Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A jövőmről van szó de apa rám...

A jövőmről van szó de apa rám erőlteti az akaratát! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Idén nyolcadikos vagyok és már nézegetem a középsulikat a továbbtanulás miatt. Kinéztem egy iskolát ami nagyon tetszik és ott az angol emelt szóval lehetne angol nyelvvizsgám. Apa azt akarja hogy legyek cukrász mert jó a kézügyességem és hétvégénként szoktam sütögetni. De nekem ez egy hobbi és nem akarom úgy leélni az életem hogy nem lelem benne az örömöm. Hogyan mondjam el neki hogy ne bántsam meg?
2013. okt. 17. 07:37
 1/10 anonim ***** válasza:

írd be másodiknak :-)

és akkor apa is boldog lesz

2013. okt. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Nem kell lepontozni! válasza:
92%
Mond el úgy ahogy itt leírtad! Sok sikert! ;-)
2013. okt. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A Te életed. A szülő tanácsot adhat de nem dönthet helyetted.

Ahogy itt leírtad az pont jó lesz apunak is. Meg fogja érteni. Másrészt a kézügyességgel nagyon sok mindent lehet kezdeni, nem csak cukrászkodni.

Sok sikert neked.

2013. okt. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Érettségivel mehetsz még cukrásznak, és a nyelvtudás is hasznos lehet hozzá. Viszont egy szakmával érettségi nélkül sok esetben nem tudsz elhelyezkedni.


Mondd meg apukádnak, hogy szeretnél ELÖSZÖR érettségit szerezni és csak utána dönteni el, hogy akarsz-e szakmát, és ha igen, milyet, mert egyelöre a cukrászatot hobbiként szereted. Meg arra is megkérheted, hogy kérdezzen meg pár cukrászt, hogy miböl áll a munkája, mert szerintem el van tévedve. Ugyanis az nem az, hogy sütögetek, meg jó kézügyességgel tortákat díszítek, hanem NEHÉZ fizikai munka, és rengeteg stressz, a szebb részét meg nem a tanulók/kezdök csinálják, hanem a mester, a többieknek a neheze marad.

2013. okt. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Állj a sarkadra és harcolj azért, ami neked kell. Egyenesen meg kel mondnai, hogy te mit akarsz és ahhoz ragaszkodni.


Apuka megbántódik - na és? Minden agresszor "megbántódik", ha az akarata át van húzva. Ne kövesd el azt a hibát, mint én: bedőltem apám süketelésének, és kis híján tönkrevágta az életemet.

2013. okt. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pár dolog nem világos még.


Miért ne lehetnél boldog attól, ha az a hivatásod, amit valóban szeretsz??? Az emberek többsége pont ennek ellenkezőjétől szenved, napi 8-10 órában güriznek a megélhetésért és a szabad idejükben csinálják azt, amit valóban szeretnének csinálni az életükben. Úgy hívják: hobbi. Innen nézve apukád egy bölcs ember, lehet, hogy a saját kárán tanult meg valamit, amit Te még nem.


Mi köze az angol nyelvvizsgának a szakmádhoz? Miért ne tudhatna angolul egy cukrász? Miért ne lehetnél világhírű cukrász, aki Londonban dolgozik? Hol itt a probléma? Az én nagypapám cukrász volt, mestercukrász. (Nem cukrászmester, hanem olyan, a szakmája csúcsát képviselő valaki, akikről kiadványt is adtak ki. Szóval cukrásznak lenni, nem lenézendő dolog, csak nagyon jól kell csinálni. Mint bármi mást is az életben.)


A legfőbb kérdés azonban az, mit szeretnél Te? Mi szeretnél lenni, ha nem cukrász? Angol tolmács? Mert az se rossz, apukám meg az volt egy ideig, a mostani párom meg orosz tolmács. Az is egy szép hivatás, hogy segíted az embereket abban, hogy megértsék egymást. Azonban az, hogy van egy nyelvvizsgád, lehet menő, de önmagában kevés. Szakmának sem szakma, élethivatásnak meg még annyi se.


Talán egyszerűen korai ebbe a korban még ez a kérdés. Attól félsz, ha most kitanulod a cukrászatot, akkor bezárul előtted a világ többi része? Erről szerintem szó sincs. Én is csak középiskolás koromban találtam rá arra, amit valóban szeretek, és most is csinálok, bár azóta van más is, amit legalább ennyire szeretek, csak abból nehezebb lenne megélni. Viszont most is olyannal foglalkozhatok napközben, munkahelyen, amit szeretek. Ez nagyon jó. Hálás vagyok érte az életnek. :)

2013. okt. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Először is fogd fel ezt az első vizsgának. Nem csak beszélni kell megtanulni angolul hanem az akaratunkat érvényesíteni is. Ha ez megy akkor sikerre tudod vinni az életed az angol nyelvtudással.
2013. okt. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

figyu én szeretem csinálni azt ami a munkám,de nem tudok fényesen megélni belőle(porcelánfestő vagyok),sajnos fiatalként nem voltam valami okos így az egyetemek ki voltak lőve plusz nem tudtam mit akarok. Olyan szakmát válassz ami nem tucat árú(közgazdász,vagy média szak:D) de ne is egy ritkát mint az enyém:D

Elsőnek jelöld be amit te szeretnél és másodiknak azt amit már kevésbé harmadiknak meg azt amit apukád szeretne.Így mindenki boldog lesz. A lényeg fedezd fel miben van tehetséged és hogy abból meg lehet e élni. Sok sikert!

2013. okt. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mondd el amit leírtál, de tartsd észben,hogy az emelt angol nem garancia a nyelvvizsgára és simán lelehet nyelvvizsgázni úgy is ha a kezdő csoportban vagy és gimi előtt egy szót sem tanultál angolul. (tapasztalat)

Egyébként járj utána mindkét sulinak, nincs veszteni valód azzal sem ha szakközépbe jelentkezel. Utána akár tovább is tanulhatsz, hisz addigra felnőtt leszel és nem kötelezhet,hogy maradj még és szerezd meg a szakmát.

Egy meglévő szakma akár plusz pontot is adhat felvételinél (már ha addig nem változik a rendszer)

Én őszintén szólva megbántam,hogy nem szereztem egy szakmát, az első okj ingyenes, plusz pontot is érhet és egyetem mellett akár dolgozhatsz, ha olyat választasz nem igazán munkaórákhoz kötött.

De a lényeg,hogy járj utána és mondjuk facebookon nézz ki egy szimpatikus diákot aki abba a suliba jár és faggasd ki egy kicsit. Sokkal pontosabb információkat kapsz,mintha csak a továbbtanulási kiskönyvet forgatnád.

(S az álomsulidról is érdemes faggatózni, mert lehet,hogy a leírás hívogató, de a diákok fele már hatszor megbánta, hogy oda felvételizett)

2013. okt. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) az utolsó válaszolónak üzenem ezt: Rengeteg diákot ismerek akik abba a suliba járnak ahova én és ők nagyon szeretik és járok oda felvételi felkészítőre is és minden nagyon szimpatikus!
2013. okt. 22. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!