Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehetséges, hogy a szülő nem...

Lehetséges, hogy a szülő nem emlékszik a gyermek csípőficamára? Örökbefogadtak?

Figyelt kérdés

Több orvos egymástól függetlenül biztosan állítja, hogy csípőficamom volt már kiskoromban is. Vajon hogyan lehetséges, hogy erről a szüleim nem tudnak?


Ma már komoly ízületi elváltozás jött létre. Ugyanez van a nagynénémnél is, anyukám kesergett is miatta. De soha egy szóval nem mondta, hogy nekem is volt.


Más jelek is alátámasztják az örökbefogadást, de akkor ez két ember hosszantartó hazugsága. Rákérdezésnél mindig súlyosan megbüntettek, ezért nem sokszor mertem.



2013. okt. 26. 11:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Régebben, főleg kis községekben, az enyhe csípőficamot nem vették észre és nem is kezelték.
2013. okt. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Még annyit: ahol az orvos vagy a védőnő észrevette, kötelező volt kivizsgáltatni és kezelni.
2013. okt. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Sokall ésszerűbb, hogy az orvos nem vette észre nem kezelték, így nem tudják,főleg h a nagyitól örökölted is.
2013. okt. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Miért törvényszerű az,hogy örökölte?Egy örökbefogadott gyereknek akkor nem is lehet olyan baja,mint az örökbefogadó szülőknek vagy mi?:D Kérdező.Vannak kiskori képeid?Esetleg olyan amin anyud terhes volt veled,ilyenek.Az talán többet elárulna
2013. okt. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Régen nem figyeltek olyan dolgokra mint

- csípőficam (csak akkor kezelték ha súlyos volt az állapot

- diszlexia- ilyen betegség nem volt.. Az akkori diszlexiások orvosi szóval "hülyék" voltak, és mehettek kisegítő suliba vagy megbuktatták őket.


Szóval nagyon is elképzelhető, hogy kiskorodban észre sem vették a csípőficamodat.

2013. okt. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Simán lehet, hogy nem vették észre, na meg sok szülő manapság is struccpolitikát követ és tagadja, hogy a gyerekének bármilyen baja is lehetne.


Úgyhogy ez nekem elég gyenge érv az örökbefogadás mellett, ez nem bizonyíték.

2013. okt. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Milyen más jelek vannak, amikből erre következtetsz?
2013. okt. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Régen erre nem figyeltek és ha enyhe volt nem is foglalkoztak a csípőficammal.

Nekem két ismerősöm van akinek nem kezelték a csípőficamát igaz 60- 70 év közöttiek (születésük óta ficamuk van)

Mik az egyéb jelek amik az örökbefogadásra utalnak???

2013. okt. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ilyen nincsen. A legenyhébb veleszületett csípőficam is maradandó károsodást okoz, ha nem kezelik időben (csecsemőkorban). Tudom, mert nekem is volt, ún. Pavlik-kengyellel kezelték.


"Rákérdezésnél mindig súlyosan megbüntettek, ezért nem sokszor mertem."


Nos, ha felnőtt ember vagy, akkor már nem büntethetnek, ha megpróbálják, azonnal fel lehet őket jelenteni. Nyugodtan kérdezz rá, hogy mi a helyzet, és ha nem válaszolnak, akkor el lehet menni tovább is: az örökbefogadásról kell lenni valami nyomnak.


A "nem emlékeznek" és a "mindig büntettek érte" jelzésértékű: valóban hazudoznak, és valami nagyon bűzlik a mélyben, valami oka van, amiért hazudoznak és büntenek. Menj utána az okoknak, különben sopha nem lesz nyugodta a lelked. És nem kötelező ilyen "szülőkkel" élni ám egy életen át.

2013. okt. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Biztos nem vették észre, mert akkor kezeltették volna, és most nem lenne bajod belőle. De az gyanús, hogy így reagálnak az öörkbefogadásra. Vannak a neten DNS-tesztek, pár tízezer forintért, szerintem csináltass egy ilyet, legalább megnyugszol. (Úgy keress rá, hogy apasági vizsgálat.)
2013. okt. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!