Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nehéz kérdés. Mit tegyek?...

Nehéz kérdés. Mit tegyek? Édesanyámról van szó.

Figyelt kérdés

Tehát szeptember elején kollégiumba költöztem. Szeretek otthon is lenni, onnan is betudnék járni egyetemre, de önálló akartam lenni így 20 évesen.

Eddig minden hétvégén hazamentem, mert anyukám kérte. Most nem, mert akartam a koleszben is egy kis időt eltölteni, de nagyon nem tetszett neki. Nem zavarna, szépen lassan hozzá kell szoknia, hogy felnövök, de mostanában nagyon szétesik az élete, pár hete halt meg édesanyja, másik 2 fia is nagyon keveset van otthon, és nagyon sokat dolgozik.

Nekem kialakult a baráti köröm az egyetemen, sajnos nem a koleszből vannak, így kevés időt töltök itt.

Arra gondoltam, hogy hazaköltözöm. Nem magam miatt, mert szívesebben laknék koleszben, hanem anyukám miatt.

Nem lesz akkor később nehezebb neki amikor elkötözöm? Menjek haza és beszéljem meg vele, hogy most hazamegyek, de amikor elkezdek dolgozni (1-2 év), akkor elköltözöm, és akkor lesz ideje felkészülni rá? Addig talán ki is heveri a mostani traumákat....

Nem szeretném most egyedül hagyni, pedig ha nem megyek haza, egyedül marad, és félek (félünk a rokonokkal), hogy összeomlik.


2013. szept. 28. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Én mindenképp hazamennék.
2013. szept. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Anno azért maradtam az itthoni egyetemen és nem mentem máshova, mert apámról akkor derült ki, hogy évek óta csalja anyut. Totálisan padlóra került anyu, képtelen voltam itt hagyni. Lehet olyan szempontból nem döntöttem jól, hogy valahol feladtam önmagam. (Anyunak úgy adagoltam, hogy itt akarok maradni és nem úgy, hogy miatta) Viszont én úgy gondolom, hogy abszolút nem lett volna nyugodt a lelkiismeretem, ha akkor elmegyek és ő teljesen egyedül marad. Biztos meg lett volna valahogy, de jobb volt ez így nekem.

Neked kell eldöntened, hogy belül hogy érzed. Nem lesz neves egyetemről diplomám és nem is önállósodtam még 23 évesen, de számomra az anyukám ennél többet ért, aztán a többi meg majd alakul.

2013. szept. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én sem mondanám neki hogy miatta megyek haza, viszont szerintem most szüksége lenne arra, hogy legalább késő este lásson és válthassunk néhány szót (többet nem nagyon lennék otthon, koleszben sem töltök több időt, de mégsem legalább a város másik felén lakom).
2013. szept. 28. 11:29
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Hogy érted azt, hogy az édesanyja meg a 2 fia? Talán a nagymamám meg a tesóim,nem? Ennyire elhatárolódsz a család többi tagjától?
2013. szept. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ha azt írom hogy az édesanyja, az azt jelenti, hogy az ő édesanyja. Ha azt írom hogy nagymamám, az nem bizonyítja ugyanezt, mivel 2 van belőle. Ugyanígy a gyerekeknél, sajnos picit csonka a család, így nem egyértelmű ellenkező esetben.

Végsősoron meg róla volt szó, azért az ő szempontjából írtam.

2013. szept. 28. 11:40
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
én nem mennék haza, maximum gyakrabban telefonálnék haza, meg ilyesmi, tuti nem rúgnám fel a saját, megszokott életemet
2013. szept. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz döntés előtt állsz!

Valóban nyugodtabb lenne a lelkiismereted, ha hazaköltöznél.

DE:

Gondols át alaposan. Számtalanszor lehet itt a GYK-n is belefutni az "anyuci pici fia" jelenségbe, ami általában így kezdődik.

Anyukának baja van, valamelyik gyerekénél-aki érzelmileg a legzsarolhatóbb- így-úgy eléri, hogy mellette maradjon. Aztán ennyi nem lesz elég, maximálisan része akar lenni az életednek. Meghatározza kivel járhatsz, kivel barátkozhasz, mikor és hova mehetsz.

Nem tudjuk, anyukád képes-e ilyesmire. Te vagy az egyetlen, aki ezt képes átgondolni, mivel te ismered őt.

2013. szept. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem az a hárpia típus, egyszerűen csak hirtelen történt túl sok negatív dolog.
2013. szept. 28. 12:01
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Azért nem mindegy anya hárpia, akinek éppen nehéz időszaka van.

Én is keveset vagyok itthon, megvan a saját életem így is, aludni járok haza, de anno úgy éreztem, hogy itthon kell maradnom, mert szüksége van anyunak arra, hogy este legyen kinek elmesélni itthon a búját baját, ne az üres házba jöjjön haza.

Azóta eltelt 4 év, én júniusban diplomázok és szándékomban áll mesterképzésre már más városba menni, amiben anyu maximálisan támogat. Eszébe sincs visszafogni.

2013. szept. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyanezen végigmentem... Apám 15 éve meghalt, én vagyok a 3 testvérem közül a legkisebb, ők arra már kirepültek, én maradtam otthon anyuval. Az életemet mindig úgy alakítottam, hogy neki tudjak segíteni. Közben a munka és a párom miatt elköltöztem 150 km-re. Minden 7végén én jártam haza segíteni, pedig én laktam a legmesszebb, a tesóim élhették az életüket (pedig közel laktak). Aztán nagy kertes házat vettünk, kevesebb időt tudtam otthon lenni. Most jön a baba, anyu nem akar lakásba költözni, a tesók még mindig nem ocsudtak fel, hogy most elvileg ők jönnének. Én már megbeszéltem a lelkiismeretemmel a dolgot, anyunak is megmondtam, hogy ebben a helyzetben nem tudok annyit hazajárni, így a magányán nem tudok segíteni, viszont abban segítek, hogy ha fogad valakit, aki elvégez a háza körül ezt-azt, azt kifizetem. Most ezt azért mondtam el, mert ahogy az idő telik, egyre nehezebb lesz elszakadni és magára hagyni. Nyilván segíteni kell, ha baj van, ha nagy munka van, de meg kell húzni a határt ahhoz, hogy élhesd a saját életedet!!!
2013. szept. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!