Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben a helyzetben melyikünkne...

Ebben a helyzetben melyikünknek van igaza? (költözés)

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és elég bonyolult a helyzetem, nevelőanyukámmal élek és általában jól kijövünk, de most felmerült az elköltözés kérdése.

Ezzel neki nem is lenne problémája, kivéve, hogy még nem nyugdíjas (még 4 év van addig), és mostanában nincs munkája sem.


Az édesanyámtól örököltem egy közepes összeget, amiből eddig is mindig kifizettem a számlák és a bevásárlások felét (illetve szerintem inkább a nagyobb hányadát, mivel 100ezer forint feletti összegről van szó havonta, és nem hiszem hogy tényleg ennek a kétszereséből élünk, akárhogy számolom az jön ki, hogy én fizetem kb a háromnegyedét). Mindenesetre most el szeretnék költözni, és így nyilván felmerülnek ezzel problémák, mivel akkor nem fogom még ennek a lakásnak a számláit is fizetni meg azt is ahova költözök.


Ami miatt el akarok költözni az egyrészt az, hogy ha így folytatom akkor hamarosan elfogy a pénzem, és én jobban szeretném tartalékolni, ami egy kisebb albérletben jobban menne, mivel akkor kb a feléből ki tudnék jönni mint most.


Másrészt van egy nővérem (ő már elköltözött itthonról), akinek van egy kislánya (2 éves), aki elég sokat van nálunk, és igaz hogy van saját szobám, de mégis nagyon zavaró tud lenni mikor tanulni akarok, mert eléggé hangos tud lenni.


Igazából nem is veszekedtünk ezen annyira, csak eléggé bűntudatom van, mert tudom, hogy így a nevelőanyukámnak nehezebb lesz, és nem akarok rossz kapcsolatot vele mert eddig olyan jól kijöttünk.


Szóval igazából a kérdésem az, hogy kinek mi a véleménye, hogy nevelőanyukámnak van igaza és maradnom kéne amíg nem lesz nyugdíjas, vagy ne legyen bűntudatom emiatt?


Bocsánat hogy ilyen hosszúra sikerült a leírás, de még így is viszonylag röviden foglaltam össze.



2013. okt. 25. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyugdijas lesz, akkkor sem lesz több pénze.


Nyugodtan költözz el, és ha tudod (meg tényleg szükséges), akkor segitsd, de csak annyival, amennyit nélkülözni tudsz.


Ha kivárod, mire nyugdijas lesz, még nehezebben tudsz elköltözni.

2013. okt. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha így sem halna éhen, költözz. Talán ő is költözhetne kisebb lakásba.
2013. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Költözz el. A te életed a fontosabb önmagadnak, nem az övé. Az az ő dolga. Ha te feléled a pénzedet, amid van, csak azért, mert a nevelőanyád nem képes munkát találni, mi lesz veled később? Ráadásul még a nővéred is a nyakadra mászik a kölykével(nehogy véletlenül több legyél a suliddal, mint ő?)?


Ha tanulsz, akkor tanulj - hosszútávon csakis ezzel boldogulhatsz. Ha elköltözöl, akkor legalább a nevelőanyád is kénytelen lesz a lábaira állni és nem mástól várni a mannát és a megváltást.


A helyedben én egyenesen külföldöre mennék tanulni. 5 év múlva anyanyelvi szinten fogsz beszélni legalább egy idegen nyelven. Itt, a németeknél alig van tandíj, első évben van koli, és van meló, ha alig van pénzed: lehet mosogtani, suliban dolgozni, kisegíteni a menzán stb. Tudom, hogy ez "alja" melónak számít, de ha az ember meg van szorulva, akkor nem szabad, hogy számítson. Én újságos voltam suli alatt.


És ami a fő: ha itt végzel, akkor a diplomáddal nagy esély van arra, hogy munkát is kapsz, azaz megteremtheted magadnak az egziszteniciádat (ha akarod, akkor ebből már támogathatod a mamát). De otthon csakis akkor lesz melód, bármennyit is tanulsz - nem mellesleg rohadt magas tandíj mellett -, ha csókosa vagy valakinek.

2013. okt. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

Őszintén szólva szerintem tudna dolgozni, legalábbis alkalmi munkái vannak néha, amiből lehetne több is, ha keresne magának vagy hirdetne valahol.


Külföldre költözésen én is gondolkozom, de egyelőre az alapképzést mindenképp befejezem itt, aztán majd meglátom. :)

2013. okt. 25. 20:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha önhibájából szegény, főleg nem kellene sajnálnod.
2013. okt. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!