Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Kérdeztem már ebben a témakörben itt az oldalon és kaptam is nagyon sok embertől hasznos, segítő, együtt érző válaszokat, amiket ezúton is köszönök. De sajnos időről időre előjön bennem az a lelki fájdalom, amit a szüleim okoztak nekem. Próbálom elterelni róla a figyelmem, de nem megy. Szóval a tényállás: anyám 2 éves koromban elvált apámtól /akit azóta sem láttam/. Ezután nem sokkal ...
2013. okt. 6. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
?
2013. okt. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
... talált magának új férjet (bocs, ha néha primitíven fogalmazok), akivel összeházasodtak és azóta is együtt éltek. Ebből a kapcsolatból van két húgom, az egyik 22, a másik 20 éves, én 29 vagyok. Miután ők megszülettek, én megszűntem létezni anyám és a nevelőapám számára is. Fölösleges ötödik kerék lettem a "családomban". Nélkülem jártak nyaralni, étterembe, volt, hogy csak azt vettem észre, hogy csönd van a lakásban, hirtelen egyedül lettem, utána derült ki, mikor hazajöttek, hogy elmentek pizzázni. Persze engem nem hívott senki. Biztos megértitek, hogy akkor, 11-12 évesen nem az fájt, hogy nem ehettem pizzát, hanem az,hogy úgy viselkedtek velem, mintha ott se lettem volna. 18 éves koromban meguntam ezt a dolgot és elköltöztem otthonról. Azóta nem beszéltünk anyámmal (egy alkalomtól eltekintve, drága Nagymamám temetésén). Voltam már sok helyen, ahol lelki segítséget lehet kérni, volt, ami segített is egy darabig, de egyszerűen nem tudom feldolgozni azt, hogy hogy tud anyám boldogan élni azzal a tudattal, hogy neki van egy gyereke valahol a nagyvilágban, akiről azt se tudja, hogy él-e, hal-e...
2013. okt. 6. 11:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Erre sajnos semmi más tanács nincs, csak hogy túl kell rajta lépni. Undorító, amit anyukád csinált, nem is bocsájtható meg, de ez van, a múlton rágódni tök felesleges.
2013. okt. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sokszor van, hogy elszunnyad bennem ez a fájó, szomorú érzés, de mindig van valami, ami föltépi a régi sebet. Most például beszéltem húgommal (velük egyébként tartom a kapcsolatot és jól meg is vagyunk), és említette, hogy ma mennek családi ebédre, és ott lesznek "szüleim", meg mindkét húgom és párjaik... És én? És az én párom? Az ilyen érzelmi megrázkódtatásoktól eltekintve, kiegyensúlyozott és vidám, boldog párkapcsolatban élek 10 éve, a páromat imádom.
2013. okt. 6. 11:24
 5/11 A kérdező kommentje:
De ez se tudja kitörölni belőlem azt a tudatot, hogy nekem nincs hátországom, nincs a páromon kívül más, akire számíthatok. Nekem nincs olyan, aki vasárnap meghívna ebédre, vagy felköszöntene a születésnapomon. Ne haragudjatok rám azért, hogy sokat rizsázok itt, de az, hogy leírom az érzéseimet, segít egy kicsit.
2013. okt. 6. 11:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne érdekeljen, hogy az anyud igy viselkedik veled. Majd ha

problémája adódik az életben, te is add vissza neki.

Boldog kapcsolatban élsz, legalább ezt megkaptad, örüljél neki és értékeljed.

En egyiket sem kaptam meg,sem az anyámtól sem a páromtól.

Anyai kérdésben nem vagy egyedül.

2013. okt. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
apáddal mi van? pszichológushoz jársz?
2013. okt. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
En kint elek,de ha hazamegyek,sohasem vár ebéddel. A hugom ha bejelentkezik, minden van az asztalon.
2013. okt. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek... és hiába szereted a párod, ez akkor is egy enyhe bizonytalanságot is ad.

Büszke lehetsz magadra, valószínű én a tesókkal sem tudnám annyira a kapcsolatot tartani :-(

Lehet anyukád 10-20 év múlva rájön, hogy mit követett el ellened (amikor már késő lesz). Hidd el nem csak Te vagy ilyen helyzetben, hasonló élethelyzetek vannak, próbálj meg annak örülni, hogy egészséges vagy, párod jó ember és előbb utóbb lesz gyermeketek, akinek rengeteg szeretetet adhatsz és Te leszel majd a hátországa!

2013. okt. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes sztori.

Valamilyen lelki defektussal rendelkezik édesanyád, azért ilyen. Nekem is van egy barátnőm, akivel nem törődött az anyja, csak a mindig legújabb testvér volt a kedvenc, mert szült még 3 gyereket, a "régieket" mindig leszarta. Meg gyógyszerezi magát, sokszor be van nyugtatózva. A tiéd is ilyesmi lehet, még ha nem is szed semmit.

Tekints rá úgy, mint egy pszichiátriai kezelésre szoruló emberre, aki nyilván nem is teljesen normális.

Nevelőapádra nem kell, hogy haragudj, egy vadidegen férfitól nem kell elvárni, hogy más gyerekével foglalkozzon.

2013. okt. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!