Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak, férjek! Mit éreztek/é...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, férjek! Mit éreztek/éreznétek, ha a párotok/feleségetek 1,5x-2x több pénzt keres (ne)? Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Felvettek egy munkahelyre, ahol meglepően nagyon jó fizetést ajánlottak (300 ezer nettó fölött). Hozzáteszem, azért is örülök, mint majom a farkának, mert egyébként szegény családból származom, és bölcsészdiplomám van (nyelvekből), a nyelvtudásból, egyéni kompetenciákból és pár évi tapasztalatból sikerült ezt összehozni, egy olyan ágazatban amiben szerintem pofátlanul sok pénz van.


Párom jelenleg többedik éve dolgozik egy "feketéző-szürkéző" cégnél, kb. feleannyit keres mint én fogok. Nagyon szeretne váltani, most lesz meg a második (közgáz/marketing) diplomája, egy végtelenül intelligens, okos ember, akit nagyon becsülök és imádok.


Gyorsan le szeretném szögezni, hogy tudom, a mai magyar valóságban mindkettő szuper fizetés. Én a fizumat, bár még nem vagyunk házasok, de így is közösnek érzem és tekintem, ezt már a páromnak is megmondtam (együtt élünk, nagyjából közös kasszán)


De látom a szemében, hogy azon túl, hogy örül nekem, kicsit szomorú is. Régóta keres állást, de jól tudom, nem egyszerű találni. (Beajánlani nem tudom, totál más a szektor amiben dolgozunk).

Tudom hogy szomorú, mert úgy érzi, nem tudna eltartani. Tudom hogy frusztrált kicsit az egész helyzet miatt (én viszonylag könnyen találtam állást, ő régóta keres). Pedig őt mindennél jobban szeretem, nem akarom hogy így érezze :'(


És itt a kérdés: férfiak/férjek: tudnátok tanácsot adni? Ti hogy éreztetek/éreznétek? Esetleg romlott meg emiatt kapcsolat? Szerintetek hogyan nyugtathatnám meg a párom, hogy nekem nem ez a mérvadó a kapcsolatunkban, hogy úgyis magunkra költöm a pénzt (étterem, nyaralás, leendő lakás) és ne idegeskedjen rajta, hisz előbb-utóbb ő is talál majd jó munkát?


Mindenképp beszélni szeretnék vele őszintén, csak nem tudom, hogyan kezdjek hozzá, ebben szeretném a segítségeteket, véleményeteket kérni. Köszönöm!


2013. okt. 2. 16:52
1 2 3
 1/23 Mirk ***** válasza:
92%

Örülnék.



Nekem az is jó lenne, ha ketten keresnénk 300 ezret.

2013. okt. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Első válaszoló: imádom a magyar besavanyodottságot. :) Nem vagyok mod, csak úgy gondolom hogy szerencsés és ambiciózus fiatal nő. A történet igaz.

2013. okt. 2. 17:01
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a helyzet.

A férjemet nem zsvarja.

Csak akkor voltak problémák, amikor munka nélkül volt, és tényleg mindent én fizettem. Na, az zavarta nagyon.

Ha van munkája, akkor viszont nincs fennakadva a ki mennyit keres kérdésen.

2013. okt. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
14%
Első vagyok, én is sokat keresek, de nem egy munkahelyen. Egy munkahelyen sem fizetnek ennyit és pont ezt már kérdezték ugyanígy és ez gyanús.
2013. okt. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Hű, jönni fognak itt a bántó válaszok, ne félj.


Szerintem azzal tudsz segíteni, ha nem nagyon emelkedik ezzel az életszínvonalatok. Ne használj fel, csak mondjuk 30 000-rel többet havonta, mint az előző fizetésed volt, a maradékot pedig kössétek le. Ha nagylábon éltek, az rosszul fog neki esni.

Egyébként meg nem igaz, hogy nem tudna eltartani.

2013. okt. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%
Mikor összeköltöztünk én kerestem , ő munkanélküli volt. A házunka újjította fel. Elég jó a keresetem és vannak prémiumok is. Én úgy oldottam meg a dolgot, hogy mindig úgy beszéltem a férjemnek hogy a mi pénzünk, majd megvesszük stb.. Közben biztattam hogy nem kell elvállalnia a szar melót, hisz az enyémből megvagyunk. Neki olyan a szakmája amihez kuncsaft kör kell és idő mire kialakul. Beajánlottam embereknek, és szépen lassan kezdett több munkája lenni.Most 3 év után vagyunk úgy hogy nagyjából egyezik a bérünk vagy van hogy ő többet keres, de sokkal kevesebbet dolgozik érte. Mikor bizonytalan volt meg szégyellte magát hogy nincs munkája akkor bíztattam hogy én is lehetek még munkanélküli. A kapcsolatunk nem ment tönkre.
2013. okt. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

"Egy munkahelyen sem fizetnek ennyit" - anyósom grafikus, egy reklámcégnek dolgozik Budapesten, és 330-at keres. Egyik nagybátyám pedig szoftverfejlesztő a Microsoft magyarországi kirendeltségén, szintén Budapesten, és ő félmilliót keres.

Ne nevettess már.

2013. okt. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

Engem nem zavarna, örülnék a sikereinek. A házasság alatt szerzett vagyon amúgy is közös.

Melyik ez az ágazat, ahol "pofátlanul sok pénz van"?

2013. okt. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%

Elsőnek igaza van. Ennyi pénz összesen a világon nincs, nem h egy embernek fizetésnek.

Érezzétek az iróniát.

2013. okt. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

"Egy munkahelyen sem fizetnek ennyit és pont ezt már kérdezték ugyanígy és ez gyanús."


Kapaszkodj meg: a munkahelyemen a dolgozók 95%-a MINIMUM ennyit keres.

2013. okt. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!