Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kit válasszak? Nagyon nehéz...

Kit válasszak? Nagyon nehéz döntés.! Menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy van egy barátom. (19 éves) Én 18 vagyok és lassan 4 hónapja vagyunk együtt. Úgy érzem megtaláltam az igazit, nagyon sok mindent köszönhetek neki.Miattam megváltozott, és nem is arra megy.

Viszont vannak a szüleim.. Nagyon nehéz esetek..Nem egy szerető családban nőttem fel, nem volt olyan felhőtlen a gyerekkorom, Ők már csak miattam vannak együtt. Édesanyámmal mind addig nem volt problémám, ameddig nem volt barátom.Azóta folyamatosan mindennap elmondja, hogy egy senki vagyok és nem vagyok semmire sem jó! Ezek a dolgok nekem nagyon tudnak fájni. És volt egy olyan mondata is, hogy látom titeket nem lehet szétválasztani. Ez lenne a célja? Mindent megteszünk, hogy találkozni tudhassunk akár 5 perce is. Édesapámmal meg az a problémám, hogy lehet döbbenetesen hangzik, de Ő nem tudja, hogy van barátom! Tudja, hogy van, de nem "olyan" barát és azt mondta hallani se akar róla. Nem akarja elfogadni, hogy mostmár nem az Ő kezét fogom és hogy a kislánya már 18. Szóval "vicc" az egéész.. Mindig arra vártam, hogy eltudjak innen menni, olyan ez mint a börtön.

Lenne hely, a barátom családjához mennék, akik kedvelnek engem. Viszont mint említettem édesapám nem tudja, és félek hogyha én egyik napról a másikra elmegyek, akkor édesanyámnak tuti, hogy baja esik! És én ezt nem akarom! Igaz, mindent megtesz hogy szétválasszon a barátomtól és fájnak amit mond, de azt nem szeretném, ha valami baja lenne! :( Mit csináljak? Szeretem a szüleimet, de elvágyom innen és a barátomat meg mindennél jobban szeretem. Azt hogy megmondom hogy anya apa elköltözök ki van zárva, mert azt mondják szó sem lehet róla..Menjek vagy maradjak? :(



2013. szept. 19. 07:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
4 hónap után ne menj sehova, mert mi lesz ha 2 hónap múltán szétmentek, és a szüleid házába nem mehetsz vissza mondjuk. akkor mihez kezdesz? 4 hónap az semmi...
2013. szept. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozol? El tudod magad tartani vagy a barátod szüleinek a nyakára mennél lakni? 4 hónap után szerintem se menj sehová.
2013. szept. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

4 hónap nagyon kevés, nem tudhatod, hogy meddig leszel ilyen szerelmes.

Gondolom még tanulsz, tehát eltartanak a szülők. Elvárnád ezt a barátod szüleitől is? Szerintem 4 hónap után összeköltözni elég meggondolatlan dolog lenne.

2013. szept. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
azért az első nagy szerelem miatt nem kell felrúgni mindent. maradj szépen a popókádon, tanulj, dolgozz, és utána költözz a barátodhoz. a szüleiddel próbáld elsimítani a konfliktusokat, mert ha úgy adja a sors, h nem jön össze a nagy lamúr, akkor nem lesz hova menned, vagy ha lesz is, még inkább pokol lesz az életed.
2013. szept. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem egészen 4 hónap semmi, megváltozásról sem lehet még beszélni, és igaziról sem. Miért kellett neki megváltozni?
2013. szept. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, ebben személyre szabott tanácsot senki nem fog tudni adni, át kell gondolnotok, hogy most mit csináltok, mik a további terveitek, mik az igényeitek, van-e valamilyen rendszeres jövedelmetek, ilyesmi.

Másik oldalról, ahova mennél, ott milyenek a lehetőségek, mert ha valami különálló lakrész, az hosszú távon is lehet működőképes, ha viszont folyamatosan egymást kerülgetnétek a párod szüleivel, az ritkán vezet jóra... gondolom albárletet meg egyelőre nem tudnátok finanszírozni, ha úgy alakulna.

Én mondjuk a kapcsolat hosszából nem általánosítanék, mert ismerek olyanokat, akik egy hét után költöztek össze és működik tizenéve, meg olyanokat is, akik több év után a házasság kapcsán, és 3 hónap múlva váltak... tehát erre nincs recept, az élethez kell némi szerencse is. Meg az én párom is 18 évesen érettségi után költözött össze velem, igaz, mi már együtt voltunk akkor több, mint egy éve. És működik 16 éve...

2013. szept. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
majd ha lesz fix egzisztenciád, akkor költözz csak el (állás, némi megtakarítás)
2013. szept. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mint a testvérem... ő is pont ennyi idősen menekült el otthonról, a "nehéz" gyerekkor miatt, a szülői szigor elől. Mindene megvolt, bár szegényen éltünk, apám nagyon szigorú ember volt, kemény szabályok voltak! De tisztességesen felneveltek bennünket. Kérték a tesómat, hogy ne tegye! Ő menekült, meg elvakították a drága ajándékok... most ott sír, ahol senki sem látja!


Korai még eljönnöd otthonról!

2013. szept. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%
Négy hónap után még ,,felnőttként" sem költözünk össze. Azért mert anyád,apád szigorú, nem azt jelenti, hogy rossz a gyerekkorod. majd akkor akarjál elmenni otthonról ha lesz huzamosabb ideig munkád, lesz annyi fizetésed, hogy lakhatást biztosítasz magadnak és megélsz egyedül. A barátod szülei nyakára költözni a rózsaszín köd miatt nagyon nem jó megoldás.
2013. szept. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#7, ez azért nem alapfeltétel, a páromnak sem volt anno, mint frissen érettségizettnek... tudod, az emberek egy része úgy van vele, hogy sokkal szívesebben függ a párjától mint a szüleitől, tekintve, hogy az előbbit ő választotta amíg az utóbbiakat a sors dobta, és az előbbinek rendszerint sokkal kevesebb nehezen tolerálható elvárása szokott lenni mint az utóbbiaknak, és igen ritkán makogja el az "amíg az én kenyeremet eszed..." vérlázító szánalmasságát.


Egyébként meg az indítéktól is erősen függ, ha valakit pénz, drága ajándék vakít el (mint ahogy a #8 írja), az tényleg többnyire ott sír rövid idő után, ahol senki se látja... aki meg úgy látja - Petőfi hasonlatával élve - hogy inkább a Farkasok dala, mint a Kutyák dala, inkább a szabadság fázva és éhezve, mint a "rendpárti, értékelvű, konzervatív" dágvány, nos az meg igen ritkán bánja meg.

Érdemes elolvasni tehát ezt a kérdést, és a rá adott válaszokat is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

2013. szept. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!