Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy ember valaha...

Szerintetek egy ember valaha túl tudja magát tenni azon, hogy gyerekkorában felakasztotta magát az apja?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm akinek az apja a saját udvarukon lett öngyilkos sok évvel ezelőtt. Szerintetek képes már az apjárol beszélni? Hogyan hozzam szóba?
2013. okt. 21. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Hónapok évek után elfelejti és kevésbé lesz fájdalmas de valószínű örökké fájni fog ez a legtöbb embernek.
2013. okt. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintetek jobban fáj neki úgy, hogy tudja öngyilkos lett mintha máshogy halt volna meg?
2013. okt. 21. 21:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem speciel jobban fáj. Bár én 12 éves vagyok és valoszinuleg maskepp gondolkodom mint o. :))
2013. okt. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Én még nem vesztettem el senkit, így nem tudom mik futnak át ilyenkor az ember agyán. Szerintem, ha valaki öregségében, természetes halált hal, az elfogadhatóbb. Úgy értem az ember tudja, hogy egyszer mindenki meghal, fel van rá készülve. Tudja, hogy már idős, nehezére esnek a dolgok, betegeskedik, stb. Az idős ember is érzi, hogy mindjárt vége. Nyilván ezt is nehéz elfogadni, de szerintem ez még a könnyebb eset. Ha valaki fiatalon veszti életét, baleset, betegség miatt az súlyosabb. A "legdurvább" az öngyilkosság szerintem. Ilyenkor szerintem benne van az emberben, hogy mi vezetett idáig. Az ő hibája is, hogy nem vette észre időben a bajt, segíthetett volna. Esetleg miatta került ilyen állapotba. Szóval szerintem így nehezebb lehet. Elfelejteni nem fogja szerintem, de idővel könnyebb lesz neki a gondolat.
2013. okt. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Kevesebbszer kéne használnom a szerintem szót....szerintem....
2013. okt. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Hát nem tudom, szerintem nem. Van egy barátnőm, hát őt nagyon taccsra vágta, ugy látszik még mindig kihat az életére, 16éves korától ivott, füvezett, aztán terhes lett, befejezte ezt az életvitelt , teljesen megváltozott, 18.sžülinapja előtt hónappal szült, nagyon nagyon jó anyuka, bár apával hamar szétmentek, aki megfenyegette öngyilkos lesz....na ez nagyon betett neki,nem tud egyszerűen kapcsolatot teremteni, most álmai férfiával van együtt aki apja korabeli, van egy fiw aki 5 évvel öregebb barátnőmnél..... Na ebből azt akartam kihozni hogy ő pl.azért nem.kezd fiatalokkal, mert fél hogy elég labilisak ahhoz hogy megöljék magukat...
2013. okt. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Én már elmúltam 18 amikor ez megtörtént. Nem beszélek róla, ha új embert ismerek meg és szóba kerül a család nem árulom el, hogy öngyilkos lett.

Nyilván nem tudom milyen érzés, ha nem önkezűleg távozik, de úgy gondolom, hogy sokkal rosszabb így, hogy öngyilkos lett.

Lelkileg nem törtem meg, nem kezdtem el inni, drogozni stb, de nagyon kényes téma ez nekem és nem szeretnék erről senkivel sem beszélni.

2013. okt. 23. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!