Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy szülő nem tudta magát...

Ha egy szülő nem tudta magát "kiélni", akkor miért a gyerekét okolja emiatt?

Figyelt kérdés

NEM provokálásnak szánom a kérdést, csak egyre többször találkozok ilyen esetekkel, anyám családsegítőként is dolgozik, ő is csodálkozik ezen.


Ha egy szülő nem tudott bulizni, nem tudta kiélni magát, akkor a legtöbb esetben elkezdi a saját gyerekét okolni ezért, aminek eléggé nagy hangot is ad. De miért? Miért hiszik azt, hogy a gyerek tehet arról, hogy ők nem tudnak bulizni? Hiszen nem a gyerek kérte az életet....Most próbálok nyugodt lenni, de a szívem szakadt meg, amikor az egyik parkban hallottam egy anyukát ahogy viselkedett a gyerekével.

A gyerek valami cukrot, vagy csokit szeretett volna, de idézem az anyját: "ha már miattad nem tudok szórakozni akkor legalább maradj csöndben!"

Megjegyzem a gyerek kb 4-5 éves lehetett.


Azt nem értem ebben az egészben, hogy a szülőknek nem esik le, hogy a gyerek abszolúte SEMMIRŐL nem tehet? Miért a gyereküket kell ezért hibáztatni? Attól, mert valakinek gyereke van, még szórakozhat, kiélheti magát (persze felelősségteljesen, és a gyerekéről NEM feledkezhet el), de ha nem tudja, akkor miért a gyereket kell ezért ostorozni?


Miért? Csak azért mert gyávák magukba nézni?



2013. okt. 12. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég olvastam ezt a kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


Elképesztő. Sajnos sokan abszolút nem alkalmasak arra, hogy szülők legyenek, így a gyerekneveléshez sem értenek semmit az ég világon. A legkönnyebb a gyereket okolni, persze a szülő az tökéletes, hibátlan, a gyerek miatt van minden....szerintük. Az ilyeneket én legszívesebben felpofoznám, de előtte megkérdezném tőle, hogy mi a fenének kellett neki akkor gyerek. Én soha nem nyomorítanám meg a gyerekemet (ha lenne) ilyennel. Aki szórakozni, meg "élni" akar úgy, hogy közbe felelőtlenül vállalt egy babát, annak nem való se gyerek, se család.

2013. okt. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem a gyerek tehet erről!

Ők nem akarnak megszületni, hanem a szülők vállalják őket.

Éppen ezért, aki nem élte ki magát, azért csak is saját maga okolható.

Gondolom senki nem kényszerítette, hogy szüljön gyereket.

De hát az ilyen anya, nem is való igazából anyának.

Én csak az ilyen gyereket sajnálom.:(

2013. okt. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 16 éves lány vagyok és habár anyum nem azért okol engem, mert bulizni akar, hanem kb. mindenért ami balul sül el valami. Pl: Vmeik nap én a szobámba voltam, ő a konyhába és beszélgettünk, majd egyszer csak elejtette a tányért és azt mondta hogy ez is miattam van mert idegesitettem a beszédemmel.. meg ilyen kis dolgokat felfúj..Még a hülyeséget is megtudja magyarázni és csak is ő tudja mi a jó.. Volt olyan is hogy véletlenül az orrához és végig karmolta az egész kezem.. Ès minden egyes nap belém köt, ha éppen nem fizikailag akkor lelkileg, olyanokat mond hogy már alig birom ki h ne sirjak, Ès gondoljhatjátok hazaérek az iskolából 15 órára és már megint az ideg vár nincsen egy nyugtom se.. Már anyum annyira kiidegel, hogy nekem már ilyen düh kitöréseim is szoktak lenni, és olyanokat kimondok a számon amit sose gondolnák komolyan, na ilyenkor szokott anyum bejönni és pl: akkora pofonokat kapok mint ha egy férfi adta volna.. Az iskolában is elég stresszes az életem, mire hazaérek itthon is, ráadásul anyum pasija egy szemétláda, állandóan fenyeget hogy szétveri a számat, meg állandóan mondja h milyen rusnya vagyok, meg kötöszködik, na de én ezt nem szoktam abba hagyni, egy kis veszekedés szokott lenni. na mindegy..Elhiszitek hogy nincs szükségem erre? De amugy meg nagyon szeretem anyumat, csak ne lenne ez a mindennapos veszekedés...

Szóval hasonló ez a dolog is.., Nem értem miért jó ez, gondolom a napi fáradalmukat a gyereken vezetik le a szülők..

2013. okt. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok

javitom *volt olyan is hogy az orrához értem és végig karmolta a kezemet

2013. okt. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van az a pont amikor az emberek besokallnak és ilyenkor nincsenek senkire tekintettel. Nem tudhatjuk mi a pontos bajuk, mert hogy nem a bulizás az tuti..szerintem lehet ott más is a háttérben, rossz párkapcsolat, anyagi gondok, stb. Persze ez nem mentség, de nem mindenki képes magába nézni. Talán őket is így nevelték ezért nem érzik a súlyát, hogy mekkora hatással vannak egy gyerekre a szavaik.
2013. okt. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok ,azt még hozzátenném hogy én is sok ilyet látok az utcán..úgy ordítanak a gyerekkel hogy én rezzenek össze.
2013. okt. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!