Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értethetném meg anyukámma...

Hogy értethetném meg anyukámmal és a mamámmal, hogy teljesen megőrjítenek, ha nem változtatnak a viselkedésükön?

Figyelt kérdés
Alapból agorafóbiás és szorongós vagyok (nem merek kimenni az utcára már 2 éve), emiatt szinte mindig otthon vagyok. Mamám és anyukám meg egész nap basztatnak, hogy ha mondjuk épp gépezek, akkor elkezd nyaggatni, hogy miért nem tv-zek vele és megsértődik, ha nem azt csinálom, amit akar. Normálisan nem is nagyon tudok beszélgetni velük, csak annyit kommunikálunk, hogy bejönnek a szobámba és lecsesznek valamiért, legtöbbször teljesen jelentéktelen dolgok miatt, ezért már kb levegőt venni is félek, mert azért is képesek lassan lecseszni. Persze azzal magyarázzák az egészet, hogy ők csak jót akarnak. Namost azért is vagyok ilyen állapotban, mert ők mindig "jót" akartak nekem. És most, hogy itthon vagyok kénytelen tengődni, nemhogy jobban tudnék lenni, összeszedni magam, inkább még jobban kiborítanak. Mit tegyek?
2013. szept. 27. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Orvos! Remélem, jársz pszichológushoz. Szerintem ezt már egyedül nem fogod tudni megoldani. Ha meg jársz, akkor beszéld meg vele. Szerintem anyukádék is a betegséged miatt zavarnak, azért nem tudsz velük olyan lenni, mint normálisan.

Gyógyulj meg, erősödj meg, aztán függetlenség!!!

2013. szept. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Hogy mit tegyél?


Először is tanulj meg tisztességesen beszélni.


"Mamám és anyukám meg egész nap basztatnak"

2013. szept. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

jajj egy haszontalan sznob komment...


1. válaszolónak pedig köszönöm! :)

2013. szept. 27. 20:31
 4/8 A kérdező kommentje:
járok pszichológushoz, illetve most sajna még egy hónapig nem tudok menni hozzá...
2013. szept. 27. 20:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, dolgozol?
2013. szept. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez két dolog.


Te nem mondhatod meg senkinek sem, hogy változtasson a viselkedésén, mert az nem a te dolgod, hanem az övé. Te maximum azt mindhatod meg neki, hogy a viselkedésében mi az, ami idegesít vagy zavar (és közben gondolkodj el azon, hogy miért).


Valamint annyit tehetsz, hogy ilyen viselkedés esetén nem állsz szóba velük, amikor csak lehet elmenekülsz és elkerülöd őket, ha pedig már lehet, akkor elköltözöl.

2013. szept. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező: nem pszichológushoz járj, hanem keress meg egy ifjúsági pszichiátert 25 alatt, 25 felett pedig felnőtt pszichiátert. A pszichológus neked kevés.
2013. szept. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
16 éves korom óta járok pszichiáterhez (most 22 vagyok) és az a tapasztalatom, hogy pont az az édeskevés, amit ők csinálnak, mert egy pszichiáter, ha nem terapeuta, akkor gyakorlatilag csak bogyókat írhat.
2013. szept. 28. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!