Szerintetek van esélyem?

Figyelt kérdés

Az a gyanúm,hogy 5éves kisfiamat nem is az

exem,hanem a nagyszülők nevelik.Ők hozzák-vi-

szik az óvodába,kérdésemre,hogy ki van este

Veled,ki fektet le a válasza:papa,mama.

Harmadik hónapja nem tudok beszélni a gyermekemmel telefonon,holott a kapcsolattar-

tásnak ez egyik módja.Rendesen fizetek tartást(40-50ezer)kétheti láthatásokon ott

vagyok,az anya sosincs,csak nagyszülők.

Az ex az új barátjánál van,nagyon úgy néz ki,

hogy hétköznapokon is.

Lehet-e esélyem jogi úton a gyermeket magam

hoz venni?



2013. okt. 4. 01:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha mar eltelt két év a gyermekelhelyezes utan, adhatsz be uj kérvényt. Mondjuk az is lehet, hogy anya munka beosztása olyan, hogy nem tudja a gyereket oviba vinni-hozni.....
2013. okt. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Milyeneknek ismered az exed és párját? Ha viszonylag jó embereknek tartod őket, nem lehet ebben semmi probléma. Meg amit előző is írt, meg kell érdeklődni az okát, miért nem ők teszik pl. ágyba. Attól azt a gyerektartás pénzt még nem feltétlen bulizzák el, mert papa-mama olvas esti mesét. :)
2013. okt. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudni kellene, miért segítenek be ilyen gyakran a nagyszülők. Ha munkabeosztás miatt, akkor szerintem semmi baj, ha csak hanyagságból, akkor nagyobb az esélyed. A helyedben konzultálnék egy ügyvéddel.
2013. okt. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
49%

Megértem a te álláspontodat, viszont ne azt nézd, hogy neked mi a jobb, hanem, hogy a gyereknek melyik a jobb. Ha ennyi idő után kiszakítod a megszokott környezetéből, lehet, hogy helyrehozhatatlan károkat okozol vele. Ő ezt, hogy a nagyszülei nevelik nem veszteségként fogja fel, neki ez a természetes. Inkább próbáld meg a többszöri láthatást elintézni, nem a szigorú két hetet betartani. Nekem apukám első házasságából van a nővérem, aki olyan, mintha az édes testvérem lenne. Mert az anyukája és apa meg tudták annak idején normálisan beszélni a dolgokat, hogy egyik fél sem neveli a másik ellen a gyereket. Később persze anya és apa megismerkedtek, összeházasodtak, stb. Ebből is szerencsés a helyzetünk, mert anya úgy szereti a tesómat, mint ha az ő gyereke lenne, teljesen elfogadta. Így nem csak két hetente láttuk, hanem miden hétvégén, szünetekben, sőt, volt hogy hétköznap délutánonként, vagy nálunk aludt és tőlünk ment suliba, oviba.


Tehát én a helyedben ezt próbálnám elintézni, és ezáltal közelebb kerülni a kisfiadhoz. Mert ha azt nézed, a nagyszüleihez jobban ragaszkodik, mert ők vannak vele nap, mint nap, nem te, de ez persze nem a te hibád. Ezzel azt szeretném elmondani, hogy annak a kisgyereknek, lehet, hogy óriási trauma lenne, ha elszakítanák a nagyszüleitől. Ő "fordítva működik". Neki a nagyszülei olyanok, mint másnak a szülei, és te vagy neki, olyan, mint másnak a nagyszülei, mert ők olyan sűrűn látják mint a szülők, te pedig mint a nagyszülők átlagban.

2013. okt. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csakhogy egy apának több joga van a gyerekéhez, mint a nagyszülőknek. Én se hagynám a helyedben, hogy a nagyszülők neveljék a gyerekemet, ha egyszer ott vagyok neki én is, és az exem nem foglalkozik vele. Ha a telefont nem veszik fel, de a bírósági határozatban benne van, hogy fel kell, ilyenkor ezt jelentheted a gyámügyön, később a bíróságon fel lehet használni. Amikor hétvégén haza viszed a gyermeket, az anya akkor sincs otthon? Én úgy tudom, nem vagy köteles a gyermeket a nagyszülőknek ott hagyni, csak az anyának. Ha úgy gondolod, hogy az exed normális, lehet vele beszélni, akkor először tőle kérdezd meg, mi a helyzet. Ha ez nem működik akkor érdemes lehet egy ügyvédet, gyámügyet megkérdezni erről, mert arról nincs tapasztalatom, hogyan lehet egy ilyen dolgot bizonyítani.
2013. okt. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!