egészen mostanáig el is fogadta a férje "felsőbbségét" csak most kezd ébredezni és lázadozni.
2013. szept. 25. 10:58
 10/48 anonim ***** válasza:
69%
A férjet jól seggbe kell rúgni.
2013. szept. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!