Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy ezt ne...

Mit tehetnék, hogy ezt ne fogadják rosszul a szüleim?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat randizgattam egy fiúval, ezt ők tudták is, viszont hamar rájöttem, hogy ebből úgyse lesz szerelem (na meg egyébként se voltam túl az előző kapcsolatomon).

Ők még abban a hitben vannak, hogy azzal a fiúval alakulnak a dolgaim, már-már járunk, de ez nem így van.

És a hétvégén szeretnék elmenni nyaralni az exbarátommal és a szüleivel.

Meg lesznek lepve, azt gondolják, hogy a másik srácot csak áltatom, és hogy hogyan tudok ilyen hamar váltani róla... na meg milyen dolog az, hogy az exbarátom családjával megyek nyaralni.

Ja és hivatalosan nem jöttünk még újra össze, ezt is furcsának tartanák, hogy mégis milyen viselkedés ez, hogy ennek ellenére vele nyaralok.

21L


2013. aug. 15. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Leülsz szüleiddel és szépen elmondod nekik: "Anyu, apu, tudjátok volt ez a srác, akivel jártam, de egy ideje azt érzem, hogy vele nem működik. Sajnos az exbarátomat nem tudtam még elfelejteni, és úgy néz ki, hogy nem is kell! Ugyanis lehetséges, hogy újra együtt leszünk. Hétvégére meghívtak a szüleivel nyaralni, úgy döntöttem elmegyek."
2013. aug. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"hivatalosan nem jöttünk még újra össze" Mi az, hogy hivatalosan? Minimum bejelentett élettársi kapcsolat?
2013. aug. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja nem, ezt a hivatalosant csak úgy értettem, hogy egymás közt se nevezzük még kapcsolatnak újra (de ez mindkettőnknél úgy van, hogy akkor nevezzük így a dolgot, ha már tényleg nagyon komolynak látjuk.) Viszont nagyon szerelmesek vagyunk, ez nem is kérdés, szóval gyakorlatilag olyan, mintha együtt lennénk, csak nem szeretnénk (vagyis inkább én nem szeretném, korainak érzem kicsit) kimondani ezt. Tudom mások ezt már régóta kapcsolatnak neveznék, csak nekem ez a szó tényleg nagyon sokat jelent.
2013. aug. 15. 10:24
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

Huszonegy vagy, basszus.


Nekem olyan furcsa mindig ez itt a GYK-n, hogy tizenhat éves már járhat fiúval, lehet minden, de egy tizenhét évest félnek otthonhagyni egy hétre egyedül (mi van?), és most itt vagy te, a huszonegy éves, aki egyik fiút méri fel a másik után, és gondolkodsz azon hogy jelentsd be őket otthon? Mi van?


Ez a te saját magánügyed, nem? Miért nem mondhatod meg, hogy az előző nem volt komoly, és most emezzel mész nyaralni? Vagy akkor a szüleid könnyűvérűnek néznek, vagy mi? Te én ezt nem is értem... És ha harmincöt leszel, akkor is azon fogsz remegni, mikor hazamész látogatóba, hogy na ezt most hogy adom be otthon...? Jézusom. Három éve felnőtt vagy, szavazati joggal...


Elmondod a döntésedet, az okát, amennyire részletesen csak szeretnéd, aztán elmész nyaralni. Meghallgatod, a szüleid mit mondanak rá, elviseled felnőtt módjára, olyan ember módjára, aki vállalja a tettei következményeit, aztán elmész nyaralni.


Már nem vagy tizenöt, ébresztő!

2013. aug. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!