Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szomszédaim megőrjítenek. Mit...

Szomszédaim megőrjítenek. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Panel lakásban lakunk és sajnos a hálószobám fala határos a lépcsőházzal. Van egy olyan szomszédunk a felsőbb szinteken, aki csak futva tud közlekedni(fogalmam sincs miért), holott nincs munkája, a férje tartja el őket. Minden egyes nap megteszi futva minimum 5x ezt a 3 emeletet, és közben a cipő sarkát folyamatosan odavágja a lépcső minden egyes fokához. Ennél csak a lánya jobb, aki szintén rohan lefelé, de az utolsó 2 lépcsőfokot átugorja, miután nagy robajjal a földre érkezik(rendszerint beleremeg alattam az ágy)...Minden egyes reggel arra kelek, hogy ők mennek valahova...most vasárnap reggel, amikor az ember pihenne, arra keltem, hogy fél 8-kor rohan az egész család lefelé, kiabálva. Már lett szólva nekik, mégsem fejezik be...

Nem tartom értelmes embernek az olyat, aki nem fogja fel, hogy rajta kívül nem 5-10 ember lakik ebben a házban, és mégse tud tekintettel lenni másokra. Lehet valamit tenni ebben az esetben? Vagy viseljem el ahogy van?


2012. jún. 17. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Viseld el.

Nem lehet kötelezni őket arra, hogy mikor mászkáljanak és milyen cipőben. A lépcsőházon csak átmennek, nem ott kaszinónak, kávéznak, cigiznek hangosan beszélgetve. Vagyis rendeltetésszerűen használják.

Költözés előtt kell gondolni az ilyesmire.

2012. jún. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

é is azt javaslom,hogy azt a napi néhány percet viseld el,

nálunk a fölső szomszéd reggel 7-től este 9-ig fapapucsban rohangál.....

2012. jún. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A felsző szomszád egy ételt tud elkészíteni: rántott húst. Minden nap, pontban háromkor fél órás húskloffolás olyan hangerővel, hogy beleremeg a bútorzat. A mosógépet csak hajnalban tudja elindítani, a kisgyereket pedig nem tudja megnevelni. Tudom, hogy nem a kicsi hibája, hogy felettünk fél napokat rohangál (minden lépést jól odasapva), oda-vissza a konyha a és a szoba között folyamatosan, hanem az anyjáé, mert nem ül le vele játszani. Jól lehet hallani minden vitát, minden alkalomról tud a fél lépcsőház, amikor a férj ittasan ér haza, hiszen a szellőzőkben a hang elég jól terjed. A panelben ez van, el kell őket viselni. Ettől még megvagyunk velük vagy húsz éve...
2012. jún. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
örülj, hogy csak ennyi bosszúságotok van. én ebből nem csinálnék a helyedben gondot. nálunk éjjel-nappal megy a zene felettünk, ma is már 4 körültől tüc-tüc, szűrődnek le a hangok. szerintük halk, de a lépcsőházba is hallani, és a csendben jönnek le az idegesítő hangok, ja és napközben még hangosítja a barom, este 9-ig megy, aztán este 11-től újra, mert ezen alszik. tuti idegbeteg. csak a dolog árnyoldala, hogy nekem rongyokban lógnak ettől az idegeim. szóval ne csinálj ügyet abból, hogy végigcsattognak rohanva naponta párszor. én örülnék, ha ennyi lenne a problémám, ahol lakom.
2012. jún. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!