Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha 18éves koromban elköltözök...

Ha 18éves koromban elköltözök otthonról (szüleim elváltak, anyámmal élek) utánna anyámnak is kell felém gyerektartást fizetni?

Figyelt kérdés
Szüleim kis koromban elváltak, anyámmal élek. Ha betöltöm a 18.évemet(1hónap múlva) elköltözök otthonról. Apum eddig anyámnak küldte a gyerektartást! Ha elköltözök otthonról, akkor kérhetem azt, hogy apum nekem küldje? Illetve anyámnak is kell fizetni nekem? Hány áves koromig jár a gyerektartás? Köszönöm előre is
2013. okt. 25. 16:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tanulsz tovább, akkor 18 éves korodig.

Anyád miért fizetne neked gyerektartást? Zsebpénzt fogsz tőle kapni.

2013. okt. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tovább tanulok mindenféleképpen ez biztos! Azért érdekel, hogy anyámnak is kell-e fizetnie akkor, mert nem fogok otthon lakni! Apum is fizeti, mert nem vele lakok. Akkor anyámnak is kell fizetnie, ha elköltözök otthonról?
2013. okt. 25. 16:17
 3/18 anonim ***** válasza:
nem
2013. okt. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Dehogy fog gyerektartást fizetni! :D

Tudod, nem azért fizet apád sem, mert nem vele élsz...akár kajában, ruhákban is teljesíthetné a gyerektartást! Mint ahogy anyád teszi!

2013. okt. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
nem a gyerektartás az nem gyerekfizetés, hanem az elvált fél kötelezö hozzájárulása a gyerek felneveléséhez. tehát apád akkor is utalja anyádnak, akárhol vagy te, mert az neki jár. te nem rendelkezel vele, neked nem jár. csak a szád.
2013. okt. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Te nagyon okos utolsó hozzászoló...teee....hogy jössz ahhoz, hogy ilyen stílusban írj??? Úgy tudom, hogy a gyerektartást azért fizeti apum, hogy abból anyám engem felneveljen, és nem azért hogy magára költse....a gyerekre kéne azt a pénzt költeni, nem másra.....
2013. okt. 25. 16:31
 7/18 A kérdező kommentje:
Ha apám neki fizetné, és magára költhetné, akkor azt nem gyerektartásnak, hanem asszonytartásnak hívnák.....
2013. okt. 25. 16:34
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

mindegy, hagyjuk....

munkád van, lakásod lesz? vagy majd csak pénzért jársz haza meg enni?

megint egy "felnőtt"....

2013. okt. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Gyerektartást már apádnak sem kell fizetnie utánad.

Rokontartás fizetésére kötelezhetik apukád. A rokontartást akkor kaphatod, ha nappali tagozaton tanulsz, és a szükséges tanulmányaid érdekében rászorulsz.

Ilyenkor vizsgálják apukád jövedelmét, hogy elegendő-e arra, hogy még mindig fizessen utánad. Ha nem, akkor nem kell rokontartást fizetnie (pl. devizahitele van, vannak még kisgyerekei). Ha igen, akkor fog fizetni (de nem annyit, mint a gyerektartást).


Anyukád sem kötelezhető. Tehát lehet, hogy hoppon maradsz, és egyik szülődtől sem kapsz majd semmit.

2013. okt. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a gyerekre kell költeni. De nem a gyerek dönti el, hogy mire, nem ő kapja. Fizetheti belőle a szülő a vízszámlát, a hitelt, a tankönyvet, a kaját, az internetet.


Ha elköltözöl anyukádtól, akkor apukádnak már nem kötelessége gyerektartást fizetnie anyukádnak. Te beperelheted mindkettejüket rokontartásra amíg tanulsz, de ez nagyon kevés összeg. Barátomnál például 8000 ft volt havonta.

2013. okt. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!